دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

با این 12 کار، لذت بردن از زندگی را قبل از 40 سالگی تجربه کنید - 0

با این 12 کار، لذت بردن از زندگی را قبل از 40 سالگی تجربه کنید

خبری در خبرگزاری ها پخش شده است مبنی بر اینکه:

لذت بردن از زندگی و داشتن حیاتی بدون حسرت نیازمند سود بردن از آزمایشات دیگران است. با استناد به گفته عام مردم، با انجام این 12 کار تا قبل از 40 سالگی، هرگز با حسرت به قبلی نگاه نخواهید کرد.

شبکه جهانی وب، مملو از کاربرانی است که غریبه شمرده می‌شوند، با اینحال همین مردم نیز قادر اند پیشنهادها و پندهای بسیاری مفیدی برای ما داشته باشند. یکی از متداول‌ترین سوالاتی که در انجمن‌های عمومی و غیر تخصصی پیوسته به وسیله مصرف کنندگان جوان مطرح می‌شود، شیوه صحیح زندگی کردن است، به نحوی که در آتی، هیچگاه حسرت قبلی را نخورند.

با جمع‌آوری کوله‌باری از پندهای مردم حاوی سن بالای 40 سال، در کل به 12 قانون زندگی رسیدیم که به نظر این مردم، انسان‌ها باید آن‌ها را تا قبل از رسیدن به 40 سالگی انجام دهند. از این حیث، از عمری که در این دنیا نصیبتان شده استفاده صحیح کرده و هرگز با حسرت، رو به عقب نگاه نخواهید کرد.

اهداف بزرگ زندگی، خاطره‌سازی نمی‌کنند

لحظه لحظه‌هایی که با دوستان خود گذرانده و همراه با هم، به بهانه تعریف کردن یک لطیفه بلند می‌خندید، تا ابد در فکر حک می‌شوند و با به خاطر آوردن آن‌ها در آتی، لبخندی به گوشه لب شما خواهد نشست. با اینحال عده ای مردم، چنان درگیر رسیدن به اهداف خود شده و در آن‌ها غرق شده‌اند که ابعاد دیگر زندگی را کنار قرار داده‌اند. برخلاف تصور عموم، رسیدن به اهداف منافاتی با تفریح کردن و شاد بودن ندارد.

کلید موفقیت مردم، استفاده صحیح از لحظه و نداشتن هیچ‌گونه لحظه تلف شده است، با اینحال نباید زندگی را به کام خود تلخ کرد و دور همه مردم را خط کشید. رسیدن به موفقیت، یک لذت است، پس نباید با حسرت خوردن در آتی این لذت را از بین ببریم. با این وجود، خوش‌گذرانی و خاطره‌سازی نیز حد خود را دارد. نباید با تفریح بسیار و از دست دادن فرصت‌های تولید آتی، از این حیث بعدها حسرت به دل بمانیم.

زندگی تک بعدی خسته‌کننده است

لذت بردن از زندگی

با اینکه زندگی تک بعدی و صبح تا شب تلاش کردن برای موفقیت در یک عرصه انسان را از چشیدن تمامی لذت‌های دنیا دور می‌کند، با اینحال از جهت دیگر دیگر، فعالیت در چندین عرصه مختلف و از این شاخه به آن شاخه پریدن، باعث عادی ماندن در تمامی آن‌ها می‌شود.

علي الخصوص در دوره‌ای که ما زندگی می‌کنیم، انجام دادن چند کار به روش همزمان (مالتی تسکینگ) از ارزش مخصوصی دارا است. یک فرد می‌تواند به یک عکاس، اسکی‌باز و پیانوزن خوب مبدل شود و مجبور نیست کل زندگی خود را تنها وقف یک چیز کند. با اینحال اگر تعداد این فعالیت‌ها از یک حدی فراتر رود، از همه‌شان باز خواهید ماند. هیچ فردی با ناخنک زدن به هر رشته ورزشی و یا هر شاخه‌ای از هنر موفق نشده است!

قدر سلامتی و تناسب اندام را بدانید

لذت بردن از زندگی

میزان فعالیت بدنی مردم، معمولا بعد از ازدواج کاهش می یابد. با اینحال اگر در جوانی ورزش کردن و ارزش دادن به تناسب اندام مبدل به اصول زندگی یک فرد شوند، این رسم را حتی بعد از تشکیل خانواده نیز ادامه خواهد داد. ورزش کردن، نه تنها به خودی خود باعث لذت بردن از زندگی شده و شدیدا شادی‌آور است، حتی از بینهایت بیماری که امکان دارد بعد از 40 سالگی سر وقت انسان بیاید جلوگیری خواهد نمود. برای لذت بردن از زندگی، پیوسته قانون های سلامتی را پیگیری کنید.

برای فرزندان خود وقت کافی صرف کنید

لذت بردن از زندگی

لذت بردن از زندگی چیزی جز مشاهده روند افزایش فرزند یا فرزندان خود و صرف زمانی کافی برای آن‌ها نیست. عده ای مردم، به حدی درگیر کار می‌شوند که به کل فرزندان خود را فراموش می‌کنند. این مردم، یک دفعه به خود آمده و فرزندشان را در حال تحصیل در دانشگاه و نزدیک شدن به لحظه تشکیل خانواده برای خود می‌بینند. در کمال تاسف، فرزندانی که از جانب والدین با بی‌توجهی رو به رو می‌شوند، به روش متقابل چنین رفتاری در مقابل آن‌ها خواهند داشت.

لذت بردن از زندگی یعنی اختصاص ساعاتی در روز به فرزندان خود

با این وجود، امکان دارد دلیل پرکاری عده ای مردم و نداشتن وقت برای سپری کردن برای فرزندان خود، تلاش برای اندوختن ذخیره مالی کافی برای آتی آن‌ها باشد. این فکر بسیار خوبی است و شدیدا آن را ستایش می‌کنیم، با اینحال بیاد داشته باشید لحظه را با هیچ مبلغی نمی‌توان خرید. به علاوه از طرف دیگر محبت کردن، بدون هزینه است و ارزش بیشتری درمقایسه با مادیات دارد. این گزینه، جزو حسرت‌هایی است که به دل خیلی از مردم مانده است و در بیشتر مواقع بیننده گلگی مردم و حتی فرزندان در انجمن‌های عمومی پیرامون آن هستیم.

به هیچکس اجازه دخالت در زندگی خود را ندهید

لذت بردن از زندگی

لذت بردن از زندگی با درگیری 24 ساعته با دیگر مردم در تضاد است. شما یکبار به این دنیا پای قرار داده‌اید، پس اجازه ندهید زندگی ارزشمندتان به وسیله هیچ فردی تهدید شود و یا مسیر آن تغییر کند. با این وجود، احترام گذاشتن به مردم مهم در زندگی، بحثی جداگانه است و نباید آن را با دخالت‌های نابه‌جا اشتباه گرفت.

از هر فردی که به زندگی‌تان پای می‌گذارد، درس بگیرید و افزایش کنید. به علاوه از طرف دیگر از خروج عده ای مردم از زندگی خود ناراحت نباشید. عده ای انسان‌ها، به جای لذت بردن از زندگی سال‌های طولانی را در حسرت از دست دادن یک فرد می‌گذرانند، فردی که در آتی متوجه خواهند شد دور شدنش به جای یک اتفاق بد، یک نعمت بوده است!

انجام هیچ کاری را به تعویق نیندازید

لذت بردن از زندگی

یکی از مهمترین قانون های زندگی صحیح، به تعویق نینداختن کارها و امروز و فردا نکردن است. اگر فکر می‌کنید برای لذت بردن از زندگی و نخوردن حسرت قبلی باید یک کار مخصوصی را انجام دهید، به هر میزان زودتر به فکر عملی کردن آن باشید. اگر هم اینک امکان انجام این کار نیست، برای ممکن‌سازی موقعیت آن برنامه‌ریزی کنید.

امروز و فردا کردن امکان دارد تا رد کردن 40 سالگی ادامه بیابد و خواسته‌هایی که انجام دادنشان آنچنان ناممکن نبوده‌اند، روزی برای شما علاقه مندان مبدل به فانتزی شوند. اگر پیرامون یک چیز در حال برنامه‌ریزی هستید، باید آن را یک رویا و آرزوی دست یافتنی بدانید. با اینحال اگر این تفکر در فکر شما رنگ و بوی حسرت گرفته است، یعنی با بی‌برنامگی، فرصت اقدام را از دست داده‌اید.

هیچ فردی نمی‌تواند به خود دروغ بگوید. امکان دارد عدم توانایی برای انجام یک کار، محدودیت‌هایی اعم از مالی، زمانی و یا موقعیتی باشد که دست خود فرد نیست. تحت این شرایط حسرتی به دل نخواهد ماند، چرا که انسان بی‌تقصیر است. با اینحال فرد تنبل که موقعیت‌های خود را از دست می‌دهد، با نگاهی مملو از ناراحتی به قبلی خیره خواهد ماند.

از تغییر موقعیت کاری خود ترس نداشته باشید

لذت بردن از زندگی

حقیقت با آن چیزی که به ذهن خطور میکند بطور کلی دارای اختلاف هستند. اگر به توجه به صرف لحظه زیاد، ازدیاد حجم کارهای هر روزه و فشار روانی شغل خود، به آن علاقه‌مند هستید، هیچ مشکلی نیست. با اینحال اگر به خیال اینکه در آتی از زحمات شما قدردانی خواهد شد در حال تحمل فشار در یک موقعیت شغلی هستید، این فکر بطور کلی اشتباه است. اغلب کمپانی‌ها منفعت‌طلب شده و بالاخره، بدون توجه به زحماتتان با شما خداحافظی خواهند کرد.

انسان‌ها حدود یک سوم روز خود را در محل کار می‌گذرانند. پس اگر از انجام آن لذت نبرند، بخش بزرگی از زندگی‌شان را در تباهی گذرانده‌اند. برای لذت بردن از زندگی ، لحظه بیشتری صرف یافتن شغل خوب کنید.

از بالا رفتن سن نترسید و آن را جشن بگیرید

لذت بردن از زندگی

طبق یک نظر اشتباه، جشن تولد ویژه مردم حاوی سن پایین و یا حتی تنها کودکان است. بدین جهت کمتر کسی را می‌بینیم که بعد از 30 سالگی برای خود جشن تولدی مفصل، مثل انجام آن قبل از رسیدن به چهارمین دهه زندگی، ترتیب بدهد. با اسم مثال، فردی که 33 سال دارد، یک سوم قرن را گذرانده است و از جهت دیگر هنوز در اوج جوانی قرار دارد. چنین موضوعی می‌تواند بسیار خوشحال‌کننده باشد و مطمئنا ارزش یک جشن بزرگ را دارد.

خوب است محدودیت سنی که برای گرفتن جشن تولد در فکر دارید را خیلی بیشتر کنید. با بالا رفتن سن و رسیدن به 60 سالگی و بیشتر، دیگر جشن تولدت‌هایتان مثل قبل شلوغ نخواهند بود. بعد از فرصت استفاده کنید.

تفریحات ناسالم را رها کنید

لذت بردن از زندگی

منظور از تفریح ناسالم، هر کاری است که لذتی گذرا و موقتی داشته و تنها کارهای مخرب خود را بر روی روح و روان انسان خواهد گذاشت. سیگار کشیدن، نمونه‌ای از این موارد است. چنین کارهایی پیش از هرچیز ویژه و به روش کاذب، لذت‌بخش به نظر می‌آیند. با اینحال وقتی با گذر از 40 سالگی، به خاطر تنگی نفس و یا حتی بیماری‌های خیلی بدتر امکان لذت بردن از زندگی را از شما دریافت کردند، حسرت به دل باقی خواهید ماند. هرگز بیاد داشته باشید هر لحظه می‌تواند یک شروع تازه برای شما باشد.

قبل از 40 سالگی برای آن برنامه‌ریزی کنید

لذت بردن از زندگی

اعتدال را به اجرا درآورید. عده ای مردم کل زندگی خود را در نگرانی آتی و اتفاقاتی که برنامه ریزی شده است رخ بدهند سپری می‌کنند. عده ای دیگر، به کل برنامه‌ریزی برای آن را فراموش کرده‌اند. چه زمانی می‌خواهید خود را بازنشسته کنید؟ بعد از این کار، با پولی که در طول چند ده سال کنار قرار داده‌اید، برنامه ریزی شده است چه کارهایی انجام دهید؟ خود را درگیر این سوالات نکنید و از زندگی لذت ببرید، با اینحال در بیشتر مواقع آن‌ها را مد نظر داشته باشید.

عدم برنامه‌ریزی صحیح و نداشتن برنامه بلند مدت، از جمله مهمترین دلایل حسرت به دل ماندن است. وقتی بدانید واقعا از زندگی چه می‌خواهید و برنامه ریزی شده است در آتی به چه چیزهایی دست پیدا کنید، صبح را بی‌هدف تا شب سپری نخواهید کرد. تنها با روشن بودن مقصد میتوانید مسیر را تعیین کنید.

پول، نباید هدف شما در زندگی باشد

لذت بردن از زندگی

به گفته یکی از مصرف کنندگان انجمن‌های عمومی، وی از همان سن 15 سالگی و وقتی که پدر 42 ساله‌اش به خاطر یک سانحه هوایی درگذشت، متوجه شد مادیات چیزهایی ثابت نیستند و امکان دارد طی یک شب از بین بروند. با این وجود، حقیقت این است که هر هدفی که داشته باشید، یقینا یک سر آن به اسکناس وابسته است. با اینحال خود پول و بالا بردن تعداد صفرهای مانده حساب بانکی، نباید مبدل به اصلی‌ترین هدف زندگی شود.

به ازدواج کردن خوب فکر کنید

لذت بردن از زندگی

شروع سومین دهه زندگی به این معنی نیست که لحظه از دست رفته و باید هرچه زودتر ازدواج کنید و صاحب فرزند شوید. پیدا کردن یک فرد خوب و از همه مهمتر خوب بودن شرایط شما (از لحاظ کار و لحظه)، فرا رسیدن وقت ازدواج را تعیین می‌کنند، پس نباید با درگیر شدن در اعداد و ارقام و سن خود، به یک ازدواج اشتباه تن بدهید. با استناد به یک ضرب‌المثل نانوشته، سن یک عدد بیشتر نیست! از جهت دیگر دیگر، در صورت خوب بودن شرایط و یافتن یک فرد خوب، به تعویق انداختن لحظه ازدواج باعث حسرت به دل ماندن در آتی خواهد شد.

آیا شما مورد دیگری را برای لذت بردن از زندگی و جلوگیری از نگاه کردن با حسرت به قبلی سراغ دارید؟ دیگر مصرف کنندگان مطمئنا از تجربه شما استفاده خواهند کرد.

امیدواریم این نوشته مورد استفاده خوانندگان محترم دیجیلند واقع شود. درصورت تمایل با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع