دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

انتخاب سامسونگ با اسم تازه ترین عضو هیئت مدیره 5GAA

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

سامسونگ الکترونیکس تازه ترین کمپانی است که به عضویت هیئت مدیره «5G Automotive Association» و یا به اختصار 5GAA در آمده است.

طبق اطلاعیه ای که امروز سامسونگ در وبسایت رسمی خود پخش کرده، آنها با این وجود رأی گیری که 21 اردیبهشت ماه برگزار شده بود، با اسم عضو تازه هیئت مدیره 5GAA انتخاب شده اند. بر همین اساس مدیر بخش استراتژی های تکنولوژی 5G و عضو منتخب سامسونگ برای حضور در بورد ذکر شده اذعان داشت «من بسیار هیجان زده هستم که می توانم فرصت های بالقوه ای که در اینجا حضور دارند را کشف کرده و به 5GAA در انتخاب مسیر آتی کمک کنم.»

غیر از آن سامسونگ در بیانیه خود مطرح نموده که آنها به علاوه از طرف دیگر جهت عضویت در گروه چهارم 5GAA نیز انتخاب شده اند که وظیفه تعریف استانداردهای مرتبط به اتومبیل های وصل را بر عهده دارند.

فعالیت های 5GAA به پیشرفت و تجاری سازی اتومبیل های خودران بنا شده بر 5G متمرکز شده است

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این انتخاب تنها کمی بعد از تصاحب کامل کمپانی HARMAN به دست سامسونگ صورت گرفته؛ کمپانی که آزمایشات و تاریخچه بسیار خوبی در عرصه تکنولوژی های اتومبیل وصل دارد. سرمایه داران کمپانی ذکر شده مدعی بودند که توصیه 8 میلیارد دلاری سامسونگ کمتر از حد انتظار آنها بوده همزمان با اینکه این رقم حدوداً 37 درصد از ارزش سهام هفتگی آنها بالاتر بوده است.

ضروری به ذکر است تشکیل 5GAA اولین بار در هفتم خرداد ماه سال 95 به روش رسمی تأیید شد و از ابتدا کمپانی هایی مانند آئودی AG، گروه BMW، دایملر AG، اریکسون، هوآوی، اینتل، نوکیا و کوالکام در آن عضوی از آن بوده اند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع