دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ارتشی از ریز ربات ها به جنگ سرطان می روند

از اخبار علم و فن آوری شایعاتی درز کرده که:

محققان سال هاست که در تلاش برای بهره برداری از ربات ها برای درمان بیماری های مختلف هستند. در تازه ترین دستاورد در این عرصه آنها می خواهند با ایجاد ارتشی از ربات های میکروسکوپی به مبارزه موثرتر با سرطان اقدام کنند.

دانشمندان «موسسه تکنولوژی های نوآورانه فیلیپس» (Phillips Innovative Technologies) در شهر هامبورگ آلمان توانسته اند به راهی دست یابند تا به کمک میدان های مغناطیسی بتوان تعداد زیادی از ریز ربات را به روش مستقل و همزمان برای انجام عملی خاص گسیل داشت.

تا قبل از این تنها می شد ربات ها را به روش گروهی و مثل یکدیگر هدایت کرد، با اینحال در روش تازه می توان هرکدام از آنها را به روش مستقل کنترل نمود، از این جهت تعداد زیادی از این ربات ها می توانند در یک کار گروهی، اعمال درمانی را درون بدن انسان به انجام برسانند.

با سود گیری از این روش می شود داروهای رادیواکتیو مخصوصی را به درون تومور سرطانی تزریق نمود. از این جهت دیگر اندام های بدن از آسیب این مواد در امان خواهند ماند و بالاخره از عوارض جانبی روش های درمانی دشوار سرطان خواهد کاست.

جدا از این مسئله ها، امکان آن می باشد که سری ای از ربات های میکروسکوپی را یک ایمپلنت در بخشی از بدن بیماران کار گذاشت. ایمپلنتی که توانایی این را دارد طی دوره درمان یا افزایش اندام ها تغییر شکل داده و حتی پس از بهبودی – بی توجه به رفتار جراحی – از بدن خارج شوند.

امیدواریم این مقاله پیرامون علم و فناوری مورد استقبال شما قرار گرفته باشد.

منبع