دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

آیا گوگل اسم یک نوشیدنی را برای سیستم‌عامل اندروید 8.0 انتخاب می‌کند؟

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

سرپرست بخش سیستم‌‏عامل اندروید، به اسم «اورنجینا» برای ورژن‌ی تازه اندروید اشاره کرده است. با اینحال آیا گوگل، اسم یک نوشیدنی را برای اندروید O انتخاب می‌کند؟

اورنجینا (Orangina)، اسم نوشیدنی پرتقالی گازداری است که در فرانسه تولید می‌شود و این نوشیدنی، به وسیله سرپرست بخش سیستم‎عامل اندروید، هیروشی لاکهایمر، در توئیتر به نمایش قرار داده شده است. لاکهایمر بهمراه این تصویر، از هشتگ nocomment# (بدون شرح) و اموجی پرچم‌ فرانسه استفاده کرده است.

مقاله‌های مرتبط:

به ذهن خطور میکند که تصویر منتشرشده، مرتبط به منوی یک رستوران باشد. در عکس فاش شده، اسم Olive (زیتون) و Onion (پیاز) نیز دیده می شود که اسم آن‌ها هم  با حرف O شروع می‌شود. بااین‌حال، نوشیدنی Orangina با این دو دارای اختلاف است و درصورتی‌که کمپانی گوگل در جستجوی اسم‌گذاری سیستم‏عامل اندروید O باشد، این نوشیدنی گزینه محتمل‎تری خواهد بود.

با این وجود در مقایسه با ورژن‏‌های پیشین، بهره برداری از اسم نوشیدنی Orangina، غیرمعمول به نظر می‎رسد. کمپانی گوگل، معمولاً از اسم دسر یا آب‌نبات‎ها برای اسم‌گذاری سیستم‎عامل اندروید استفاده می‌کند و به این خاطر، بهره برداری از اسم یک نوشیدنی برای اسم‎گذاری اندروید O غیر محتمل خواهد بود. بااین‌حال امکان دارد این تولید کننده تصمیم گرفته باشد برای دارای اختلاف ساختن اندروید O در مقایسه با ورژن‌‏های پیشین، رویه متفاوتی برای اسم‎گذاری آن در پیش بگیرد.

چندی قبل لاکهایمر به Oreo اشاره کرده بود؛ با استناد به این گزینه، بسیار بعید به ذهن خطور میکند که Orangina به نوعی یک نوشیدنی، اسم ورژن بعدی سیستم‎عامل اندروید باشد. هم‏چنین، پیش‌تر از کدهای سیستم‏‌عامل اندروید ۸ معلوم شد که Oatmeal (کلوچه جو پرک) یقیناً اسم ورژن نهایی اندروید O خواهد بود. با استناد به تمامی این موارد، پیدا است که هنوزً نمی‌توان پذیرفت یکی از موارد Orangina ،‌Oatmeal یا Oreo اسم نهایی سیستم‌‏عامل اندروید O باشد. 

با این وجود اگر بخواهیم به اشتراک این سه مورد، در جستجوی اسم سیستم‌‏عامل اندروید ۸ یا اندروید O باشیم؛ یقیناً «اندروید Oreo» گزینه‌ی محتمل‌تری برای اسم‏گذاری ورژن تازه سیستم‌‏عامل اندروید خواهد بود. کمپانی گوگل چندی قبل، یک بازی بنا شده بر وب با اسم Space Dunk با هم کاری Oreo معرفی کرد و همین مسئله، یقیناً دلیل مناسبی است تا بپذیریم که Oreo، شانس بیشتری در مقایسه با Orangina و Oatmeal برای پذیرفته شدن به نوعی اسم نهایی سیستم‌‏عامل اندروید O دارد. ضروری به ذکر است که گوگل در مراسم Google I/O برای پذیرایی از حضار، کلوچه‎ی Oreo سرو کرده بود.

به‌هرحال، با استناد به اینکه فاصله چندانی تا لحظه انتشار ورژن‏ نهایی سیستم‎‏عامل اندروید نداریم؛ همین مسئله دلیل می‎شود امیدوار باشیم که در طول چند هفته آتی، گوگل به شکل آفیشیال اسم اندروید O را اعلام کند. این سیستم‎عامل، به‌احتمال زیاد در ماه آگوست برای گوشی‎های پیکسل پخش خواهد شد.

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر