دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

اسپیکرهای هوشمند Teenage Engineering شباهتی به اسپیکرهای معمولی ندارند!

اسپیکرهای هوشمند Teenage Engineering شباهتی به اسپیکرهای معمولی ندارند!

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

یک کمپانی سوئدی دو اسپیکر هوشمند دارای اختلاف تولید. این اسپیکرهای هوشمند ظاهری بطور کلی ویژه داشته و در هم کاری با کمپانی Baidu و Raven Tech ساخته شده‌اند.

کمپانی Teenage Engineering را با ابزارهای موسیقی خلاقانه آن می‌شناسند. با این وجود فعالیت آن به همین ابزارها ختم نشده و از مدت‌ها قبل به تولید اسپیکرهای وایرلس نیز روی آورده است. این تولیدکننده اطلاع داد در هم کاری با غول چینی خدمات وب یعنی Baidu و به علاوه از طرف دیگر کمپانی پیشرفت‌دهنده دستیارهای مجازی تحت تملک خود یعنی Raven Tech، تولیداتی بطور کلی دارای اختلاف ساخته است.

اسپیکرهای هوشمند تازه Teenage Engineering با تمامی اسپیکرهایی که تا اینجای کار دیده‌اید شباهتی نداشته و بطور کلی ویژه هستند. اسپیکر هوشمند H شبیه به به یک برج بیسکویتی ساخته شده و به چراغ LED نیز تجهیز شده است. اسپیکر هوشمند R شبیه به به یک ربات بوده و چراغ LED بر روی بازوی آن قرار گرفته است.

به توجه به خدمات رسانی کمپانی Baidu، قدرت دستیار هوشمند مجازی Raven و به علاوه از طرف دیگر دیزاین الکترونیکی خود Teenage Engineering، تولید این اسپیکرهای هوشمند شش ماه لحظه برده است. با این وجود نمونه H اکنون تکمیل شده و نمونه دیگر بازهم در مرحله پیشرفت قرار دارد.

نمونه H مثل تمامی اسپیکرهای هوشمند توانایی دارد به فرمان‌های صوتی جواب بدهد. با اسم نمونه می‌تواند موسیقی مورد توجه را پخش کرده و یا بعد از مطرح شدن یک پرسش، با جستجو در شبکه جهانی وب جواب را به روش صوتی به استفاده کننده معرفی کند. در این نمونه یک سری‌ای از چراغ‌های LED حاوی توانایی لمس استفاده شده است که می‌تواند هماهنگ با موسیقی پخش شده، جلوه‌های تصویری با مزه ای نمایش بدهد. می‌توان این بخش را جدا و با اسم کنترل از راه دور استفاده کرد.

با اسم بخشی از ویژگیهای تکنیکی نمونه H می‌توان به خدمات رسانی از ورژن 4.0 بلوتوث، وای فای دو بانده و خدمات رسانی از کابل یو اس بی ورژن C اشاره نمود. ابعاد این اسپیکر 80 در 80 در 105 میلی‌متر بوده و حاوی 1.5 کیلوگرم وزن است. فروش آن از ماه دیگر در کشور چین به هزینه 255 دلار شروع خواهد شد.

با اینحال در بین اسپیکرهای هوشمند Teenage Engineering، نمونه R بازهم در حال پیشرفت است. مهمترین اختلاف آن با نمونه H، قرار گرفتن صفحه تشکیل شده از چرا‌غ‌های LED بر روی یک بازو است. بدین جهت می‌تواند در جهات مختلف حرکت کرده و جلوه‌های تصویری متفاوتی را به نمایش بگذارد. این حرکات بطور کلی با موسیقی پخش شده هماهنگ خواهد بود.

اسپیکرهای هوشمند

اسپیکرهای هوشمند Teenage Engineering به منظور معرفی در بازارهای کشور چین ساخته شده‌اند، با اینحال کمپانی تولید کننده تصمیم گرفته است در آتی، آن‌ها را به بازارهای کشورهای غربی نیز بیاورد. پیشتر میتوانید ویدیوهای مرتبط به این تولیدات را ببینید.

فایل تصویری اسپیکرهای هوشمند Teenage Engineering

 

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر