دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

اقدام جالب مایکروسافت در جهت آموزش کدنویسی به کودکان – کلیک

پیرامون بازی ها خبری پخش شده مبنی بر اینکه :

رسانه کلیک – مایکروسافت تصمیم گرفته است برای مدت محدودی در شهرهای نیویورک و سیدنی در فروشگاه های مایکروسافت ورکشاپ‌های آموزش برنامه‌نویسی در دست کودکان برای ایکس باکس و بازی های رایانه ای برگزار کند.

امروزه قابلیت ها و منابع گوناگونی برای آموزش برنامه نویسی در سنین مختلف می باشد. بسیاری از کمپانی های بزرگ مانند اپل، فیس بوک و گوگل برنامه های مخصوصی برای آموزش زبان های برنامه نویسی تدارک دیده‌اند؛ مایکروسافت نیز در برنامه تازه خود در تاریخ ۲۰ آگست و ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ در فروشگاه های منتخب در شهر نیویورک آمریکا و سیدنی استرالیا به آموزش برنامه نویسی ویژه کودکان پرداخت.

برنامه مقرر کرده شده شامل سه دوره ویژه دانش آموزان ۱۴ سال و بالاتر است به طوری که هر یک بر روی بخش‌های متفاوتی از برنامه نویسی و دیزاین در پیشرفت بازی های رایانه ای تمرکز دارد.

این کلاس ها با هم کاری آکادمی AIE برگزار شده است و با این وجود کمپانی کنندگان می توانند از برنامه های حمایتی آن برای ادامه کلاس ها در آتی بهره ببرند.

برنامه هایی که در طول دوره آموزشی انجام شده است، به روش فایل در دست مردم قرار گرفت به نحوی که دانش‌آموزان می توانند در صورت علاقه آن را در منزل ادامه دهند؛ بدین ترتیب هر کنسول Xbox one بهمراه یک اپ مرتبط رایگان از طرف مایکروسافت، به یک کیت آموزش برنامه نویسی مبدل خواهد شد و هر اکانتی که در Xbox One و Windows 10 پخش شود نیز کمک هزینه ای به ارزش ۲۰ دلار دریافت می‌کند.

با ابزارهای پایین میتوانید این خبر را برای دوستان علاقه مند اشتراک بگذارید.

لینک