دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

با نرم افزار Mobile Connect گوشی خود را با لپ تاپتان کنترل کنید

با نرم افزار Mobile Connect گوشی خود را با لپ تاپتان کنترل کنید

در بیشتر مواقع اخبار نرم افزارها مورد استقابل قرار گرفته است:

کمپانی دل در کنفرانس CES 2018 از نرم افزار Mobile Connect خود پرده برداری کرد که به خاطر آن میتوانید گوشی را به لپ تاپتان وصل کرده و نوتیفیکیشن‌ها را دریافت کنید و رابطه‌های صوتی به علاوه از طرف دیگر پیغام‌های متنی را مشاهده کرده و جواب دهید.

آیا ناچارید در لحظه نوشتن یک گزارش خیلی مهم هر از گاهی گوشیتان را چک کنید؟ شما باید ابتدا گوشی را به دست بگیرید تا قادر باشید نوشته‌ها را از روی آن بخوانید و در لحظه مرور کردن نیز با صدها اخطار مختلف که همگی انباشته شده‌اند روبرو خواهید شد. در اینجا ابزاری می باشد که به شما اجازه می‌دهد نوشته‌ها و هشدارهای رابطه را بر روی مک و یا رایانه ویندوزی خود ببینید، با اینحال محدود به دیوایس های اپل و سامسونگ می‌شوند. از اینرو تا به امروز هیچ راه حلی نبود تا قادر باشید چنین قابلیتی را در تولیداتی با برندهای دیگر ببینید.

حال کمپانی دل امیدوار است راه حل تازه آن‌ها بتواند به کمک مصرف کنندگان بیاید. این تولیدکننده آمریکایی با حضور در کنفرانس CES 2018 لاس وگاس از نرم افزار Mobile Connect خود پرده برداری کرده است که به روش پیشفرض بر روی رایانه های قابل حمل تازه سری XPS، Inspiron، Alienware و Vostro در سال ۲۰۱۸ نصب خواهد بود.

توانایی‌های نرم افزار Mobile Connect

این سیستم تازه با بهره برداری از ترکیب ویژه از بلوتوث و وای فای به شما اجازه می‌دهد تا از روش لپ تاپ خود گوشی هوشمندتان را کنترل کنید،‌از اینرو شما میتوانید به پیغام‌های متنی جواب دهید، رابطه‌های صوتی گرفته و یا به آن‌ها جواب دهید و حتی اپ ها را تمام و کمال بر روی رایانه خود به اجرا دربیاورید. با این وجود مطابق انتظار توانایی دریافت و ارسال پیغام و رابطه محدود به موبایل های آیفون است و اجرای اپ ها به روش آینه‌ای همراه با گوشی شما نیز در دست پلتفرم اندروید خواهد بود.

در طول تازه ترین تست، ما مشاهده کردیم که یک متن به یک گوشی اندرویدی ارسال شد که گوشی و یک لپ تاپ Dell XPS 13 موفق به دریافت آن شدند. سپس ما از لپ تاپ اقدام به ارسال جواب آن پیغام کردیم، در چنین موقعیتی شما میتوانید با مخاطب ارسال کننده رابطه نیز حاصل کنید. اگر تماسی را با لپ تاپ خود ایجاد کردید، شما میتوانید مستقیما از میکروفون و اسپیکر رایانه خود برای صحبت استفاده کنید. در موبایل های آیفون نیز شما میتوانید رابطه‌ها و پیغام‌های دریافتی را مشاهده کرده و به آن‌ها جواب دهید، با اینحال دریافت اخطار از دیگر برنامه ها مانند فیس بوک و واتس اپ محدود به اندروید خواهد بود.

گفته می‌شود توانایی‌های سازگار با موبایل های آیفون در نرم افزار Mobile Connect تا انتهای ژانویه در معرض نخواهد بود، بدین ترتیب ما نتوانستیم آن را تست کنیم. با اینحال با استناد به آن چه که در کنفرانس CES دیدیم، نرم افزار Mobile Connect کمپانی دل قدرتمندترین و سودمندترین راه جهت دریافت نوتیفیکیشن های موبایل های هوشمند بر روی رایانه مصرف کنندگان است. همزمان با اینکه دیگر کمپانی‌ها نیز در قبلی (مانند سامسونگ Sidesync) تلاش‌هایی را انجام داده‌اند، با اینحال هیچکدام معرفی کننده چنین خصوصیت‌های غنی و سازگاری با چند پلتفرم نبوده‌اند. موبایل کانکت می‌تواند آتی‌ی رابطه گوشی ها و کامپیوترها را اگر بخواهیم جمع بندی کنیم عوض کند.

این خبر پیرامون اپ ها و نرم افزارها مورد بهره برداری قرار گرفته است. در صورت علاقه آن را با دوستان خود از روش ابزارهایی که در پایین میبینید به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر