دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آسانسور بدون کابل با قابلیت حرکت افقی، ساخته شده به وسیله دانشمندان آلمانی + ویدیو

در باره علم و دانش خبری پخش شده مبنی بر این که:

کمپانی آلمانی تیسِنکِراپ (Thyssenkrupp) چندی قبل سیستمی به اسم “MULTI” را تست کرده است که به فرضیه‌ی آسانسور بدون کابل (Rope free elevator) با قابلیت حرکت در راستای افق، جامه رفتار پوشانده است؛ با ما همراه باشید.

کمپانی تیسنکراپ سیستم “MULTI” را در یک برج 246 متری در روتوایل (Rottweil) آلمان به تست قرار داده است. این سیستم با بهره برداری از تکنولوژی موتور خطی (Linear Motor)، توانایی بهره برداری از یک شفت به وسیله چند کابین آسانسور را ممکن می‌کند.

این نوع آسانسور بدون کابل حاوی یک بخش مبدل است که با قابلیت چرخش، جهت حرکت را از افقی به عمودی و بالعکس تغییر می‌دهد. کمپانی تیسنکراپ تصمیم گرفته است سیستم MULTI را در ساختمان‌های مرتفع عملی ‌سازد؛ به علاوه از طرف دیگر برنامه‌هایی برای بهره برداری از این نوع آسانسورها در شبکه‌های قطار زیرزمینی، مطرح شده است.

تولید آسانسور بدون کابل گامی بزرگ در جهت پیشرفت تکنولوژی تغییر مردم در ساختمان‌ها و سازه‌هاست؛ حدودا 160 سال است که این اختراع بشریت به بهره برداری از کابل وابسته بوده و تغییر این مسئله می‌تواند پیشرفت‌های چشمگیری را در تکنولوژی آسانسور ایجاد کند.

ویدیو معرفی تکنولوژی آسانسور بدون کابل

امیدواریم اخبار علم و دانش ما مورد استقبال شما قرار گرفته است. با پخش این مقاله دوستان خود را از این خبر جالب با خبر کنید.

منبع