دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

انقلاب در تولید صفحات نمایشگر با تولید اولین صفحه گرافن الکتریکی جهان

چین اولین صفحه گرافینی الکتریکی جهان را تولید. با اینحال این موضوع چه پیامی برای آتی خواهد داشت؟
به نوشته کلیک، در یک موفقیت بی‌نظیر چین موفق شد اولین صفحه گرافین الکتریکی جهان را بسازد که یقینا منجر به انقلابی در صفحه نمایشگرهای ابزار‌های حرکتی مانند ابزار‌های قابل‌پوشش و خوانشگرهای الکترونیکی می‌شود. این کالا تحت عنوان اولین صفحه گرافینی الکترونیک جهان و به علاوه از طرف دیگر سبک‌ترین و قوی‌ترین ماده رایج دنیا پخش شده است. این صفحه به دلیل فناوری گوآنگ‌ژو OED و هم کاری با کمپانی دیگری در استان چانگ‌کینگ پیشرفت پیدا.
این سازه محشر است! می‌توان تنها با ۰٫۳۳۵ نانومتر ضخامت این مواد، نمایشگرهای گرافینی محکم یا منعطف تولید. صفحه گرافینی الکتریکی رسانای گرما و الکتریسیته است و به طرز فرض، با استناد به توانایی بالایش در انتقال نور، می‌تواند نمایشگرهای تصویری را شفاف یا روشن‌تر کند.
صفحه‌های گرافینی الکتریکی را می‌توان به سادگی و با کمترین هزینه تولید کرد، چرا که از کربن ساخته می‌شوند. با اینحال در تولید نمایشگر، صفحه‌های الکتریکی قدیمی از فلز ایندیم استفاده می‌شود که بسیار گران و کمیاب است.
گرافین که در سال ۲۰۰۴ کشف شد، یک لایه بسیار نازک از کربن خالص است. گرافین یک لایه مجزا و به شدت فشرده اتم‌های کربن است که در شبکه‌های شش‌گوش لانه‌زنبوری همراه با هم قرار می‌گیرند. اگر چه این مواد به شدت سبک و نازک هستند، با اینحال عملا ۱۵۰ برابر محکم‌تر از استیل هم وزنشان هستند. به علاوه از طرف دیگر گرافین مثل مواد پلاستیکی بسیار کشسان است و می‌‌تواند تا ۱۲۰% بیشتر از طول خودش بسط بیابد. چندی قبل تک تایمز، گزارشی پیرامون کاربری گرافین در نمایشگرهای الکترونیکی داد و این که برنامه ریزی شده است در تولید صفحه‌های لمسی موبایل‌های هوشمند تازه ترین نمونه از این مواد قوی و انعطاف‌پذیر استفاده شود.
اگر در تولید صفحه‌های لمسی که از گرافین رسانا استفاده می‌شود، به جای شیشه، پلاستیک به کار برند، قادر اند موبایل‌های هوشمند بسیار باریکی بسازند که تا شود و در جیب قرار گیرد. به علاوه از طرف دیگر با قدرت بیش از حد این مواد می‌توان صفحه‌های لمسی را ضد ضربه هم کرد. با این وجود بدلیل آنکه صفحه گرافینی الکتریکی تازه تا یک سال آتی در مسیر تولید قرار نخواهند گرفت، هم‌چنان باید منتظر بمانیم.

منبع: techtimes

اگر این خبردرباره اخبار صوت و تصویری ها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک