دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

۹ بیماری جدید که بر اثر اعتیاد به فناوری پدید آمده اند

۹ بیماری تازه که بر اثر اعتیاد به تکنولوژی پدید آمده اند

خبری پیرامون پزشکی پخش شده مبنی بر اینکه :

اگر شما هم مانند من بیشتر لحظه خود را صرف پیغام دادن در شبکه های اجتماعی مختلف می کنید باید به شما بگویم که امکان دارد دچار بسیاری از بیماری های تازه شوید که در قرن واپسین و با پیشرفت هر روزه تکنولوژی پدید آمده اند.

کلیک – پیشرفت های تازه پزشکی نشان می دهد افرادی که به بهره برداری از تکنولوژی های نو مانند شبکه های اجتماعی و برنامه های موبایل و رایانه اعتیاد دارند حتی امکان دارد در طول خواب شبانه خود نیز این فعالیت ها را بدون اینکه اطلاع داشته باشند انجام دهند.

مغز این گونه مردم به روش اتوماتیک فعالیت های هر روزه را ادامه می دهد و این یکی از دلایلی است که صبح ها و بیداری هایی داریم که با خستگی زیاد همراه است. با این وجود این تنها بیماری تازه ای نیست که تکنولوژی و علم به ما تقدیم کرده است. در این مقاله کوتاه نگاهی خواهیم داشت به ۹ بیماری تازه که با استفاده هر روزه ما از تکنولوژی پدید آمده است.

حساسیت الکترومگنتیک
برخلاف سال‌های دور، اطراف ما را سیگنال های مختلف رادیویی و مغناطیسی فرا گرفته است که می تواند تأثیرات ناشناخته ای روی مغز انسان بگذارد. در چنین موقعیتی هنوز به روش علمی اثبات نشده با اینحال بسیاری از مصرف کنندگان، حساسیت های مخصوصی را درمقایسه با این سیگنال ها نشان می دهند.

از سردرد های مزمن گرفته تا سوختگی های عضلانی و اسپاسم های عصبی و با این وجود درد های مزمنی که گاهی هیچ دلیل قانع کننده ای برای وجودشان پیدا نمی کنیم. با استناد به محاسبه، پنج درصد از آمریکایی ها باور دارند شرایط بیماری آنها ناشی از قرار گرفتن در معرض این‌گونه تشعشعات است و حتی دلیل شده تا محل زنگی خود را تغییر دهند.

افسردگی شبکه های اجتماعی
با پیشرفت هر روزه شبکه های اجتماعی، استفاده ما نیز از این شبکه ها گسترش یافته است. با این شرایط نوجوانان و جوانانی که به بهره برداری از شبکه هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام می پردازند، در معرض بیماری های روحی تازه ای قرار می گیرند.

پخش کردن بسیار زندگی های اجتماعی دلیل می شود تا نقاط تاریکی در فکر جوانان پدید بیاید که در انتهای منجر به افسردگی های ویژه در مصرف کنندگان شبکه های اجتماعی می شود. محاسبه خودکشی های مرتبط با شبکه های اجتماعی در سال‌های واپسین شدیدا بالا رفته و با تکرار شرایط موجود، یقیناً بیش از این نیز خواهد شد.

مصدومیت های ناشی از تکرار
در قبلی کارگران کمپانی ها و کارگاه ها به این بیماری ویژه دچار می شدند. در این بیماری بدن انسان و عضلات ضعیف‌تر، در معرض حرکات تکراری قرار می دریافت کردند و این عضلات دچار آسیب هایی غیر قابل بازگشت می شدند.

این بیماری این ایام در مصرف کنندگان تکنولوژی های نو و برنامه نویسان رواج یافته است. آسیب های که به انگشت ها، بازو و کمر می رسد گاهی ماه و سال‌ها ورزش و فیزیوتراپی ضروری دارد تا به شرایط عادی خود برگرد.

سردرد های مرتبط با گوشی
سال‌های فراوانی از تولید اولین موبایل می گذرد و با این وجود از همان شروع در بیشتر مواقع این پرسش مطرح بود که آیا موبایل می تواند تأثیر منفی بر بردن انسان بگذارد یا نه؟ تست ها و بررسی ها تازه نشان می دهد که گرفتن یک رابطه ساده قبل از خواب می تواند منجر به سردرد در روز بعد شود.

میزان بهره برداری از تلفن های همراه شدیدا گسترش یافته و شرایط مخصوصی مانند نبود باتری کافی می تواند تأثیرات منفی یک رابطه ساده یا بازی کردن با موبایل را گسترش دهد. بهترین راه جلوگیری از این مسئله ممکن است استفاده کمتر از موبایل، در بیشتر مواقع شارژ بودن گوشی و بهره برداری از تلفن های همراه استاندارد باشد.

اعتیاد به شبکه جهانی وب
اعتیاد به شبکه جهانی وب بیماری تازه ای است که در سال های واپسین پدید آمده است. در این بیماری، بیمار بدون اینکه هیچ الزامی به آنلاین بودن داشته باشد به جهان شبکه جهانی وب وارد می شود.

نبود شبکه جهانی وب در یک لحظه ویژه می تواند منجر به شرایط بد عصبی استفاده کننده شود. اگر شما هم با قطع شدن شبکه جهانی وب دچار حالات بد عصبی می شوید، باید به شما اطلاع دهم که شما نیز به این بیماری تازه روحی دچار شده اید.

مشکلات شنوایی
ممکن است بیش از ۳۰ سال از اولین تحقیق مرتبط با بیماری های شنوایی ناشی از بهره برداری از هدفون می گذرد با اینحال این ایام این‌قدر بهره برداری از موبایل های هدفون زیاد شده که باید با نگرانی بیشتر به این مشکلات شنوایی اشاره نمود.

بله هدفون های ساده ای که هر روزه برای ساعات متمادی از آنها استفاده می کنیم می تواند مشکلات فراوانی برای گوش انسان بوجود بیاورد که حتی تا ناشنوایی کامل پیش رود. خوب است در لحظه بهره برداری از هدفون صدا را در محدوده استاندارد نگه داریم و با این وجود از هدفون های اصلی سود ببریم.

۹ بیماری جدید که بر اثر اعتیاد به فناوری پدید آمده اند

مصدومیت در لحظه بازی های حرکتی
بازی های حرکتی مانند کنسول وی و پلی استیشن و با این وجود بازی های مانند پوکیمون در سال های واپسین مد شده است و ما نیز با اسم کاربرانی که آمادگی جسمانی خوبی نداریم از آنها استفاده می کنیم.

این بازی ها هرچقدر هم برای تحرک بیشتر ما مفید باشند با اینحال می توانند در شرایطی ویژه به مصدومیت مصرف کنندگان منجر شوند. خوب است بازی های حرکتی را در بیشتر مواقع همراه با دوستان خود انجام دهید تا در صورت بروز مشکلات، تنها نباشید.

سرگیجه های سه بعدی
چشم پزشکان، کارشناسان مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی بر این باورند استفاده مداوم از تکنولوژی های تازه مانند موبایل، کنسول های بازی و تکنولوژی های سه بعدی دلیل می شود تا بدن انسان در تشخیص جهات و مکان خود دچار سخت شود.

در سال های واپسین میزان سرگیجه های مرتبط با تکنولوژی گسترش یافته است. سرگیجه هایی که گاهی با سردرد، تاری دید، سیاهی رفتن چشم و تهوع همراه است. یکی از نشانه های بیماری افزایش شرایط بیمار با دوردستی از مسائل بیماری زا مانند موبایل و تبلت است.

خودشیفتگی
بررسی های تازه در کشور آمریکا نشان می دهد که دانش آموزان به روش هر روزه به بیماری روانی خودشیفتگی دچار می شوند. تصویر های سلفی و انتشار از نو خصوصی ترین مسائل زندگی در اینستاگرام و برنامه های دیگر ممکن است اولین نشانه بیماری خودشیفتگی باشد.

خودشیفتگی با این وجود در شروع ممکن است تا حدودی مثبت به نظر برسد با اینحال با گذر لحظه می تواند منجر به بیماری های شدید روانی از نمونه افسردگی شود که بسیار خطرناک است.

اگر این خبردرباره پزشکی و سلامت جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک