دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

اسکلت رباتیک تازه نحوه راه رفتن کودکان مبتلا به فلج مغزی را افزایش می دهد

از اخبار علم و فن آوری شایعاتی درز کرده که:

در سال های واپسین بهره برداری از اسکلت های رباتیک خارجی برای کمک به افرادی که از مشکلات حرکتی رنج می برند به خوبی رواج یافته و دلیل شده امید به زندگی در این مردم گسترش چشمگیری بیابد.

با این وجود اختلاف های عمده در دلیل بروز اختلالات حرکتی دلیل شده که شیوه های استفاده شده برای هر گروه از بیماران یا معلولان دارای اختلاف باشد؛ از همین رو محققان مؤسسه ملی سلامت آمریکا با دیزاین اسکلت رباتیک تازه ای، امکان اصلاح طرز راه رفتن در کودکان مبتلا به فلج مغزی (CP) را ممکن کرده اند.

به گفته دکتر «توماس بولا» که یکی از پژوهشگران حاضر در برنامه است، اسکلت خارجی مطرح شده با پایش و پیش بینی حرکات اندام کودکان، در لحظه خوب وارد رفتار شده و با خدمات رسانی از زانو، حالت خمیده در لحظه راه رفتن را اصلاح می کند.

اسکلت رباتیک تازه احتمال جا افتادن الگوی راه رفتن صحیح را در بیماران گسترش می دهد

ضروری به ذکر است که از میان 7 کودکی که مورد تست قرار دریافت کردند، 6 کودک به خوبی با سیستم مطرح شده رابطه برقرار کرده و موفق شدند الگوی راه رفتن خود را اصلاح کنند. به علاوه از طرف دیگر به گفته دانش پژوهان، اسکلت رباتیک تازه غیر از خدمات رسانی از زانو و کمک به راه رفتن، عضلات اندام حرکتی را نیز درگیر کرده و احتمال جا افتادن الگوی گام برداری صحیح را در بیماران گسترش می دهد.

از همین رو با استناد به این که نیمی از مبتلایان به فلج مغزی در دوران بزرگسالی بطور کلیً از راه رفتن محروم می شوند، شیوه اصلاحی تازه شانس بیماران را برای راه رفتن در دوره های بعدی زندگی گسترش می دهد. دکتر بولا پیرامون این مسئله بیان میکند:

گام بعدی، مطالعه تأثیرات اسکلت رباتیک خارجی روی نحوه راه رفتن کودکان مبتلا به CP در بلندمدت خواهد بود. هدف نهایی ما اصلاح حقیقی الگوی حرکتی بیماران بوده به طوری که آنها قادر باشند در آتی، بی توجه به اسکلت رباتیک خارجی به سادگی راه بروند.

امیدواریم این نوشته پیرامون علم و تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع