دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تکنولوژی Blockchain و توسعه پلتفرم های شبکه های اجتماعی - کلیک

تکنولوژی Blockchain و پیشرفت پلتفرم های شبکه های اجتماعی – کلیک

خبری جالب برای شما دوست داران دیجی لند گردآورده ایم: :

به نوشته خبرگزاری ها – بلاک چین (Blockchain) یک تکنولوژی تازه است که در تراکنش‌های مالی آنلاین استفاده می‌شود با اینحال بهره برداری از این تکنولوژی تنها به تراکنش های مالی معطوف نمی شود و می توان در پیشرفت پلتفرم های شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرد.

اگر شما هم یکی از ۲٫۵ میلیارد نفری هستید که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید، یقینا هر روز خود را به چک کردن موبایل هوشمند یا دیگر ابزار  های هوشمند دیگر برای اعلان ها اختصاص می دهید. ما به جای اینکه در جهان حقیقی و جامعه انسانی بیشتر حضور داشته باشیم و فعالیت های موثری را انجام دهیم، لحظه بیشتری را در رسانه های اجتماعی مجازی صرف می کنیم. جالب اینجاست که مصرف کنندگان با رده سنی میانسال لحظه بیشتری را صرف گشت و گذار در رسانه های اجتماعی درمقایسه با نسل حاضر و جوان می کند، گرچه نوجوانان گفته اند که حدود ۹ ساعت از شبانه روز با دوستانشان به شبکه جهانی وب وصل می شوند.

به نظر می رسد بسیاری از ما درک نمی کنیم که چه نوع برنامه هایی با تاثیر اجتماعی در زندگی ما وجود دارند. پیرامون این مثال آیا شما تا این لحظه تعجب نکرده اید که چرا این شبکه های اجتماعی با اینکه می دانند بسیاری از مصرف کنندگان هر روز بیشتر ساعات در این شبکه ها آنلاین هستند با اینحال اقدام به آگهی  گسترده و دقیق با استناد به علاقه و ترجیحات شما نکرده اند؟ این به این دلیل است که شبکه های اجتماعی با استناد به موقعیت آنلاین شما می توانند برگ برنده هایی را داشته باشند. هر کاری که شما در شبکه های اجتماعی انجام می دهید مانند مکان هایی که می روید و تصویر هایی که به اشتراک می گذارید و یا آنها را به دیگران توصیه می دهید، اینها همه دسته های رایج دیجیتالی هستند که تنظیمات شخصی آنلاین شما را تشکیل می دهند و اینجاست که پتانسیل های ویژه و بالقوه شبکه های اجتماعی آشکار می شود.

یک حقیقت نهفته به اشتراک شبکه های اجتماعی می باشد که نشان می دهد ما تنها مصرف کنندگان شبکه های اجتماعی نیستیم و مبدل به یک کالا از شبکه های اجتماعی شده ایم که از آن استفاده می کنیم.. همه شبکه های اجتماعی مهم مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و دیگر برنامه های شبکه های اجتماعی در ظاهر خدمات و خدمات های رایگان به مصرف کنندگان معرفی می دهند از آنجاییکه که همگی ما در قبال این خدمات و خدمات های رایگان هویت و معلومات شخصی خود را در دست آن ها می گذاریم. در حقیقت، شبکه های اجتماعی به طرز فزاینده ای از ما می خواهند که بخش های بیشتری از زندگی خودمان را به اشتراک بگذاریم. حتی خدمات و خدمات های Messenger هم اینک یک تابع و پایین سری از شبکه های اجتماعی هستند که اجازه می دهد ما “لحظات” زندگی روزمره خودمان را به اشتراک بگذاریم.

پلتفرم های بزرگ جهت برقراری رابطه با مخاطبین خود و دست یافتن به ترافیک بیشتر، از شبکه های اجتماعی، از نمونه توئیتر، ری توئیت، فیس بوک، و غیره از روش لایک و فالو کردن، استفاده میکنند. هم اینک، نسل تازه ای از شبکه های رسانه ای اجتماعی پدید آمده است که با بهره برداری از تکنولوژی بلاک چین برای تولید سیستم عامل خود، برای استفاده کنندگان امکان به کنترل داده ها و فرار از سانسور های موجود مانند آنچه فیس بوک و توئیتر اعمال میکنند، میسازد. غیر از این، مصرف کنندگان این شبکه های اجتماعی به شکل ارزهای رمزنگاری شده هدیه دریافت می کنند. یکی از این شبکه های اجتماعی تازه، استیم (Steem) می باشد که بر پایه ی یک شبکه ی غیر متمرکز به اسم Steemit رفتار میکند. استیمیت غیر از معرفی ی یک شبکه ی اجتماعی، هدیه مصرف کنندگان خود را با ارزهای رمزنگاری شده ی خودش پرداخت می کند. فیس بوک، ردیت، و استیمیت، مصرف کنندگان خود را ترغیب به پست کردن و به پخش کردن مطالب یکدیگر و واکنش نشان دادن درمقایسه با آنها مینمایند.

2th pic

وقتی که یک شخص پستی را لایک میکند و یا نظری روی آن میدهد بیشتر بر روی سایت به چشم خواهد آمد. استیمیت استفاده کننده اصلیِ نویسنده را از روش دادن ارز دیجیتال استیم هدیه میدهد و این مصرف کنندگان قادر اند این ارز را با ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین مبادله نمایند و یا آن را بصورت سرمایه گذاری، در توکن خود استیم که استیم پاور (Steem Power) اسم گذاری شده ذخیره نمایند. با این حساب، افرادی که استیم پاور بیشتری دارند، در لحظه نظردهی، بیشتر هدیه خواهند گرفت. به علاوه از طرف دیگر، استیم پاور اجازه میدهد تا مصرف کنندگان استیم دلار و استیم پاور بیشتری دریافت کنند.طبق نظر کمپانی، بطور ساده استیم یک پایگاه اطلاعات از یک نوع ارز رمزگذاری میباشد که از روش ارزهای دیجیتال از شبکه های اجتماعی و گسترش آنها خدمات رسانی میکند.

در سال قبلی کمپانی استیم ۱٫۳ میلیون دلار به مصرف کنندگان خود پرداخت نموده که نصف این مبلغ، به شکل استیم دلار، که هر عدد آن حدودا یک دلار ارزش داشت، و نصف دیگر آن ارز خود کمپانی بنام استیم پاور بوده است. مدیر کل استیمیت، آقای Ned Scott زمانی گفت: استیم با استناد به این که یک بلاک چین با استناد به شبکه های اجتماعی می باشد، پس میتوان دقیقا آن را بدون سانسور رصد نمود. هر چیزی که ما بر روی سایت استیمیت می بینیم از بلاک چین اوپن سورس استیم خواهد بود. پس نرم افزار ما برای هر پلتفورم مشابهی تکرار پذیر و قابل استفاده خواهد گشت.

3th pic

مثال دیگری از شبکه ی غیرمتمرکز ، AKASHA می باشد که از قرارداد ارتباطات اتریوم جهت ذخیره سازی آنچه مصرف کنندگان پخش کرده اند استفاده میکند. آکاشا (AKASHA) به مصرف کنندگان امکان انتشار، به انتشار از نو و نظردهی موضوعات را مثل بسیاری واسط های مدرن دیگر میدهد. با اینحال اختلاف در این است که موضوعات مصرف کنندگان، بر روی شبکه ی غیر متمرکز اتریوم به جای سرورهای کمپانی، قرار میگیرد. نظردهی ها بهمراه تبادلات کوچک اتریوم بسته بندی میشوند از اینرو مصرف کنندگان در صورتی که موضوعات خوبی داشته باشند و دیگر مصرف کنندگان به آن رای دهند قادر اند اتریوم به دست آورند. به شکلی ویژه “این یک شیوه ماین کردن به وسیله مغز شماست! تیم AKASHA امیدوار است در سه ماهه دوم و سوم سال جاری، سورس کد قدرت دهنده به نرم افزار را بازنمایی کند و یک ماراتون شکستن کد به وسیله مردم را به راه اندازد تا اشکالات ممکن که از چشم برنامه نویسان مخفی مانده را شناسایی و از بین ببرد. این تیم تصمیم گرفته است تا شبکه ی اصلی اتریوم خود را در سه ماهه ی آخر سال اجرا نماید.

به علاوه از طرف دیگر برنامه ی استارت آپ Synereo، در صدد ایجاد شبکه ی اجتماعی نسل تازه غیر متمرکز و پلتفورم رساندن موضوعات است. چندی قبل Synereo کالا Qrator را پخش نموده، ابزاری که به مصرف کنندگان امکان تبلیغ موضوعات اوریجینال و گرفتن هدیه جهت به انتشار از نو موضوعات ارزشمند و کشف بهترین موضوعات بر روی شبکه ی شبکه جهانی وب را میدهد.

4th pic

Qrator اولین گام بسوی منظر آنچه Synereo تصمیم گرفته است، شبکه جهانی وب آزادتر و عادلانه تر، میباشد. این نرم افزار به مصرف کنندگان دیدگاهی پیرامون مسئله “اقتصاد توجه ها”؛ که تولیدکنندگان و تولیدکنندگان را در راس “زنجیره ی غذایی آگهی” قرار میدهد؛ معرفی خواهد نمود. با Qrator، این تولیدکننده در جستجوی پیشرفت یک طرح اجتماعی کراس پلت فرم بوده، عرصه را برای یک برنامه محتوای اجتماعی به طرز کامل غیر متمرکز با استناد به بلاک چین و فن آوری ذخیره سازی توزیع شده که بر پایه و اساس Qrator در انتهای امسال ساخته شده است، هموار می سازد. با وجود اینکه جهان شبکه های اجتماعی در حال متحول شدن است، تکنولوژی بلاک چین در حال تغییر جهان اطراف ما می باشد. نه تنها وقتی که آن پا به عرصه ی معاملات مالی نهاده، حتی با معرفی سیستم غیر متمرکز خود ما را به آزاد بیان ترغیب مینماید و در عین حال ما را از محدودیت های اجرا شده به وسیله غول های عرصه ی شبکه های اجتماعی دور می سازد.

بنیانگذاران Synereo، بر این باورند که شبکه و سیستم Blockchain (بلاک چین) دلیل ایجاد تفاوت مخصوصی در ساختار و مکانیزم شبکه های اجتماعی خواهد شد. مخصوصا برای شرکتهای تکنولوژی که مایل به بهره برداری از آن هستند  دلیل تقویت زیرساخت های تولیدی می شود. یکی از بنیان گذاران Synereo بیان میکند: “Blockchain ها یک راه حل برای مبارزه با فساد و تقلب در هر دو سازمان تجاری و دولتی هستند، از آنجاییکه آنها همه چیز را شفاف و حدودا غیرممکن می کنند. نسل تازه پلتفرم های شبکه های اجتماعی، با سود گیری از قدرت تقسیم بندی و یکپارچه سازی بلاک چین ها بستری دارای اختلاف از قبلی را برای مصرف کنندگان ممکن خواهد نمود و آنجاست که همه قدرت در دست صاحبان پلتفرم ها خواهد بود. شروع به کار Blockchain می تواند به طرز زیادی شرایط محیطی را برای شبکه های اجتماعی تغییر دهد، به ویژه اگر مردم انتقال به شبکه های غیر متمرکز را حاوی اهمیت قرار بدهند، از مزایای حفظ حریم خصوصی، امنیت بیشتر و به علاوه از طرف دیگر کنترل بیشتر بر محتوای آنها دارا خواهند بود.

5th pic

یکی از صاحبنظران تکنولوژی بلاک چین (Blockchain) در این باره بیان میکند: آتی برای کمپانی های بنا شده بر Blockchain روشن است. تکنولوژی Blockchain قبلا به وسیله طیف وسیعی از سازمانها پذیرفته شده است. به علاوه از طرف دیگر Market Cap این شبکه روز به روز در حال گسترش است با استناد به اینکه بلاک چین پتانسیل های کاربردی و مخصوصی دارد، طیفی وسیعی از سازمان ها و کمپانی های دولتی و خصوصی می توانند از تکنولوژی این شبکه خاص بهره ببرند.

با استناد به گسترش آگاهی سازمان ها و کمپانی ها از تکنولوژی بلاک چین و به دلیل اینکه تولیدات بیشتری مانند Qrator مزایای بهره برداری از خصوصیت های خاص Blockchain را به دست آورده اند، سرمایه گذاری مارکت در این تکنولوژی به طرز ویژه از تریلیون دلار خواهد گذشت. با اینحال  پرسش این است که آیا این موضوع اتفاق خواهد افتاد یا نه؟

اگر این خبردرباره شبکه های اجتماعی جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک