دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

با بهترین افزونه های مدیریت تب ها در گوگل کروم آشنا شوید

با بهترین افزونه های مدیریت تب ها در گوگل کروم آشنا شوید

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که دیگر لحظه آن که بیننده 30 پنجره جداگانه شبکه جهانی وب اکسپلورر در تسکبار باشید، قبلی است. تب ها باعث شده اند تا بهره برداری از مرورگرهای اینترنتی بسیار ساده تر از قبلی شود. با این وجود این مسئله به هیچ وجه به معنای عدم نیاز مصرف کنندگان به ابزار مختلف برای مدیریت تب ها و افزایش عملکرد آن ها نیست.

راستش را بخواهید در گوگل کروم قابلیتی به منظور مدیریت بهتر تب ها نیست. این مسئله باعث می شود این مرورگر پرطرفدار از رقیبان خود عقب بماند؛ با اسم مثال توانایی دوست داشتنی Set Aside مایکروسافت اج جهت مدیریت بهتر تب ها هیچ جایی در مرورگر کروم ندارد.

پیرامون همین مسئله اگر از آن گروه کاربرانی که از گوگل کروم استفاده می کنند و به هیچ عنوان قصد تغییر مرورگر خود را ندارند، هستید باید بگوییم که برای دستیابی به چنین توانایی هایی می بایست از برنامه های شخص ثالث کمک بگیرید. اینجا هستیم تا شما را با بهترین افزونه های مدیریت تب ها در گوگل کروم آشنا کنیم.

1. The Great Suspender

این ایام استفاده زیاد گوگل کروم از رم سیستم زبانزد عام و ویژه شده است. این مرورگر برای اجرای افزونه ها، یکپارچه سازی آن ها با خود و به علاوه از طرف دیگر باز کردن تب های تازه به منابع فراوانی نیاز دارد که این مسئله امکان دارد منجر به کند شدن سیستم شما شود.

اگر هم لحظه تب های فراوانی باز می کنید، پس بد نیست به افزونه کاربردی The Great Suspender نگاهی بیاندازید. بهره برداری از این افزونه اوپن سورس و تعیین یک لحظه واضح در قسمت تنظیمات آن باعث می شود تا تب‌ هایی که از آن ها استفاده نمی‌ شود به طرز اتوماتیک غیر اکتیو شوند.

دانلود: The Great Suspender

2. Tabli

افزونه Tabli می تواند تب ها را در تمام پنجره های باز مدیریت کند. با اسم مثال فرض کنید تب های کاری شما در یک پنجره و شبکه های اجتماعی تان در پنجره دیگر باز باشد؛ Tabli به سادگی می تواند تمامی آن ها را مدیریت کرده و باعث گسترش سود وری شما شود.

خصوصیت های معمولی چون Save و Restore نیز در این ابزار موجود است.

دانلود: Tabli

3. Tabs Outliner

اگر با Workflowy تلاش نموده باشید بهره برداری از Tabs Outliner نیز برای شما راحت خواهد بود. Tabs Outliner تب های باز شده در مرورگر را در یک پوشه جداگانه به شکل درختی نمایش می دهد.

وقتی که یک تب تازه بازی می کنید، آن زبانه پایین تب قبلی می نشیند.

 Tabs Outliner تب های باز شده در مرورگر را در یک پوشه جداگانه به شکل درختی نمایش می دهد.

پیرامون همین مسئله قادر خواهید بود مکان تب ها را با کشیدن آن ها تغییر دهید. امکان اضافه کردن یادداشت به منظور یادآوری دلیل باز کردن یک تب نیز برای مصرف کنندگان ممکن شده.

این افزونه به علاوه از طرف دیگر به شما اجازه می دهد تا ضمن بستن تب ها، آن ها را در فهرست درختی پیش رویتان نگه دارید تا بعدها در صورت نیاز به آن تب دسترسی راحت تری داشته باشید. در آخر نیز بگوییم که چنین قابلیتی به آزاد شدن منابع سیستم کمک به سزایی می کند.

دانلود: Tabs Outliner

4. Tab Hibernation

Tab Hibernation نمونه دیگری از افزونه هایی است که به استفاده بهینه کروم از منابع سیستم کمک می کند. بهره برداری از این افزونه بسیار راحت است. کافیست روی آیکن افزونه که در بالا و سمت راست مرورگر قرار دارد ضربه بزنید تا به غیر از تب فعالی که در حال بهره برداری از آن هستید، تمامی تب های دیگر حالت تعلیق در بیایند.

برای اکتیو کردن مجدد یک تب به آن مراجعه و روی دکمه Wake Up ضربه بزنید.  بعد از انجام این کار صفحه ای که در آن تب مخصوصا با آن سر و کار داشتید از نوً بارگیری خواهد شد.

دانلود: Tab Hibernation

5. TooManyTabs

باز بودن تب های زیاد آزار دهنده است چرا که توانایی گوگل کروم در نمایش محتوا را با سخت مواجه می کند. افزونه TooManyTabs این سخت را با باز کردن یک پنجره پاپ آپ حل می کند و توانایی دارد یک پیش نمایش کوچک از تب های باز شده به وسیله استفاده کننده را به نمایش در بیاورد.

این افزونه به علاوه از طرف دیگر حاوی یک بخش جستجو نیز هست که با بهره برداری از آن قادر هستید به سرعت تب های مورد نظر خود را پیدا و اقدام به باز کردن آن ها نمایید.

دانلود: TooManyTabs

6. Quick Tab

مثل TooManyTabs، افزونه Quick Tab نیز از روش یک منوی کشویی که تمامی تب های باز شده را نشان می دهد می تواند باعث افزایش عملکرد مرورگر و استفاده شما از آن شود. بخش جستجو هم برای دسترسی سریع تر مصرف کنندگان به تب های مورد نظر خود در این افزودنه جای گرفته شده است.

ممکن است TooManyTabs به دلیل امکاناتی که معرفی میکند انتخاب خوب تری به نظر برسد با اینحال Quick Tab را به منظور استفاده سریع تر از مرورگر گوگل کروم به شما پیش نهاد می کنیم.

دانلود: Quick Tab

7. Hide Tabs Button

با شرایطی که قبلاً نیز گفتیم یکی از خصوصیت های مفید مرورگر اج به اسم Set Aside در گوگل کروم نیست.

یکی از خصوصیت های مفید مرورگر اج به اسم Set Aside در گوگل کروم نیست.

Set Aside توانایی دارد تمامی تب های باز شده را تنها با یک کلیک مینیمایز و از نوً باز گردانی کند. اگر دوست دارید شبیه به این عملکرد را در گوگل کروم نیز مشاهده نمائید، از افزونه Hide Tabs Button استفاده کنید.

بعد از نصب، آیکن این افزونه در نوار ابزار گوگل کروم قرار می گیرد. با کلیک روی آن تمامی تب هایی که باز کرده اید به یک باره بسته خواهند شد. از قبیل Set Aside، این افزونه نیز تب های بسته شده را به لحظه بستن مرورگر به خاطر می سپارد و بعد از اجرای مجدد گوگل کروم قادر اید از نو به آن ها دسترسی داشته باشید.

اگر قصد ندارید حضور یک آیکن اضافه ترتیب نوار ابزار شما را به هم بریزد، قادر اید از تنظیمات راست کلیک (منوی عرصه) نیز برای دسترسی به این افزونه پرطرفدار سود بگیرید.

بالاخره نیز بگوییم که بر خلاف Set Aside افزونه Hide Tabs Button به مصرف کنندگان اجازه می دهد با بهره برداری از رمز عبور از تب های بسته شده نگهداری کنند. برای دسترسی به این توانایی روی Hide Tabs Button راست کلیک نموده و سپس روی گزینه Option ضربه بزنید.

دانلود: Hide Tabs Button

8. TabJump

TabJump به وسیله پیشرفت دهندگانی که افزونه TooManyTabs را ساخته اند، بوجود آمده است. این افزونه یک ناوبری جداگانه برای تب ها به حساب می آید که با کلیک روی آیکن TabJump قادر اید آن را ظاهر کنید.

این ابزار کاربردی به جای نشان دادن تب ها در یک دسته کلی، آن ها را بین سه ستون Undo ،Related و Jump تقسیم می کند. فهرست Undo شامل تب هایی است که چندی قبلً بسته شده اند و فهرست Related تب هایی که از یک وبسایت واضح باز کرده اید را شامل می شود.

در آخر فهرست Jump به تب های باز شده دیگر در مرورگر گوگل کروم اختصاص یافته است. در آخر بگوییم که افزونه TabJump یک شیوه محشر برای سازمان دهی تب ها و مدیریت و استفاده راحت از آن ها به حساب می آید.

دانلود: TabJump

9. TabCloud

TabCloud یکی از بهترین افزونه هایی است که برای مدیریت بهینه تب ها می شناسیم. فرض کنید در حال وبگردی هستید و تا چند دقیقه دیگر بایددر محل کار خود حضور داشته باشید. تحت این شرایط با تب های باز مانده چه کار می‌ کنید؟ TabCloud این امکان را به شما می دهد تا تب های موجود را ذخیره و روی یک رایانه دیگر به آن ها دسترسی داشته باشید.

کار کردن با این افزونه توانمند بسیار راحت است. قادر هستید با کلیک روی آیکن افزونه TabCloud و سپس ضربه زدن روی آیکن فلاپی دیسک تب های خود را ذخیره و از آن ها روی هر رایانه ای که دلتان می خواهد استفاده کنید. برای سود مندی از این خصوصیت باید حتماً با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید.

دانلود: TabCloud

10. TabsPlus

این افزونه چیز فراوانی به رابط کاربری گوگل کروم اضافه نمی کند. بجای آن TabsPlus رفتار کروم در قبال تب ها را اصلاح می نماید؛ از اکنون به بعد با بستن یک تب به تازه ترین تبی که باز کرده اید منتقل خواهید شد.

به علاوه از طرف دیگر قادر اید در قسمت تنظیمات رفتار پیش فرض تب ها را درمقایسه با عده ای اعمال عوض کنید، آن ها را مجبور کنید در پس عرصه باز شوند و یا موقعیت آن ها را در فهرست تب ها تغییر دهید.

دانلود: TabsPlus

از چه افزونه ای برای مدیریت تب ها استفاده می کنید؟

در این فهرست افزونه هایی که فکر می کردیم برای مدیریت تب ها در مرورگر گوگل کروم خوب باشند را برای شما معرفی کردیم. در باب همین مسئله برتر دانستن یکی از این افزونه ها درمقایسه با بقیه گزینه ها کار سختی به نظر می رسد چرا که این مسئله بیش از هر چیزی به نحوه استفاده شما با تب ها بستگی دارد.

اکنون وقت آن است که پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید و بگویید که از چه افزونه هایی برای مدیریت تب ها استفاده می کنید؟ نظرها خود را در این عرصه با ما و دیگر مصرف کنندگان دیجیاتو به اشتراک بگذارید و برایمان از آزمایشات خود خود بگویید.

در قسمت تکنولوژی دیجیاتو بخوانید:

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع