دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

اندروید گو؛ هرآنچه باید درباره نسخه سبک سیستم عامل گوگل بدانید - 0

اندروید گو؛ هرآنچه باید پیرامون ورژن سبک سیستم عامل گوگل بدانید

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

گوگل طی نطق اصلی کنفرانس پیشرفت دهندگان I/O 2017 از اندروید گو پرده گشود؛ تلاش تازه اش برای معرفی تلفن هوشمند های اندرویدی اقتصادی به بازارهای در حال پیشرفت. یقیناً چنین موضوعی را قبلاً هم شنیده باشید؛ گوگل در سالهای قبلی بود که سعی کرد با برنامه «اندروید وان» به همین مهم دست بیابد با اینحال ابزار های ارزان و جدیدش چندان در بازارهای هدف گذاری شده به موفقیت نرسیدند.

اکنون نهایتا بدین شکل مطرح شده است که اندروید گو کماکان اهداف مشابهی را درمقایسه با اندروید وان دنبال می کند، با اینحال می توان امیدوار بود که با بهبودهای صورت گرفته، بخت اکنون بیشتر از سابق با گوگل در فروش موبایل های اقتصادی یار باشد.

گوگل، اندروید گو را ورژن ای سبک وزن از اندروید O می داند که با این وجود به شکلی دیزاین شده تا روی موبایل هایی با 1 GB یا حتی 512 مگابایت حافظه رم به اجرا درآید. از این به بعد، تمام موبایل هایی که 1 GB حافظه رم یا کمتر داشته باشند، به روش اتوماتیک اندروید گو را اجرا می کنند. غیر از دستکاری این سیستم عامل برای سازگاری با حافظه های کمتر، اپ های پلی استور گوگل هم برای اجرای روی سخت افزارهای ضعیف تر بهینه می شوند.

یکی از این اپ ها، «یوتوب گو» است. وقتی که یوتوب گو را روی تلفن هوشمندی بنا شده بر اندروید گو به اجرا در بیاورید، اپ به استفاده کننده اجازه می دهد تا فریم های هر تصویری را در شکل پیش نمایش مشاهده کند. غیر از این، امکان انتخاب کیفیت ویدیو قبل از شروع استریم آن هم به اپ اضافه شده است.

ممکن است یکی از اصلی ترین خصوصیت های یوتوب گو، امکان دانلود ویدیوها در نزدیکی اتصال وای فای و سپس مشاهده شان در حالت آفلاین باشد. این توانایی هم اینک برای مشترکین خدمات پولی «یوتوب رِد» مهیا شده با اینحال موبایل های اندروید گو به رایگان از آن سود می برند.

پلی استور ویژه اندروید گو، شامل اپ هایی خواهد بود که به روش ویژه برای کاهش مصرف باتری و دیتا بهینه شده اند. در حقیقت، مدیریت دیتا یکی از اصلی ترین قابلیت های سیستم عامل سبک وزن گوگل است و مالکین موبایل های بنا شده بر اندروید گو می توانند مصرف دیتا را به روش مستقیم در پنل تنظیمات تونیفیکیشن مشاهده کنند.

پلی استور ویژه اندروید گو، شامل اپ هایی خواهد بود که به روش ویژه برای کاهش مصرف باتری و دیتا بهینه شده اند

هنوز معلومات فراوانی هست که پیرامون اندروید گو نمی دانیم؛ مثلاً اینکه کدام کمپانی های تولیدکننده شخص ثالث موبایل هایی را به روش ویژه برای این پلتفرم تولید می کنند. به علاوه از طرف دیگر واضح نیست که آیا گوگل هم می خواهد به عرصه تولید موبایل های میان رده وارد شود یا نه. و بالاخره، واضح نیست کدام بازارها میزبان موبایل های اندروید گو خواهند بود، در چنین موقعیتی که مارکت هند یکی از محتمل ترین گزینه ها به نظر می رسد.

تنها چیزی که می دانیم این است که گوگل سال 2018 را برای شروع برنامه اندروید گو مقرر کرده و به احتمال قریب به یقین، طی ماه های پیش رو معلومات بیشتری پیرامون این سیستم عامل دریافت خواهیم کرد. نظر شما پیرامون اندروید گو چیست؟ آیا این برنامه می تواند دلیل مقبولیت هرچه بیشتر دیوایس های هوشمند و اندرویدی در بازارها نوپا شود؟ یا اینکه به سرنوشتی شبیه به اندروید وان دچار می شود؟ نظرها تان را با دیجیاتو به اشتراک بگذارد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع