دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

انقلاب گوشی های بدون حاشیه نمایشگر؟ تنها 5 محصول محبوب وجود دارد - 0

انقلاب موبایل های بدون حاشیه صفحه نمایش؟ تنها ۵ کالا پرطرفدار می باشد

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

همزمان با اینکه صاحبنظران از انقلاب موبایل های بدون حاشیه خبر می‌دهند، با اینحال تنها ۵ کالا شامل گلکسی اس ۸ و اسنشال فون در دسته تولیدات پرطرفدار مارکت قرار دارند! آیا به راستی پیشرو شکل گرفته است یا هنوز تا تکامل فاصله دارد؟

با تمام هیجاناتی که در دوران «موبایل های بدون حاشیه»، «تمام صفحه» و یا «لبه به لبه» به مصرف کنندگان می‌رسد، در شگفتیم که به چه نحو آنها به ما کمک خواهند کرد؟ اینگونه به ذهن خطور میکند که تولیدکنندگان علنا اظهار می‌کنند گوشی هایشان با حاشیه کمتر، فریمی کم و نوارهای باریک بالا و پایین صفحه نمایش بهتر از قبلی خواهد بود.

اغلب این شعارها در باب موبایل های بدون حاشیه ، ترفندهای جذب بازار هستند با اینحال وقتی که ما کمی عمیق‌تر به بانک اطلاعاتی گوشی ها می‌نگریم، تعداد موبایل های مشهور و نامی مارکت با نسبت ابعاد صفحه نمایش به بدنه ۸۰ درصدی یا بالاتر را که پیدا کنیم، به تعداد انگشتان یک دست می‌رسند. این تولیدات به خوبی از حاشیه کمی برخوردارند و بیشتر پنل جلویی آنها در دست صفحه نمایش قرار گرفته است.

با استناد به اخبار غیر موثق، آیفون ۸ اپل (Apple iPhone 8) و هواوی میت ۱۰ (Huawei Mate 10) نیز از دیزاین تمام صفحه‌ای دارا خواهند بود و امکان دارد این معادلات را تغییر دهند، با اینحال هم اینک تنها تعداد کمی از موبایل های پرطرفدار در مارکت موبایل هستند که شما میتوانید همراه آن‌ها لذت بهره برداری از موبایل های هوشمند، بدون ناهنجاری‌های ناخوشایند را تجربه کنید. در پایین نگاهی گذرا به این ۵ کالا خواهیم انداخت.

شیائومی می میکس / Xiaomi Mi MIX

نسبت ابعاد صفحه ۸۴ درصد

می میکس پیشگام در موبایل های بدون حاشیه

اگر چه این گوشی تماما بدون حاشیه نیست و معرفی کننده نسبت ابعاد به بدنه بیش از ۹۰ درصدی که شیائومی پیشتر آن را اعلام کرده بود نخواهد بود، ولی باید گفت می میکس بازهم یکی از پیشگامان در انقلاب موبایل های بدون حاشیه شمرده می‌شود. با این وجود عده ای از تلفن های شارپ آگوس پیشتر چنین تجربه مشابهی را به ارمغان آورده‌اند، با اینحال در کمال تاسف تولیدات انحصاری مارکت ژاپن هستند و نمی‌توان آن‌ها را در رده «پرطرفدار‌های جهانی» قرار داد.

گلکسی اس ۸ / Samsung Galaxy S8

نسبت ابعاد صفحه ۸۴ درصد

سامسونگ گلکسی اس 8

اخبار غیر موثق درست بود، گلکسی اس ۸ با رکوردشکنی نسبت ابعاد صفحه به بدنه وارد مارکت شد و بازهم هم به خاطر حاشیه‌های بسیار کم بالا و پایینی و صفحه نمایش دو لبه خمیده، در صدر جدول قرار دارد.

گوشی اسنشال فون به خاطر صفحهء نمایشی که بالای آن حاشیه‌ای به جز دور دوربین سلفی جای دیگری نیستند، آن را در اندازه‌ها شکست می‌دهد. ولی باید گفت گلکسی اس ۸ حداقل تا مدتی دیگر مارکت را در دست خود می‌بیند.

سامسونگ گلکسی اس ۸ پلاس / +Samsung Galaxy S8

نسبت ابعاد صفحه ۸۳ درصد

سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس

با شرایطی که بررسی کنندگان پیشبینی کرده بودند، گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ نیز از نسبت ابعاد بیش از ۸۳ درصدی دارا است و از ابعاد باورنکردنی و غریب ۱۸.۵:۹ سود می‌برد که دلیل باریک‌تر شدن گوشی شده است.

اسنشال فون / Essential Phone

نسبت ابعاد صفحه ۸۵ درصد

اسنشال فون

گوشی اسنشال فون اندی رابین (خالق اندروید) مدعی شده است پادشاه مارکت است، با اینکه نسبت ابعاد خوب آن به خاطر یک صفحه نمایش برش خورده از سمت بالا (بالای صفحه تنها به دور دوربین سلفی حاشیه می باشد) انتشار یافته است، با اینحال بازهم از دو سمت نیز گوشی بدون حاشیه است.

اپل نیز به ذهن خطور می کند در جستجوی تولید چنین کالایی با آیفون ۸ و یک صفحه نمایش اولد است.

ال جی جی ۶ – LG G6 (با ارفاق)

نسبت ابعاد صفحه ۷۹ درصد

ال جی جی 6

همراه با یک نسبت ابعاد ۷۹.۴۶ درصدی حقیقی، ال جی جی ۶ به نحوی مارکت را از دست داده است، با اینحال با یک صفحه نمایش بزرگ در بدنه‌ای کوچک، نازک و سبک ما بازهم به آتی‌ی تولیدات ال جی الکترونیکس امیدواریم. غیر از این دیزاین دلچسب، جی ۶ با یک صفحه نمایش دالبی ویژن HDR قادر به پخش ویدیوهای اچ دی آر است که از کیفیت شگفت انگیزی برخوردارند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر