دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ارزش بیت کوین با ثبت رکوردی جدید، از مرز 9 هزار دلار عبور کرد

ارزش بیت کوین با ثبت رکوردی تازه، از فاصله 9 هزار دلار عبور کرد

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

ارزش بیت کوین برای بار نخست از فاصله 9 هزار دلار عبور کرد. به ذهن خطور میکند سرعت افزایش هزینه این ارز رمزپایه، بسیار بیشتر از چیزی‌ست که صاحبنظران پیش‌بینی می‌کردند.

یکشنبه صبح و با پخش اخباری مبنی بر رسیدن هزینه بیت کوین به رقم بسیار بالای 9 هزار دلار، توجه همگان به این ارز دیجیتال جلب شد. با اینحال این انتهای جریان نبود و بعد از ظهر، منابع مختلف از معامله هر بیت کوین به ارزش 9 هزار و 343 دلار خبر دادند.

به ذهن خطور میکند این روند صعودی با تغییری قابل توجه در تعداد مصرف کنندگان “Coinbase”، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای رمزپایه در آمریکا، همراه بوده است. “Alistair Milne”، یکی از بنیان‌گذاران “Altana Digital Currency Fund” در بررسی خود که ابتدا از روش CNBC پخش شد، اطلاع داد تعداد مصرف کنندگان Coinbase که مقر اصلی آن در سان فرانسیسکو بنا شده، از روز چهارشنبه تا جمعه تقریبا 100 هزار نفر گسترش یافته و به 13.1 میلیون نفر است.

تام لی (Tom Lee)، مدیرکل بخش بررسی ها “Fundstrat Global Advisors” با دو برابر کردن هزینه هدف، بیان می کند ارزش بیت کوین تا اواسط سال 2018 به 11 هزار و 500 دلار می‌رسد. وانگهی باید در اینجا یادآوری کنیم که ماه آگوست، ایشان رقم 6 هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود. لی درمقایسه با برنامه‌های بورس کالای شیکاگو برای معرفی بیت کوین نیز خوش‌بین بوده و اعتقاد دارد این کار دلیل گسترش خوبی و مشروعیت آن می‌شود. تحت این شرایط، استفاده مصرف کنندگان از این ارز به روش بالقوه گسترش پیدا خواهد نمود. دیگر مردم هم می‌گویند این ایده به ثبات بیت کوین یاری مینماید.

مارک کوبان (Mark Cuban)، نمونه دیگری از سرمایه‌داران مشهور طی گفتگویی با بیزنس اینسایدر اطلاع داد تا وقتی که بیت کوین به جای استفاده حقیقی، ذخیره می‌شود، هزینه آن گسترش خواهد داشت. تعداد افرادی که حساب تازه باز کرده و بیت کوین می‌خرند، به شکل زیادی در حال گسترش است. در همین حال، مالکین این ارز تا وقتی که تقاضا بالاست، دلیلی برای فروش آن ندارند.

با استناد به کوتاه بودن لیست تاجرانی که بیت کوین را قبول می‌کنند. عرصه‌های فراوانی برای هزینه کردن در مقابل مالکین بیت کوین نیست. به نظر کوبان، این روند تا وقتی که دلیلی سیستماتیک برای فروش آن وجود نداشته باشد، ادامه می یابد.

یک تحقیقات انجام‌شده به وسیله LendEDU نشان می‌دهد عموم سرمایه‌گذاران تا وقتی که ارزش بیت کوین به رقم بسیار بالای 196 هزار و 165 دلار نرسد، قصد فروش آن را نخواهند داشت.

هم اینک هر بیت کوین با هزینه ای بالاتر از 9 هزار و 600 دلار خرید و فروش می‌شود.

امیدواریم این نوشته مورد توجه خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع