دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

8 مورد از ترفندهای استوری اینستاگرام که حتما باید بدانید

8 مورد از ترفندهای استوری اینستاگرام که حتما باید بدانید

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

ترفندهای استوری اینستاگرام به استفاده کننده کمک می‌کنند حرفه‌ای رفتار کرده و از تمامی قابلیت های این بخش بهره ببرد. پیشتر با مهمترین آن‌ها آشنا خواهیم شد.

بخش استوری اینستاگرام چند ماه قبل فاصله 200 میلیون استفاده کننده هر روزه را پشت سر گذاشت. اکنون تعداد مصرف کنندگان این بخش از کل مصرف کنندگان اسنپ چت، که توانایی استوری از آن الهام گرفته شده، بیشتر است.

اینستاگرام طی مدت لحظه واپسین آپدیت‌های فراوانی معرفی کرده است که بیشتر آن‌ها مرتبط به همین بخش بوده‌اند. عده ای از توانایی‌های جای گرفته شده در آپدیت‌های واپسین، جزو ترفندهای استوری بوده و بدون اطلاع از آن‌ها، متوجه وجودشان نخواهید شد. اکنون امکاناتی که به روش مستقیم در درست نبوده و حدودا مخفی تلقی می‌شوند را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

دسترسی به تمامی رنگ‌های طبیعی

در حالت پیش‌فرض، تعداد محدودی رنگ در دست مصرف کنندگان قرار دارد که قادر اند برای نقاشی و به علاوه از طرف دیگر نوشتن متن از آن‌ها بهره ببرند. با اینکه اسلایدر رنگ در پایین صفحه قابل دسترس بوده و از روش آن روی هم رفته 27 رنگ در دست خواهید داشت، با اینحال بازهم امکان دسترسی به گزینه‌های رنگ بیشتر می باشد. مزیت این توانایی، امکان دسترسی دقیق به رنگی است که مد نظر دارید.

به منظور دستیابی به طیف وسیعی از رنگ‌ها، بر روی آیکون Aa (آیکون نوشتن متن) و یا آیکون قلم ضربه بزنید تا جعبه متن و یا قلم نقاشی ظاهر شود. اکنون باید سر وقت ترفندهای استوری اینستاگرام برویم. انگشت خود را برای چند ثانیه بر روی یکی از گزینه‌های رنگ موجود در اسلایدر پایین صفحه نگه دارید. پیشتر، گستره وسیعی از رنگ‌های طبیعی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

ایجاد پس‌عرصه حاوی رنگ ثابت و یک دست

ترفندهای استوری

مصرف کنندگان بیشتر وقت‌ها دوست دارند به جای تصویر و یا ویدیو، تنها یک نوشته و یا نقاشی ساده را در استوری بارگذاری کنند. مصرف کنندگان در ابتدای افزودن این بخش، برای افزودن متن یک راه حل نوین معرفی کردند.

آن‌ها انگشت خود را بر روی دوربین قرار داده و سپس کلید شاتر را لمس می‌کردند تا یک پس‌عرصه ثابت و با این وجود مشکی رنگ بوجود آمده و قادر باشند متن خود را به روش واضح بر روی آن بنویسند. به خاطر بروزترین ترفندهای استوری اینستاگرام ، نه تنها الزامی به این کار نیست، حتی می‌توان به جز مشکی رنگ‌های یک دست دیگری را نیز در پس‌عرصه قرار داد.

به این منظور یک تصویر عادی گرفته و سپس آیکون قلم را لمس کنید. پیشتر رنگی که می‌‌خواهید به روش یک دست بر روی پس‌عرصه قرار دهید را برگزینید. سپس انگشتتان را حدود سه ثانیه بر روی نقطه‌ای از صفحه نگه دارید تا کل صفحه با رنگی که انتخاب کرده‌اید پر شود. به علاوه از طرف دیگر میتوانید از ابتدا قلم مارکر را انتخاب و همین روند را از ابتدا پیگیری کنید تا پس‌عرصه حدودا شفافی داشته باشید. از این حیث عکسی که پیش از هرچیز ثبت می‌کنید به روش کدر بنمایش درآمده و بازهم یک پس‌عرصه ثابت و تک رنگ به منظور نوشتن متن وجود خواهد داشت.

اضافه کردن موسیقی پس ژمینه به ویدیوها

ترفندهای استوری

بینهایت نرم افزار ادیت تصویر و ویدیو در فروشگاه‌های معرفی اپ موبایل وجود دارند. مصرف کنندگان قادر اند یک فایل موسیقی را به تصویری که مایل به بارگذاری آن در استوری هستند وصل کرده و سپس نتیجه نهایی را به اشتراک بگذارند.

با اینحال این کار لحظه‌گیر و خسته‌کننده است. بجای آن میتوانید به خاطر ترفندهای استوری اینستاگرام خیلی راحت هر فایل موسیقی که در گوشی و یا تبلتتان قرار دارد را به ویدیو الحاق کنید!

برخلاف لحظه فیلم‌ برداری با اپ دوربین ابزار، حین ضبط ویدیو در قسمت استوری پخش موسیقی قطع نمی‌شود. پس می‌توان خیلی ساده موسیقی را پخش و سپس ضبط ویدیو را شروع کرد تا صدای پخش شده از روش اسپیکر بر روی ویدیو قرار بگیرد. از آنجایی که صدا از روش میکروفون ابزار بر روی ویدیو می‌نشیند، بعید نیست صداهای مزاحم اطراف را نیز با این وجود نهایی بشنوید که نکته منفی این رهکار در مقایسه با لحظه بهره برداری از برنامه‌های ادیت ویدیو است.

ارسال ویدیو / تصویر از گالری

ترفندهای استوری

به روش پیش‌فرض، تنها فایل‌های چند مطبوعاتی که طی 24 ساعت قبلی ثبت شده و یا به ابزار منتقل شده‌اند را می‌توان در این بخش بارگذاری کرد. برای این کار باید بعد از ورود به استوری، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید. اگر مصرف کنندگان بخواهند تصویر‌‌ها و یا ویدیوهایی در دست به لحظه‌های قبل‌تر را به اشتراک بگذارند، باید به کمک یکی از پرطرفدار‌ترین ترفندهای استوری اینستاگرام ، قانون وضع شده را دور بزنند!

دو راه برای این کار می باشد. شیوه اول، گرفتن اسکرین شات از تصویر مورد نظر است. از آنجایی که این فایل اخیرا بوجود آمده، اینستاگرام به شما اجازه بارگذاری آن در استوری را می‌دهد. اگر در عکس حاشیه‌های زائد می باشد، باید ابتدا تصویر را با بهره برداری از یک نرم افزار ویرایشگر برش داده و سپس بارگذاری کرد. این شیوه برای بارگذاری ویدیوهای قدیمی کاربری نداشته و از جهت دیگر کیفیت تصویر را نیز کاهش می‌دهد.

شیوه دوم، کپی کردن فایل‌ها است. وارد نرم افزار مدیریت فایل گوشی یا تبلت خود شده و یک پوشه با اسم Story (یا هر اسم دیگری) بوجود بیاورید. اکنون تصویر‌ها و یا ویدیوهایی که در جستجوی اشتراک‌گذاری آن‌ها هستید را از درون فولدر اصلی‌شان به داخل این فولدر تازه کپی کنید. از نو به بخش استوری وارد شده و از انتهای صفحه، انگشتتان را به بالا بکشید تا موارد کپی شده را ببینید. از آنجایی که این فایل‌ها اخیرا به محلی تازه منتقل شده‌اند، اپ اینستاگرام آن‌ها را تازه فرض می‌کند!

بزرگنمایی حین ضبط ویدیو

امکان زوم کردن حین ضبط ویدیو یکی از مخفی‌ترین ترفندهای استوری اینستاگرام است!

به احتمال بسیار زیاد از وجود چنین قابلیتی خبر نداشتید. حین ضبط ویدیوهای 15 ثانیه‌ای استوری می‌توان خیلی ساده بر روی نقاط مورد نظر زوم کرد. در همان حالتی که انگشت خود را به منظور ضبط ویدیو بر روی دکمه شاتر قرار داده‌اید، آن را بدون جدا کردن از نمایشگر به بالا و پایین تکان دهید. با کشیدن انگشت رو به بالا و پایین، به ترتیب اعمال بزرگنمایی و کوچک‌نمایی را انجام خواهید داد. حتی حین بهره برداری از قسمت Hands-Free نیز میتوانید از این توانایی سود ببرید.

ترفندهای استوری برای مشاهده پست‌ها

ترفندهای استوری

این موارد برای گشت و گذار بین استوری‌های دیگر مصرف کنندگان کاربری دارند. حین مشاهده ویدیوها و تصویر‌های فالووینگ‌های خود، با لمس سمت راست صفحه نمایش به اسلاید بعدی و یا استوری استفاده کننده بعدی منتقل می‌شوید. به منظور بازگشت به استوری‌های پیشین باید سمت چپ نمایشگر را لمس کنید.

استوری‌ها برای مدت زمانی کوتاه نمایش داده می‌شوند. اگر دوست‌ داشتید برای چند ثانیه بیشتر به یک تصویر نگاه کرده و یا پخش یک ویدیو را در میانه‌های آن متوقف کنید، کفایت می کند انگشتتان را بر روی هر قسمتی از صفحه نمایش نگه دارید. تا وقتی انگشت را از روی نمایشگر بلند نکنید، اسلایدهای بعدی نمایش داده نخواهند شد.

بهره برداری از سلفی با اسم استیکر

ترفندهای استوری

استیکرها به استوری‌های شما معنا و معنی می‌دهند. با اینکه با بهره برداری از یک شکلک و یا اموجی عصبانی میتوانید خیلی خوب حس و حالتان را در استوری نشان دهید، با اینحال تاثیرگذاری نمایش صورت عصبانی‌تان بسیار بیشتر خواهد بود! این نمونه دیگری از توانایی‌هایی است که اینستاگرام از استوری اسنپ چت کپی کرده است!

ترفندهای استوری

به این منظور یک تصویر ثبت کرده و سپس آیکون استیکر را لمس کنید و پیشتر بر روی آیکون دوربین ضربه بزنید. یک فریم کوچک به نمایش در آمده و از روش دوربین سلفی چهره‌تان را نشان می‌دهد. بعد از ثبت تصویر آن را بر روی قسمتی خوب قرار دهید.

دانلود و ذخیره‌سازی استوری در حافظه

برای ذخیره کردن ویدیو و یا عکسی که در قسمت استوری ثبت کرده‌‌اید، یک دکمه جداگانه مقرر کرده شده است. بعد از ثبت و قبل از بارگذاری، در گوشه پایین و سمت چپ صفحه آیکون Save را لمس کنید تا فایل به روش عادی در گالری ذخیره شود.

اگر ویدیو یا تصویر را قبل از این ارسال کرده‌اید، بعد از ورود به استوری بر روی سه نقطه عمودی واقع در گوشه پایین و راست صفحه ضربه زده و سپس گزینه Save را برگزینید.

با بهره برداری از ترفندهای استوری امکان دانلود فایل‌های دیگر مصرف کنندگان نیست. سریع‌ترین و تنها راهی که به ذهن خطور میکند گرفتن اسکرین شات است که با این وجود برای فایل‌های تصویری کارایی ندارد. برای دانلود استوری اینستاگرام میتوانید از ابزارهای جانبی از قبیل Story Saver For Instagram برای اندروید و یا InstaStory برای آی ایشان اس استفاده کنید.

شهرت بخش استوری روز به روز بیشتر می‌شود، به طوری که تعداد فراوانی از مصرف کنندگان اشتراک‌گذاری تصویر و ویدیو به روش عادی را رها کرده و دائما در این بخش فعالیت می‌کنند. اگر از پایه با این بخش غریبه بوده و حتی با قابلیت ها ساده و عادی استوری نیز آشنایی ندارید، نوشته جامع پایین را مطالعه کنید.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر