دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آیا صفحه نمایش موبایل وان پلاس 5 به روش وارونه نصب شده است؟

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

موبایل «وان پلاس 5» که یکی از مورد انتظارترین تلفن های هوشمند سال 2017 لقب گرفته، از لحظه معرفی تا به این لحظه با حواشی متفاوتی دست و پنجه نرم کرده که در بروزترین مورد، مصرف کنندگان از بروز حالتی ویژه در عکس به لحظه اسکرول کردن خبر می دهند.

حالت «Jelly Scrolling»، که لحظه مرور منوی اپ ها یا صفحات وب بروز کرده و تا حدودی باعث لرزش تصویر می شود، به وسیله چندین عدد از خریداران وان پلاس 5 گزارش شده و مدیران کمپانی را مجبور به بررسی مسئله کرده است. این تولیدکننده در اطلاعیه ای اعلام نموده:

وان پلاس 5 هم شبیه دیگر تولیدات ما از قطعات با کیفیتی ساخته شده که صفحه نمایش AMOLED یکی از آنهاست. چندی قبلً مطلع شدیم تعداد کمی از خریداران، تاثیر تصویری کوچکی را لحظه اسکرول کردن در وان پلاس 5 مشاهده نموده اند که چنین موضوعی طبیعی بوده و اطمینان می دهیم هیچ تفاوتی میان نمایشگر های استفاده شده در تولیدات ما وجود نخواهد داشت.

فرضیه های فراوانی در باب دلیل بروز حالت ذکر شده در شبکه جهانی وب مطرح شده که یکی از جالب ترین موارد، احتمال قرار گیری صفحه نمایش وان پلاس 5 به روش وارونه در درون ابزار است.

کدهای سیستمی وان پلاس 5، نشانگر وارونگی 180 درجه ای نمایشگر هستند

با استناد به گزارش XDA، مقایسه موبایل های وان پلاس 3T با وان پلاس 5 نشان می دهد صفحه نمایش استفاده شده در نمونه تازه، به دلیل محیط اشغال شده به وسیله ماژول دوربین، به روش وارونه در شاسی قرار گرفته و این امر حتی در کُدهای کِرنل مرتبط به کنترل نمایشگر موبایل نیز قابل دیدن است.

از آنجایی که وان پلاس مسئله مطرح شده را بطور کلیً طبیعی می داند، مصرف کنندگان قادر نیستند برای حل آن از خدمات گارانتی بهره ببرند. با این وجود ضروری به ذکر است که کمپانی چینی سیاست های مخصوصی در قبال رضایت خریداران داشته و به کاربرانی که به هر دلیلی از موبایل وان پلاس خود راضی نیستند، اجازه می دهد تا 15 روز بعد از خرید، تلفن هوشمند را به کمپانی پس داده و مبلغ پرداختی خود را دریافت نمایند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع