دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

iOS 11 برای برنامه نویسان دردسر ساز شد

iOS 11 برای برنامه نویسان دردسر ساز شد

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

سیستم عامل تازه اپل پلتفرمی محشر است، با این وجود با اپ های ۳۲ بیتی سر ناسازگاری دارد! این مسئله بر روی اجرای اپ های ۳۲ بیتی تاثیر منفی داشته و پیشرفت دهندگان را ملزم به به روز کردن برنامه هایشان می کند.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است، با شرایطی که اطلاع دارید چندی قبل ورژن تازه سیستم عامل اپل، یعنی iOS 11 به روش آزمایشی پخش شده است و با شرایطی که تصور می شد این ورژن هم شبیه آپدیت های پیشین حاوی توانایی ها و قابلیت ها بی همتایی است. iOS 11 قابلیت های تازه فراوان و متعددی را در خود جای داده و ابزار های آیپد بیشترین سود را از آن برده اند.

از نمونه این توانایی ها می توان به موارد پایین اشاره نمود:

تبلت های آیپد با iOS 11 می توانند به یک داک قابل تنظیم تجهیز شوند، چیزی که در رایانه های مک دیده می شود. این توانایی امکان دسترسی سریع به اسناد و اپ ها را از هر صفحه ای ممکن کرده و خصوصیت تازه کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) نیز حرکت بین اپ های مختلف، حتی در حالت تقسیم صفحه را راحت تر کرده است.

اپ تازه Files تمامی فایل ها را در یک مکان نگه می دارد، چه فایل های ذخیره شده روی حافظه ابزار و چه فایل های موجود بر روی سرور ابری.

پلتفرم تازه ARKit که ویژه پیشرفت دهندگان است، امکان تجربه تکنولوژی حقیقت اضافه را بر روی آیفون و آیپد ممکن می کند (پوکمون گو را به خاطر دارید؟).

سیری از نو دستخوش تفاوت فراوانی شده و این دفعه دستیار دیجیتال اپل می تواند پنج زبان را ترجمه کند (چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی). به علاوه از طرف دیگر سیری می تواند با استناد به درخواست شما و جستجو های انجام شده در سافاری، اپ های مخصوصی را به شما توصیه دهد.

افکت های تازه به Live Photos اضافه شده و به علاوه از طرف دیگر امکان ثبت عکس ها پرتره، توانایی True Tone flash و HDR به OIS اضافه شده است. به علاوه از طرف دیگر اپل فرمت فایل تازه ای را توصیه کرده است. این فرمت که High Efficiency Image File (فایل تصویری پر بازده) اسم گذاری شده، با حفظ کیفیت عکس ها، اندازه آن ها را به نصف کاهش می دهد.

اپل پی به توانایی پرداخت همتا به همتا تجهیز شده و پرداخت های مجازی از در بیشتر مواقع راحت تر شده است. شما قادر اید پول مورد نظر خود را با Messages ارسال و یا پرداخت کرده و یا از سیری بخواهید که این کار را انجام دهد.

iOS 11 برای ممکن سازی ایمنی بیشتر در لحظه رانندگی به خصوصیت تازه Do Not Disturb While Driving (در لحظه رانندگی مزاحم نشو) تجهیز شده است. با این توانایی آیفون می تواند رانندگی استفاده کننده را تشخیص داده و غیر از ساکت کردن نوتیفیکیشن ها، صفحه گوشی را خاموش کند. به علاوه از طرف دیگر توانایی جواب گویی اتوماتیک نیز به این سیستم اضافه شده که به مخاطبان اطلاع می دهد که شما در حال رانندگی هستید.

ظاهر اپ استور دچار تحول در دیزاین شده است. دسته بندی ها در جاهای ویژه به خود قرار گرفته و مرور اپ ها تعاملی تر شده است.

“کنترل سنتر” با برنامه ها و کنترل های بهتر نو سازی شده است.

Apple Maps به نقشه های داخلی از فرودگاه ها و فروشگاه های بزرگ تجهیز شده است.

Apple Music شیوه تازه ای را برای یافتن موسیقی با دوستان معرفی می کند.

حالت یک دست صفحه کلید آیفون به صفحه کلید تازه ای به اسم QuickType تجهیز شده که دسترسی سریع و راحت تری را برای تایپ اعداد و کاراکتر های ویژه می دهد.

صفحه قفل (لاک اسکرین) و بخش نوتیفیکیشن ها یکپارچه سازی شده اند.

iOS 11 به اپ تازه ای برای اسکن و ارسال اسناد تجهیز گردیده است.

توانایی ضبط تصویر صفحه نیز به کنترل سنتر اضافه شده است.

 

با اینحال موارد گفته شده همه از مزایای iOS 11 بود، با این وجود این آپدیت خالی از سخت نیست.

ممکن است بدترین مسئله پیش رو، عدم خدمات رسانی iOS تازه از ابزار های قدیمی تر، از نمونه: iPhone 5 و ۵C بهمراه چهارمین نسل آیپد ها باشد.

به علاوه از طرف دیگر iOS 11 تنها در ابزار های ۶۴ بیتی رفتار خواهد نمود. یعنی اپل رسما خدمات رسانی از ابزار های ۳۲ بیتی را به انتهای رسانده است که شامل سه ابزار گفته شده در بالا می شود. بد تر این که، اگر اپلیکیشنی به سیستم iOS ورژن ۶۴ بیتی به روز نشود، در لحظه نصب یا ریستور آن بر روی ابزار با مشکلات جدی مواجه خواهید شد. با این وجود این مشکلی است که به پیشرفت دهندگان مرتبط می شود و آن ها هستند که باید با آن کنار بیایند.

با اینحال این تمام مسئله نیست؛ یک سرمایه گذار اخطار پذیر به اسم شان کوک مشکلی را در این ورژن از iOS یافته که به شبکه های اجتماعی مرتبط می شود.

ایشان در توییتی در خبرها منتشر کرده است که اکانت های مرتبط به شبکه های اجتماعی از بخش تنظیمات iOS 11 حذف شده است. اپ های جانبی دیگر امکان دسترسی به اکانت های وصل شده را ندارند.

به عبارت دیگر، اگر شما سعی کنید با Facebook به اپ دیگری لاگین کنید، این کار ممکن نخواهد بود.

شما قادر اید با مراجعه به Settings > General > About > Applications > App Compatibility اپ هایی که تحت تاثیر این مسئله قرار می گیرند را مشاهده نمائید. به علاوه از طرف دیگر این اپ ها در صورتی که به روز نشوند، با ورژن های بعدی iOS کار نمی کند. اگر آپدیت برای اپ مورد نظرتان موجود نیست، با تولید کننده آن رابطه بگیرید.

ولی باید گفت تا لحظه انتشار رسمی iOS 11 برای عموم فاصله فراوانی داریم و هنوز تنها افرادی که با اسم پیشرفت دهنده در سایت اپل ثبت اسم کرده باشند، قادر به بهره برداری از این سیستم عامل هستند. شما هم اگر تصمیم گرفته اید با اسم یک پیشرفت دهنده شناخته شوید و این ورژن را دریافت کنید، قادر اید با هزینه ۹۹ دلار در پرتال اپل ثبت اسم کنید. میبایست این مسئله را لحاظ کنید که ورژن پخش شده، یک ورژن ابتدایی و آزمایشی از iOS 11 بوده و امکان دارد ابزار را دچار سخت کند.

اپل خیلی زود یک ورژن آزمایشی از این سیستم عامل را برای عموم نیز پخش می کند که رایگان خواهد بود. با این وجود توصیه ما این است که تا پاییز منتظر بمانید تا ورژن رسمی iOS 11 برای همه پخش شود. به علاوه از طرف دیگر احتمال می رود که این ورژن تازه همزمان با معرفی آیفون تازه در ماه سپتامبر بروی این گوشی استفاده شود.

در انتهای باید گفت که iOS 11 تفاوت دلپذیری را برای مصرف کنندگان آیفون و آیپد رغم خواهد زد. حتی پیشرفت دهندگان نیز می توانند با به کار گیری قابلیت های تازه این سیستم عامل، اپ های خاص و جذابی را برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورند.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک