دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

این قایق های رَفتینگ واژگون نمی شوند [بنگرید]

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

قایقرانی در آبهای خروشان یا «رَفتینگ» یکی از ورزش های هیجان انگیز و صد با این وجود پرخطری است که سالانه عده فراوانی از ماجراجویان را به رودخانه های پرآب می کشاند. اصلی ترین اخطار ورزش رَفتینگ، واژگونی قایق ها و پرت شدن ورزشکاران به میان امواج سهمگینی است که آنها را به سنگ ها و صخره های رودخانه می کوبند.

اکنون یک کمپانی لس آنجلسی تصمیم گرفته است با سود گیری از دیزاین های نوآورانه، ایمنی و استقامت را در رَفتینگ گسترش دهد. آقای «دَرِن وانسیل» مدیر کل کمپانی «Creature Craft» قایقی را معرفی کرده که چالاکی، استقامت، ایمنی و تداوم بالا را یکجا معرفی می کند.

قایق های Creature Craft ساختار چند محفظه ای دارند

کالا مطرح شده، یک قایق چند محفظه ای بادی است که در برخورد با سنگ ها، صخره ها و درخت ها (مهمترین عوامل آسیب به قایق) مقاومت بالایی داشته و در صورت بروز نشتی در یکی از محفظه ها، قایق به سادگی به راه خود ادامه خواهد داد.

خصوصیت دیگر قایق های Creature Craft، یک سیستم نگه دارنده مانند کمربند ایمنی است که به ران پا وصل شده و قایقرانان را از سقوط در آب حفظ می کند. شاید دوست داشته باشید بدانید که کمپانی ذکر شده این سیستم را ثبت کرده و پتنت آن را نیز در دست دارد.

با شرایطی که در ویدئو مشاهده می کنید، دیزاین ویژه قایق های مطرح شده از واژگونی آنها جلوگیری کرده و حالت قفسه مانند بدنه نیز، تا حد فراوانی به ایمنی سرنشینان کمک می کند.

قایق های Creature Craft برای رَفتینگ حرفه ای ساخته شده اند و هزینه زیادی هم دارند. مبلغ پرداختی برای خرید هر ابزار قایق از 4995 دلار شروع شده و بسته به نمونه، تا 15500 دلار نیز می رسد.

ضروری به ذکر است که همراه هر قایق دو ردیف محافظ پا، 4 عدد پارو و یک ساک ویژه ضد آب نیز به خریداران داده می شود و تمام نمونه ها نیز از گارانتی سه ساله برخوردار خواهند بود.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع