دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

افزایش تکنولوژی شارژ بی سیم یقیناً در گروی مکانیک کوانتومی است

از اخبار علم و فن آوری اخباری منتشر شده که:

شارژ بی سیم در تئوری یک فرضیه بینهایت سرگرم کننده و کاربردی است. شما قادر اید با قرار دادن گجت خود روی یک شارژر مخصوصا، از دست سیم های دست و پاگیر خلاص شوید. با اینحال برای بهره برداری از این تکنولوژی کماکان می بایست ابزار الکترونیکی خود را در یک مکان رها کنید تا باتری آن شارژ شود. هم اینک دانش پژوهان به راه حلی تازه برای این سخت دست یافته اند که بر پایه مکانیک کوانتومی استوار است.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هم اینک تکنولوژی های شارژ بی سیم یا القایی از یک میدان الکترومغناطیسی برای انتقال انرژی در مسافت های بسیار کوتاه سود می برند با اینحال «Shanhui Fan» و تیم بررسی ایشان در دانشگاه استنفورد سیستم تازه ای را پیشرفت داده اند که می تواند از فاصله یک متری دیوایس شما را شارژ کند.

در این سیستم جریان انرژی با تغییر فاصله گجت به روش اتوماتیک تنظیم می شود

ضروری به ذکر است که سیستم ذکر شده از قانونی در مکانیک کوانتومی سود می برد که با سود گیری از آن یک آمپلی فایر به روش اتوماتیک قادر خواهد بود تا جریان انرژی بین فرستنده و دریافت کننده را تنظیم کند. وقتی که فاصله گجت از شارژر گسترش پیدا می کند، مقدار انرژی ارسال شده به روش اتوماتیک تنظیم شده تا یک جریان هموار و بدون وقفه به دیوایس استفاده کننده منتقل شود.

با این وجود باید عنوان کرد که تیم بررسی مورد اشاره در آزمایشات خود موفق شده شدت جریان را به یک لامپ LED منتقل کند و برای بهره برداری از آن در شارژ موبایل و یا گجت های شبیه به با آن هنوز راه طویلی در پیش است.

امیدواریم این نوشته پیرامون علم و تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع