دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ادامه بحران ال جی موبایل با فروش کمتر از دو میلیون ابزار جی 6

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

برآوردهای ابتدایی نشان از این دارند که ال‌جی با گذشت سه ماه از توزیع جی ۶، کمتر از دو میلیون ابزار از این گوشی را به فروش رسانده است.

اشتغال تلفن های همراه هوشمند ال‌جی بازهم بی‌رونق است و این بخش از کمپانی کره‌ای در بحران به سر می‌برد. بخش موبایل ال‌جی از اولین فصل سال ۲۰۱۵ تا به امروز، سودی برای کره‌ای‌ها در بر نداشته و حتی ضرر بسیاری نیز به این تولیدکننده تحمیل کرده است؛ به‌طوری‌که کل ضرر این بخش از کمپانی ال‌جی در ۹ فصل واپسین به ۱.۳ میلیارد دلار رسیده است. سامسونگ به نوعی کمپانی رقیب و کره‌ای ال‌جی موقعیت بهتری دارد؛ به‌طوری‌که در طول ۹ فصل واپسین ۱۹ میلیارد دلار در قسمت موبایل سود کرده است.

ال‌جی در مارکت گوشی‌های پرچم‌دار و رده بالا، در مقابل رقیبان کاربلدی مانند اپل و سامسونگ قرار دارد که اتفاقا بخش بزرگی از مارکت خود را در مقابل این تولیدکننده‌ها از دست داده است. در قسمت گوشی‌های میان رده و پایین رده نیز کمپانی‌های چینی با قدرت حضور دارند و دست ال‌جی را از مارکت کوتاه کرده‌اند.

با استناد به گزارش منتشرشده، حدسیات می شود ال‌جی در طول بیش از سه ماه که از توزیع جی ۶ به مارکت قبلی است، کمتر از دو میلیون ابزار از این موبایل هوشمند را به فروش رسانده باشد. تلفن های همراه هوشمند پرچم‌دار سری جی ال‌جی برای سه سال پشت سر هم است که موفقیت چندان بزرگی کسب نمی‌کنند. حدسیات می شود بخش موبایل ال‌جی نیز برای سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی، ضرری ۹۰ میلیون دلاری بدست آورد.

در چنین موقعیتی ال‌جی به خاطر تولیدات سری K و X خود در مارکت تلفن های همراه هوشمند میان رده و پایین رده فروش خوبی تجربه کرده و موفق شده است  سهم خوبی از مارکت مال خود کند؛ با اینحال کمپانی‌های چینی مانند ویوو، اوپو و هواوی در حال تلاش برای کسب سهم بیشتری از مارکت در این عرصه هستند. ال‌جی موفق شده است با تولیدات سری کی و ایکس، در آمریکای شمالی و کره‌ی جنوبی موفقیت درخوری بدست آورد.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر