دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آموزش دانلود کامل یک وب سایت و مرور آفلاین صفحات وب - 0

آموزش دانلود کامل یک تارنما و مرور آفلاین صفحات وب

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

امروز تصمیم گرفته ایم 4 شیوه جهت دانلود کامل یک تارنما یا وبلاگ را به شما آموزش دهیم تا قادر باشید بعد از ذخیره معلومات آنها، به مطالعه آفلاین صفحات وب هزینه کنید.

با اینکه امروزه حدودا در همه جا شبکه جهانی وب همراه یا وای‌فای در معرض قرار دارد، با اینحال عده ای مصرف کنندگان در لحظه بازدید از صفحات اینترنتی، ترجیح می‌دهند با دانلود کامل یک تارنما و یا وبلاگ، در لحظه خود صرفه‌جویی کنند. با این کار، تمامی معلومات تارنما (شامل کلیه عکس ها، ویدیوها و نوشته‌ها) بر روی سیستم ذخیره شده و امکان دسترسی آفلاین به صفحات اینترنتی ممکن خواهد آمد.

با اسم مثال، اگر تصمیم گرفته اید با قطار یا هواپیما مسافتی بسیار طولانی و چند ساعته را طی کنید، دانلود کامل یک تارنما و مطالعه آفلاین آن جانشین مناسبی برای مطالعه کتاب‌های الکترونیکی، گوش دادن به کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها و یا تماشای فیلم است.

پیشتر، شما را با چهار ابزار مفید جهت دانلود کامل یک تارنما بر روی سیستم خود، آشنا خواهیم کرد. این شیوه‌ها بسیار ساده بوده و با چند کلیک، شما را به هدف دلخواهتان خواهد رساند.

4 ابزار ساده جهت دانلود کامل یک تارنما

1. نرم افزار Webcopyسیستم عامل ویندوز

نرم افزار وب کپی تولید کمپانی Cyotek است که با درج آدرس URL یک تارنما در آن، تمامی لینک‌ها، صفحات و فایل‌های چندرسانه‌ای موجود در سایت را اسکن می‌کند. بعد از آن، شما میتوانید موارد مورد نظر خود را جهت دانلود و ذخیره در سیستم، انتخاب کنید.

نکته جالب توجه در خصوص نرم افزار Webcopy این است که استفاده کننده این امکان را دارد تا به طرز همزمان، چندین برنامه را تنظیم و پیکربندی کند. شما به علاوه از طرف دیگر میتوانید برنامه‌ها را دسته‌بندی کرده و با اسم مثال، وب‌سایت‌های تکنولوژی را تحت عنوان «برنامه‌های تکنولوژی» ذخیره کنید.

برای دانلود کامل یک تارنما با بهره برداری از برنامه Webcopy، دستورالعمل پایین را پیگیری کنید:

 1. برنامه را از اینجا دریافت و نصب کنید.
 2. برای تولید برنامه تازه، به مسیر File > New بروید.
 3. آدرس اینترنتی وب‌سایت مورد نظر را در باکس مربوطه وارد کنید.
 4. مسیر ذخیره معلومات را با کلیک بر روی Save folder انتخاب کنید.
 5. با رفتن به مسیر Project > Rules، گزینه‌های دلخواه را تنظیم کنید.
 6. برنامه را از روش File > Save As ذخیره کنید.
 7. جهت شروع روش، روی دکمه Copy Website از قسمت نوار ابزار کلیک کنید.

بعد از انجام این کارها، میتوانید از تب Results، موقعیت هر بخش از برنامه‌ها و یا فایل‌های در حال دانلود را پیگیری کنید. در تب Errors، خطاهایی که حین انجام برنامه رخ می‌دهد، واضح خواهد شد و در تب Skipped نیز فایل‌هایی به نمایش درخواهد آمد که امکان دانلود آنها وجود نداشته است. با اینحال مهمترین بخش، Sitemap است که در آن، ساختار کامل پوشه‌های در حال دانلود به نمایش قرار داده خواهد شد.

برای تماشای آفلاین صفحه اینترنتی دانلود شده، File Explorer را باز کرده و به محلی که پیش از هرچیز جهت دانلود انتخاب کرده بودید، بروید. فایل index.html (یا index.htm) را در مرورگر خود باز کنید و از مرور آفلاین صفحات اینترنتی لذت ببرید.

2. نرم افزار HTTrackسیستم عامل ویندوز، لینوکس و اندروید

برنامه HTTrack، نرم افزاری شناخته‌شده‌تر درمقایسه با Webcopy بوه و با استناد به منبع‌باز بودن و خدمات رسانی از پلتفرام‌های ویندوز، لینوکس و اندروید، گزینه‌ای بهتر محسوب میشود. با اینکه رابط کاربری HTTrack می‌موفق شد بهتر نیز باشد، با اینحال به خوبی از پس وظایف خود برآمده و نیاز مصرف کنندگان به دانلود کامل یک تارنما را برطرف خواهد نمود.

آموزش دانلود کامل یک تارنما و مرور آفلاین صفحات وب

این برنامه مثل Webcopy، به روش برنامه‌ای رفتار کرده و به شما این امکان را می‌دهد تا چندین وب‌سایت را به روش همزمان دانلود کنید. به علاوه از طرف دیگر شما میتوانید عملیات دانلود کامل یک تارنما را به طرز موقت، متوقف کرده و یا اینکه محتویات وب‌سایت‌های کپی شده را آپدیت کنید. برای دانلود کامل تارنما با بهره برداری از برنامه HTTrack، کارهای پایین را انجام دهید:

 1. نرم افزار را از اینجا دریافت و نصب کنید.
 2. جهت شروع برنامه تازه، بر روی Next کلیک کنید.
 3. برای برنامه خود یک اسم، دسته‌بندی و مسیر ذخیره انتخاب کرده و دکمه Next را بزنید.
 4. جهت شروع عملیات، گزینه Download web site را انتخاب و در قسمت Web Addresses، آدرس صفحات اینترنتی خود را بنویسید. توجه داشته باشید که هر وب‌سایت، در یک ردیف نوشته شود. شما به علاوه از طرف دیگر میتوانید آدرس وب‌سایت‌های خود را در یک فایل TXT ذخیره کرده و در نرم افزار وارد کنید.
 5. پارامترهای دلخواه را تنظیم کرده و بر روی Finish کلیک کنید.

وقتی که دانلود کامل شد، میتوانید با رفتن به محل ذخیره آن، فایل index.html یا index.htm را با بهره برداری از مرورگر خود باز کنید.

3. نرم افزار SiteSuckerسیستم عامل مک و آی ایشان اس

اگر شما استفاده کننده مک یا iOS هستید، بهترین گزینه جهت دانلود کامل یک تارنما در این پلتفرم‌ها، SiteSucker است. این ابزار ساده، تمامی ساختار یک وب‌سایت را جستجو کرده و همه فرمت‌های مختلف چندرسانه‌ای را اسکن می‌کند. رابط کاربری این برنامه یکی از ساده‌ترین و بهترین‌ها در نوع خود است؛ شما کافی‌ست URL صفحه مورد نظر را در فیلد مربوطه کپی کرده و دکمه Enter را بزنید.

آموزش دانلود کامل یک تارنما و مرور آفلاین صفحات وب

یکی از بهترین مزایای نرم افزار SiteSucker این است که شما میتوانید تمامی محتوای وب‌سایت را در یک فایل ذخیره کرده و بعد از آن، از نو فایل‌ها و ساختار وب‌سایت را با بهره برداری از این فایل، آپدیت کنید. این امکان به نرم افزار اجازه می‌دهد تا پروسه دانلود را متوقف کرده و در لحظه دیگری از نو از سر گیرد. یکی از مهمترین معایب این نرم افزار، پولی بودن آن است؛ شما برای بهره برداری از SiteSucker، باید هزینه‌ای 5 دلاری پرداخت کنید.

4. ابزار Wgetسیستم عامل ویندوز، مک لینوکس

Wget ابزاری مفید است که در شکل نوشتن کد در خط فرمان اجرا شده و به استفاده کننده این امکان را می‌دهد تا انواع فایل‌ها را در قرارداد ارتباطات‌های HTTP و FTP دانلود کند. تا وقتی که محتویات صفحه مورد نظر شما بر روی این دو قرارداد ارتباطات قرار گرفته باشند، بهره برداری از ابزار Wget، بهترین گزینه جهت دانلود کامل یک تارنما اینترنتی است.

با اینکه Wget معمولا برای دانلود فایل‌های تکی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، با اینحال می‌تواند جهت دانلود کامل یک صفحه اینترنتی نیز به کار برده شود.

wget -r -p //www.URL.com

با این وجود عده ای سایت‌ها جهت جلوگیری از گسترش هزینه‌های پهنای باند در لحظه اسکن به وسیله ابزارهای دانلود، امکان ذخیره کامل محتویات را به نرم‌افزارها نمی‌دهند. برای حل این سخت، شما میتوانید خود را با اسم یک مرورگر به وب‌سایت بشناسانید:

wget -r -p -U Mozilla //www.URL.com

با اینحال اگر قصد ندارید از این ترفندهای تقلبی استفاده کنید، باید سرعت دانلود خود را محدود کرده و بین دانلودها وقفه بیاندازید که با این وجود به ابزارهای مخصوصی نیاز دارد. در صورت علاقه به دانلود ابزار Wget، به این صفحه مراجعه کنید.

چه وب‌سایت‌هایی را دانلود کنیم؟

وب‌سایت‌های بزرگتر، دانلودهای بزرگتری را نیز در جستجوی داشته و به فضا و لحظه بیشتری نیز نیاز دارند. پیش نهاد ما این است که سایت‌های بزرگ را دانلود نکنید. این صفحات اینترنتی، شامل هزاران مگابایت معلومات است که غیر از هزینه بالایی که برای شما در جستجوی دارد، محیط فراوانی از هارد شما را هم به خود اختصاص می‌دهد. این پیش نهاد برای هر سایتی که مرتب آپدیت شده و فایل‌های فراوانی در سرورهای خود ذخیره کرده، صدق می‌کند.

شما دوست دارید چه صفحات اینترنتی را دانلود کنید؟ آیا ابزارهای دیگری برای دانلود کامل یک وب‌سایت می‌شناسید؟ تحت این شرایط، آن را در قسمت نظرها، به ما و دیگر مصرف کنندگان نیز معرفی کنید.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر