دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آمریکا ارتشی از پهپادهای رباتیک را برای انجام ماموریت های اتوماتیک تولید میکند

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

آمریکا تصمیم گرفته است ارتشی از پهپادهای رباتیک را برای ماموریت های بطور کلی اتوماتیک بسازد که با بهره برداری از هوش مصنوعی، حرکات هواپیماهای اطراف خود را تقلید می‌کنند.

پنتاگون، برنامه تازه ای برای ایجاد یک ارتش از پهپادهای رباتیک در سر دارد و می‌خواهد پهپادهایی را بسازد که غیر از سریع بودن، هوشمند هم هستند و قادر اند با بهره برداری از هوش مصنوعی، حرکات هواپیماهای جنگنده اطراف خود را تقلید کرده و بهمراه آن‌ها پرواز کنند.

پیرامون همین مسئله، یک استارت آپ در سیلیکون با این وجود به اسم کراتوس دیفنس (Kratos Defense)، دو دسته پهپاد را دیزاین کرده که قادر اند با اسم همکاران و همراهان جنگنده‌ها در عملیات های نظامی کمپانی کنند؛ با این وجود هنوز این پهپادها در مرحله آزمایشی هستند و به تولید انبوه نرسیده‌اند.

دو نمونه ابتدایی از پهپادهای رباتیک

اولین نمونه که UTAP-22 Mako اسم گذاری شده، یک پهپاد سریع‌السیر است که توانایی حمل ترکیبی از اسلحه‌های مختلف را داشته و با سرعت 1123 کیلومتر بر ساعت پرواز می‌کند. نمونه دوم نیز هواپیمای بدون سرنشینی به اسم XQ-222 Valkyrie است که حداکثر سرعت آن 1049 کیلومتر بر ساعت، تخمین زده می‌شود.

صاحبنظران صنایع هوایی بر این باورند که سرعت بالای این پهپادهای رباتیک به آن‌ها اجازه می‌دهد تا همراه با جنگنده‌هایی مانند اف 16 و اف 35 نیز پرواز کنند. این هواپیماهای بدون سرنشین با به کارگیری هوش مصنوعی، به حرکت همراه با جنگنده‌ها می‌پردازند و از این جهت، دیگر الزامی به کنترل آن از روی زمین نخواهد بود. چنین سیستم‌های هوشمندی قادر هستند تا ماموریت های بطور کلی اتوماتیک را انجام دهند.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. درصورت تمایل این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر