دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

ایستگاه های شارژ SkyX، بُرد پهپادهای این تولیدکننده را به شکل نامحدود گسترش می دهد

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

پهپادهای ساخته شده به وسیله کمپانی کانادایی SkyX یقیناً از این پس دیگر ضروری نیست هیچوقت به خانه برگردند؛ چرا که این تولیدکننده چندی قبلً از xStation، پلتفرم هایی برای شارژ از راه دور معرفی کرده که به پهپادها اجازه می دهد لحظه پرواز، از یک ایستگاه به ایستگاهی دیگر بروند. این ایستگاه ها به روش تئوری می توانند بُرد پهپادهای SkyX را به شکلی حدوداً نامحدودی گسترش دهد.

ایستگاه های شارژ تازه SkyX برنامه ریزی شده است برای پهپادهای SkyOne مورد بهره برداری قرار گیرد؛ وسائل نقلیه بدون سرنشینی که مانند بالگرد از روی زمین بلند شده و مانند هواپیما به پرواز در می آیند. این پهپادهای عمود پرواز، برای دیده بانی از راه دور زیرساخت هایی مانند خطوط لوله نفت و گاز کاربری دارند.

SkyOne از همین اکنون توانسته با یکدفعه شارژ، مسافت ستایش برانگیز 99 کیلومتر را بپیماید؛ با اینحال بدیهی است که این مسافت در صورت لزوم به بازگشت به پایگاه و شارژ مجدد نصف می شود. اکنون با تولید ایستگاه های xStation، کمپانی SkyX امید دارد که پهپادهای خود را به روش نامحدود روی آسمان نگه دارد و برای تحقق این مهم، سیستمی عاملی برای دیوایس هایش دیزاین کرده که میزان باتری را اعلام و پهپاد را به روش اتوماتیک به نزدیک ترین ایستگاه شارژ هدایت می کنند.

SkyX بیان میکند که پلتفرم هایش به شکلی ساخته شده اند که طول عمر بالایی داشته باشند و هر ایستگاه، می تواند به مدت 10 سال مورد بهره برداری قرار گیرد. بعد از اتمام «برنامه ای بزرگ»، SkyX تصمیم گرفته است نصب و اجرا xStation ها را از ماه جولای آتی شروع کند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع