دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

اصرار مایکروسافت برای اجرای قابلیت «Cross Play» میان PS4 و Xbox One - کلیک - 0

اصرار مایکروسافت برای اجرای توانایی «Cross Play» میان PS4 و Xbox One – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

رسانه کلیک – کمپانی مایکروسافت به ذهن خطور می کند قصد ندارد به همین راحتی ها از توانایی Cross Play میان دو کنسول نسل هشتم پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان دست نمی کشد.

مدت هاست که کمپانی مایکروسافت در جستجوی ممکن سازی توانایی کراس پلی (کراس پلتفرم) میان دو کنسول نسل هشتم پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان است. در طرفی دیگر، کمپانی ژاپنی سونی با این رفتار ردموندی ها شدیدا مخالف است و تن به توصیه آن ها نمی دهد. به بیانی دیگر، سونی نمی خواهد که جامعه کاربری پلی استیشن نتورک را با جامعه ایکس باکس لایو یکپارچه و متحد کند و دلیل اصلی رد این پیشنهادها، سیاست های دارای اختلاف هر دو کمپانی در نحوه مدیریت شبکه های بازی و کاهش نظارت بر روی مصرف کنندگان خود می داند. تا به امروز، بحث و نبرد های گوناگونی میان مصرف کنندگان دو کنسول Xbox One و PlayStation 4 در انجمن ها و فروم های مشهور دیده می شود که این بحث ها روز به روز داغ و داغ تر می شوند.

همان شکلی که که اطلاع دارید، هم اینک مصرف کنندگان کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ در قسمت چند نفره عناوین تصویری هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. با اسم مثال، مصرف کنندگان کنسول پلی استیشنن ۴ تنها می توانند با دیگر مصرف کنندگان این کنسول به تجربه بخش چند نفره عناوین تصویری بپردازند. توانایی Cross Play یا همان کراس پلتفرم این محدودیت را برمی دارد و به مصرف کنندگان دو کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان می دهد که در قسمت چند نفره عناوین تصویری، با یکدیگر بازی کنند و هیچ محدودیتی بین آن‌ ها نباشد.

هم اینک، مایکروسافت تمام تلاش خود را می کند که نه تنها دو پلتفرم رایانه شخصی بنا شده بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ و ایکس باکس وان را یکپارچه کند؛ حتی تمامی کنسول ها و پلتفرم ها را به یکدیگر نزدیک کند. گفتن این مسئله در اینجا ضروری است در کنفرانس E3 امسال مایکروسافت بیننده معرفی توانایی کراس پلی میان PC، نینتندو سوییج و Xbox One بودیم که در پی آن، عده ای از عناوین تصویری از نمونه عنوان پرطرفدار راکت لیگ و Minecraft از توانایی کراس پلی خدمات رسانی کرده و هم اینک مصرف کنندگان سه پلتفرم نینتندو سوییچ، پی سی و Xbox One بدون هیچ محدودیتی قادر به تجربه بازی با یکدیگر هستند.

کمپانی مایکروسافت به دفعات و به دفعات در گفت و گوهای متعدد از سونی درخواست کرده که توصیه کراس پلی را قبول کند تا هرچه سریع تر اعمال ضروری صورت گیرد. در کمال تاسف کمپانی سونی از همان ابتدا با این برنامه مخالف بوده و هر بار با معرفی دلیل های غیر منطقی، این توصیه همه پسند ردموندی ها را رد کرده است. در چنین موقعیتی، مایکروسافت بازهم از توصیه خود منصرف نمی شود چرا که مدتی قبل آقای مایک یبارا (Mike Ybarra)، یکی از عضو های مهم ردموندی ها، در حساب کاربری رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود اطلاع داد که بسیاری از بازیکنان خواستار توانایی Cross Play هستند.

توییت ایشان به شرح پایین است:

معلومات ما نشان می دهد که مردم زیادی خواستار گسترش جامعه آماری بخش چند نفره عناوین تصویری و تجربه آن با دیگر بازیکنان و مصرف کنندگان دیگر کنسول ها هستند. مردم می خواهند با یکدیگر بازی کنند. [با بازیکنان دیگر کنسول ها] این درخواست هرگز فراموش نخواهد شد.

به علاوه از طرف دیگر، آقای مایک یبارا اضافه کرد که مایکروسافت در حال مذاکره با کمپانی سونی است و پس کسب رضایت مسئولین، با هم کاری یکدیگر بر روی توانایی کراس پلی بازی Minecraft سرگرم به کار خواهند شد.

یبارا پیشتر تاکید کرد: امنیت مصرف کنندگان به میزان شبیه به ای که برای سونی حائز ارزش است، برای مایکروسافت نیز مهم است.

هم اینک، کمپانی سونی هیچ واکنشی درمقایسه با توییت آقای مایک یبارا نشان نداده و باید منتظر جواب سونی باشیم. با اینکه می توان پیش بینی کرد که سونی مثل در بیشتر مواقع بازهم به درخواست مایکروسافت توجهی نکند و با معرفی دلیل های مختلف، اجازه ممکن سازی توانایی کراس پلی را ندهد.

Xbox One VS PS4

مدتی قبل آقای جیم رایان (Jim Ryan) رسما توصیه توانایی کراس پلی میان دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ را مردود دانست. وی دلیل اصلی عدم هم کاری سونی و مایکروسافت در عرصه Cross Play را کاهش نظارت بر روی مصرف کنندگان و امنیت آن ها دانست.

رایان در این خصوص عنوان کرد: ما در خصوص ساختار اصلی شبکه پلی استیشن نتورک مسئولیت داریم و می بایست از آن نگهداری کنیم. همان شکلی که که خودتان می دانید، افرادی فراوانی در حال تجربه بازی Minecraft هستند. به اشتراک بازیکنان، مردم کم سن و سال هم دیده می شود که ما در قابل استفاده آن ها از شبکه پلی استیشن نتورک وظایف روشنی داریم. حال اگر این مردم کم سن و سال به دیگر شبکه ها [ایکس باکس لایو] دسترسی داشته باشند، امکان نظارت و کنترل آن ها شدیدا کاهش می یابد. این چیزی است که ما باید به دقت به آن فکر کنیم.

آن طور که به نظر می رسد، این بحث تمامی ندارد و مایکروسافت تا وقتی که رضایت سونی را بدست نیاورد، دست بردار توانایی کراس پلی نخواهد بود! در صورت انتشار اخبار تازه در خصوص این توانایی، رسانه کلیک شما را مطلع خواهد تولید.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک