دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آزمایش اداره یک فروشگاه بدون پرسنل و صندوقدار

تست اداره یک فروشگاه بدون پرسنل و صندوقدار

پیرامون اخبار وب و شبکه جهانی وب در خبرها آمده است :

پیشرفت هر روزه فروشگاه ها در عرصه معرفی خدمات به خریداران خود از نمونه مسائل مهمی است که همه دولت ها به آن توجه مخصوصی دارند. اخیرا در چین فروشگاهی بدون پرسنل و بدون صندوقدار برای بار نخست مورد تست قرار گرفت.
طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است- پیشرفت هر روزه فروشگاه ها در عرصه معرفی خدمات به خریداران خود از نمونه مسائل مهمی است که همه دولت ها به آن توجه مخصوصی دارند. اخیرا در چین فروشگاهی بدون پرسنل و بدون صندوقدار برای بار نخست مورد تست قرار گرفت.

wei li دانشجوی سال سوم در رشته علوم رایانه همزمان با اینکه در محوطه‌ی دانشگاه سرگرم مطالعه بود نگاهی اجمالی به مسئله خرده‌فروشی داشت.

در یک قسمت از محوطه‌ی دانشگاه یک وسیله‌ی نقلیه شبیه به اتوبوس پارک شده بود.از سطح این وسیله تا سقف شیشه‌ای ان قفسه‌های توام با جعبه‌های قرمز دیده می‌شد.در ورودی wei li در لحظه بهره برداری از گوشی خود را در قسمت ورودی یک فروشگاه بدون پرسنل یافت.فردی با بیان ارام و ظاهری اراسته از ایشان استقبال نمود.هیچ صدایی نبود تنها حرکت صورت جلب توجه می‌کرد.لی می‌گفت به دلیل حجم تولیدات فروخته شده تحت تاثیر قرار گرفته‌بود.تولیداتی مانند میوه,چیپس,سیب‌زمینی,قهوه,مجله و حتی کفش ورزشی که هر یک ‌کد ویژه خود را داشتند.ایشان با اینکه به سادگی می‌موفق شد خرید کند خوشحال بود.تنها کار مورد‌نیاز برای ثبت‌اسم اسکن بار‌کد با  بهره برداری از یک برنامه‌ی هوشمند موبایل با معلومات کارت بانکی بود.در لحظه خروج یک درب شیشه‌ای به طرز اتوماتیک ایشان را به بیرون هدایت کرد.

این فروشگاه به وسیله wheelsy که دفتر مرکزی ایشان در استکهلم است راه‌اندازی شد.در اصل روی تولید کافه‌ها تمرکز شده است که قادر اند به وسیله دوچرخه به سادگی نقل مکان کنند.کمپانی تولید کننده هم اینک برنامه اجرایی فروشگاه ۲۴ ساعته را مورد تجزیه و بررسی قرار می‌دهد.مکان سنجش ان در محوطه‌ی دانشگاه هیفی در ۴۵۰ کیلومتری غرب شانگهای جایی که wheelsy با صاحب نظران در باب فروشگاه‌ها کار می‌کرد, راه‌اندازی شده‌است.

لی,کسی که در این بررسی ها نقشی ندارد,همزمان با اینکه از محوطه‌ی دانشگاه عبور می‌کرد وسیله نقلیه ای را دید و تصمیم گرفت ان را امتحان کند.در باب چگونگی خرید همزمان مردم و مصون ماندن ان از دزدی,سوالاتی در فکر ایشان بوجود امد.ایشان می‌گفت سیل عظیمی از مردم بعد از تعطیلی کلاس‌ها در فروشگاه حاضر می‌شدند.

برخلاف صنعت هتل‌داری و تاکسی‌گردی,که به وسیله کمپانی‌های ride در چین در حال تغییر هستند و کمپانی‌های اشتراک خانه مانند Airbnb و Uber ,صنعت خرده‌فروشی اجر و ملات هنوز تحت تاثیر تفاوت تکنولوژی است.

امازون که امروز اطلاع داد معامله‌ای به ارزش ۱۳.۷ بیلیون دلار از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد‌غذایی امریکا انجام داده‌است,در حال ازمایش برنامه خرید رایگان کارمندی برای کارمندان سیاتل است.

موسسان wheels در صدد انجام این ازمایش در چین و نه در سو‌‌ئد برامدند.یکی به دلیل گستردگی جمعیت چین و دیگر به دلیل تصویب پرداخت با موبایل است.طبق خبرها Better Than Cash Alliance  حدود ۶۰ درصد از ۱۷۵ میلیون معاملات هر روزه در چین به وسیله نرم‌افزار هوشمند Alipay انجام می‌شود.

با گسترش اجاره و دستمزد در بسیاری از نقاط, فروشگاه‌های کوچک در حال گران‌شدن است.به صحبت بو وو,مسٔول نظارت بر عملیات در شانگهای,سوالات فراوانی به دلیل محیط نبردی موجود در فکر صاحبان فروشگاه‌ها پدید امده‌است.

این تولیدکننده بخش دیزاین و بررسی خود را از سوئد به چین انتقال داده‌است,و نیز محل Himalafay شاخه‌ای از این تولیدکننده تست که روی پیشرفت‌ی اتوماتیک فروشگاه  در چین متمرکز شده‌است.

2th pic

یکی از موسسان، بیان میکند گام بعدی برای Wheelys  افزایش تکنولوژی است که به این فروشگاه قدرت می‌بخشد. امنیت یکی  دیگر از جوانب بزرگ است. برای این کار، Wheelys با  هم کاری دانشگاه هیفی سیستمی را  که تصویر الکتریکی خریداران را در قسمت راهرو فروشگاه ثبت می‌کند راه‌اندازی کرده‌است-تحت این شرایط با اسکن کد QR و با بهره برداری از سنسورهای موجود در قفسه تشخیص اقلام حذف شده به وسیله خریداران اسان‌تر انجام می‌شود. خریداران باید  هرچه زودتر برای حساب کاربری خود اقدام کنند, این حساب برای جلوگیری از سرقت به نرم‌افزار مورد‌نظر وصل است.

بعد از تکمیل پرداخت خریداران,عکس ها الکتریکی به طرز اتوماتیک حذف می‌شود.

این سیستم ایمنی الکتریکی تابستان امسال نصب شده‌است که هرکسی قادر به دانلود نرم‌افزار wheels 247 می‌باشد.wheels به پیشرفت این تکنولوژی در اینده امیدوار است.این تولیدکننده صورت هولوگرافی انسانی را که به وسیله برنامه Al دیزاین  شده‌است و به خریداران با بودجه ویژه یاری مینماید را ایجاد کرده‌است,با اسم مثال با گزینش تولیدات مختلف و توصیه سفارشی مختلف.

3th pic

این برنامه برنامه های بنا شده بر سیستمی را داشت که اطلاعاتی را در باب رفتار کلی خریداران بدهد و واضح کند که چه تولیداتی در چه زمانی به فروش می‌رسند.حتی این امکان وجود داشت که سیستم به طرز مستقل رانندگی کند و با حرکت به جای‌های مختلف تقاضای خرید را گسترش دهد.

مانند دیگر پیشرفت‌های  تکنولوژی‌ این فروشگاه‌ها مردم بیکار فراوانی را تحویل می‌دهند.طبق انجمن فروشگاه‌های زنجیره‌ای چین هم اینک نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای در این کشور می باشد.

کرادول از سوئد دیدگاه متفاوتی داشت.مطابق با بیان‌ی ایشان در بسیاری از شهرستان‌ها و روستاهای این کشور به دلیل اینکه مردم برای خرید به شهر‌های بزرگ مراجعه می‌کنند,هیچ مرکز خریدی نیست.با این وجود جمعیت افزایش کمتری داشته‌است و مردم این اهالی برای خرید خود نیاز به یک رانندگی طولانی مدت داشتند.

کارافرینان قادر اند حق بیمه داشته باشند و با گرفتن هزینه‌ی کم حتی در جاهای دورافتاده خدمات رسانی شوند.و یا حتی قادر اند شامل فروش ایتم‌هایی مانند کتاب‌های طنز و قدیمی باشند.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک