دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ابزار ویدیو چت فیس بوک با صفحه نمایش لمسی و اسپیکر هوشمند در دست تولید است

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

فیس بوک در حال کار بر روی یک ابزار ویژه صحبت تصویری است. ابزار ویدیو چت فیس بوک از صفحهء نمایشی بزرگ و لمسی همراه با میکروفون و بلندگوی هوشمند دارا است که یقینا کنفران بهاری گروه F8 در سال آتی معرفی می‌شود.

با استناد به گفته یک گزارش تازه پخش شده از جانب منابعی نزدیک به کمپانی فیس بوک، این تولیدکننده هم اینک سرگرم کار بر روی یک ابزار ویدیو چت مستقل جهت مصارف خانگی است. ابزار ویدیو چت فیس بوک به ذهن خطور می کند از صفحه نمایش لمسی با اندازه 13 الی 15 اینچ دارا است و یقینا ورژن‌ای از سیستم عامل اندروید نیز بر روی آن نصب خواهد بود.

این دیوایس از یک دوربین با زاویه باز، میکروفون‌ها و اسپیکرهایی قدرت گرفته از هوش مصنوعی دارا خواهد بود. هم اینک کالا تازه فیس بوک در مرحله آزمایشی قرار دارد و جدا از فاز نمونه ابتدایی آن، هدف مصارف خانگی است. با یک صفحه نمایش بزرگ و دوربین هوشمند حدسیات می شود به مردم کمک کند تا آن‌ها درک کنند در یک اتاق قرار دارند؛ چرا که یکی از جدی ترین اهداف مارک زاکربرگ در کمپانی تحت امر ایشان، هرچه بیشتر نزدیک شدن مردم به هم از روش فیس بوک است.

ابزار ویدیو چت فیس بوک گزینه فرضیه آلی برای استفاده در اتاق نشیمن است. یک نمونه ابتدایی از این کالا دیده شده که حاوی یک پایه نازک و عمودی است و صفحه نمایش نیز بر روی آن سوار شده است. فیس بوک برای این کالا سرگرم انجام تست‌های نرم افزاری است که به دوربین اجازه می‌دهد تا به روش اتوماتیک مردم حاضر در محدوده را شناسایی کرده و بر روی آن‌ها قفل شود. به طرز مثال این دوربین اتوماتیک می‌تواند خوب خانواده‌هایی باشد که در یک سفر کاری قرار داشته و می‌خواهند فرزندشان را در منزل ببینند.‌

فیس بوک به علاوه از طرف دیگر در حال پیشرفت یک دوربین 360 درجه ای برای این ابزار است، با اینحال بعید به ذهن خطور میکند که برای اجرا ابتدایی تکمیل شده باشد. یقینا فیس بوک این دیوایس را در کنفرانس گروه پیشرفت دهندگان F8 خود که بهار آتی برگزار می‌شود، معرفی خواهد نمود. در صورتی که بخواهید صاحب یکی از آن‌ها شوید نیز باید یقینا چند صد دلار هزینه کنید.

و در انتها ضروری به ذکر است، فیس بوک در حال کار بر روی یک اسپیکر هوشمند نیز هست که می‌تواند رقیب جدی برای گوگل هوم، آمازون اکو، اپل هوم پاد و هر اسپیکر هوشمند دیگری باشد که چندی قبل در بین مردم پرطرفدار شده‌اند. از آنجایی که بلندگوی فیس بوک یقینا با هزینه ای کمتر از 100 دلار به فروش می‌رسد، باید انتظار کاهش هزینه تولیدات این بخش از مارکت را به جهت رقابت داشته باشیم. ولی باید گفت فیس بوک امکان دارد تصمیم بگیرد این برنامه را رها کند و تمام توجه خودش را بر روی ابزار ویدیو چت نوآورانه خود قرار دهد.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. درصورت تمایل این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر