دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ال جی باوجود ضرردهی، به تولید گوشی‌ هوشمند ادامه می‌دهد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

به توجه به اینکه بخش موبایل ال‌جی در موقعیت مالی بدی قرار دارد، این تولیدکننده تصمیم گرفته است بازهم به تولید گوشی‌ هوشمند ادامه دهد.

ال‌جی الکترونیکس اطلاع داد که در سال‌های آتی هم تصمیم گرفته است در قسمت تولید گوشی‌های موبایل خود، سرمایه‌گذاری کند. بررسی‌گران صنعتی می‌گویند ال‌جی نمی‌تواند این مارکت را از دست بدهد و امکان دارد در آتی بتواند جلوی ضرر و زیان بخش موبایلش را بگیرد. قبل از این ال‌جی اعلام کرده بود که امسال، جلوی ضرر دادن بخش موبایل خود را خواهد گرفت؛ با این وجود گزارش‌ مالی سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی نشان می‌دهد که این ادعا، به حقیقت نپیوسته است. در این دوره، بخش موبایل ال‌جی ۱۱۷ میلیون دلار ضرر کرده است و در شرایط ناامیدکننده‌ای قرار دارد.

سهام‌داران ال‌جی بیش از هر چیز، از موقعیت گوشی‌های رده‌بالای این تولیدکننده ناراضی هستند. حتی خود ال‌جی هم اعتقاد دارد که استقبال فراوانی از گوشی‌های رده‌بالا و پرچم‌دار این تولیدکننده در سه‌ماهه‌ی منتهی به ماه جولای نشده است. حتی تفاوت زیاد در دیزاین جی ۶ در مقایسه با جی ۵ هم نتوانست توجه مصرف کنندگان را جلب کند.

مقاله‌های مرتبط:

هم اینک ال‌جی سرمایه‌گذاری فراوانی روی گوشی وی ۳۰ کرده است؛ این گوشی از صفحهء نمایشی بدون حاشیه با نسبت تصویر ۱۸ به ۹ سود میبرد که شبیه به آن را قبل از این در گوشی جی ۶ دیده بودیم؛ از اینرو باید دید استراتژی ال‌جی برای جلب توجه مصرف کنندگان چه خواهد بود. با این وجود به توجه به ضرر دهی فراوان، ال‌جی موفق شده است شرایط بخش موبایلش را افزایش بخشد. حدسیات می شود که میزان زیان این بخش در کل سال ۲۰۱۷، به ۴۳۹ میلیون دلار برسد که در مقایسه با سال قبلی، حدودا نصف شده است.

سئو کی-من از مؤسسه‌ی بررسی ال‌جی الکترونیکس، اعتقاد دارد که ال‌جی نباید مارکت تلفن های همراه هوشمند را رها کند. ایشان شانس بزرگ ال‌جی را در هوش مصنوعی و ادغام آن با تلفن های همراه هوشمند می‌داند. اگر ال‌جی بتواند زودتر و بهتر از رقیبان خود، هوش مصنوعی را به گوشی‌هایش بیاورد، امکان دارد بتواند درصد بیشتری از این مارکت نبردی را تصاحب کند. تا آن وقت، ال‌جی تصمیم گرفته است از گوشی‌های خود در عرصه‌ی شبکه جهانی وب اشیاء بهره ببرد؛ صنعتی که سودهی فراوانی دارد و ارزش آن در کمتر از پنج سال، از یک تریلیون دلار عبور خواهد نمود.

به نظر شما دلیل استقبال نشدن از گوشی‌های رده‌بالای ال‌جی چیست؟

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر