دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

با نمایشگرهای ال جی با تکنولوژی نانوسل آشنا شوید

پیرامون لوازم خانگی خبری پخش شده مبنی بر اینکه:

تلویزیون‌های سری Signature ال‌جی با تکنولوژی‌های تازه و پنل‌های باکیفیت خود یکی از دلنشین‌ترین تلویزیون‌های بازار هستند.

ال‌جی الکترونیکس (LG) در مرکز R&D خود در سئول از سری تلویزیون‌های SUPER UHD با صفحه‌نمایش نانوسل پرده گشود. همراه با تلویزیون باریک LG GIGNATURE OLED W که دو ماه پیش در CES رونمایی شد، ال‌جی امید فراوانی دارد که این استراتژی دوگانه پرمیوم برای تلویزیون سهم بازارش را در صنعت جهانی تلویزیون گسترش دهد. تلویزیون LG SIGNATURE OLED W از این ماه در کره و آمریکا موجود خواهد بود. تلویزیون‌های SUPER UHD با تکنولوژی نانوسل در هفته‌های بعدی موجود خواهند شد و خریداران در دیگر بازارها بیننده شروع به کار هر دو کالا پرمیوم در نیمه دوم ۲۰۱۷ خواهند بود.

تلویزیون‌هایی با تصویر، دیزاین و صدای محشر

تلویزیون LG SIGNATURE OLED با بهره برداری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های موجود در صنعت صفحه نمایش، نشانگر هدف این تولیدکننده برای بهترین تجربه تماشای تلویزیون است. دیزاین سری W7 از فلسفه “Less is more” ال‌جی تبعیت کرده و با حذف کردن همه بخش‌های اضافی، تنها روی زیبایی صفحه‌نمایش تأکید می‌کند.

تلویزیون‌های OLED ال‌جی طبق نظر صاحبنظران این صنعت پیشرفته‌ترین تکنولوژی صفحه‌نمایش را معرفی می‌کند. ازآنجایی‌که هر پیکسل روی صفحه‌نمایش منحصراً روشن و خاموش می‌شود، OLED کیفیت تصویر بالایی را بدون نزول کیفیت تصویر، با حذف خروج نور اضافه که در سیستم‌هایی با نور پس‌عرصه معمول اتفاق می‌افتد، نشان می‌دهد. همین باعث تولید بالاترین کیفیت تصویر با خالص‌ترین مشکی و رنگ‌های زنده می‌شود.

نیم‌رخ باریک تیز و صیقلی W7 65 اینچی – با کمتر از ۴ میلی‌متر ضخامت وقتی به دیوار متصل است- به‌جای حس تماشای تلویزیون این توهم را ایجاد می‌کند که از پنجره به بیرون خیره شده‌اید. سری تلویزیون OLED 2017 ال‌جی برای بار نخست در این بازار صدای Dolby Atmos را معرفی می‌کند و باعث کیفیت صدا و تصویر خیره‌کننده‌ای می‌شود. Dolby Atmos محل نسبی هر صدا را ایزوله می‌کند تا صدای چندلایه و غنی تولید کند و صداهای پیچیده جهان حقیقی را انعکاس می‌دهد. ورژن ۷۷ اینچی W7 جایزه بهترین خلاقیت در عرصه صفحه نمایش را در CES 2017 دریافت کرد و با پیشی گرفتن از همه تلویزیون‌های تازه دیگری که در CES معرفی شدند جایزه بهترین بهترین‌ها را از سایت Engadget گرفت.

ال‌جی ۵ نمونه از تلویزیون‌های 4K OLED خود را با ابعاد مختلف صفحه نمایش ۷۷/۶۵W7، ۷۷/۶۵G7، ۶۵/۵۵E7، ۶۵/۵۵C7 و ۶۵/۵۵B7 به بازار کره پخش خواهد کرد. نکات هر نمونه در لحظه معرفی به بازار گفته خواهد شد.

پیشرفته‌ترین تلویزیون LCD تا به امروز

نسل سوم تلویزیون SUPER UHD از تکنولوژی نانوسل سود می‌برد که ذراتی به‌اندازه یک نانومتر را کنترل کرده و بازسازی رنگ را با دقت بی‌نظیری به نمایش می‌گذارد. صفحه‌نمایش نانوسل با جذب طیف نورهای اضافی و درنتیجه ایجاد رنگ‌های خالص‌تر و تمیزتر به کیفیت تصویر ممتازی دست پیداکرده است. توانایی جذب نور به صفحه‌نمایش تازه LCD ال‌جی اجازه می‌دهد رنگ‌های مخصوصی را با دقت بالاتر فیلتر کرده و هر رنگ را همان‌گونه که در اصل بوده به نمایش بگذارد. برای نمونه رنگ قرمز در تلویزیون‌های معمولی می‌تواند با موج رنگ‌های دیگر مانند نارنجی و زرد ترکیب شود. عاملی که باعث میگردد رنگ قرمز حتی زرد گونه به خود بگیرد. تکنولوژی نانوسل ال‌جی به حد فراوانی از محو شدن رنگ‌ها، بی‌ثباتی تصویر و دیگر مشکلات عرصه رنگ جلوگیری می‌کند. نمایشگر های نانوسل ال‌جی رنگ‌های ثابت در زوایای دید مختلف دارند که بین مکان نشستن تماشاگران در جلوی تلویزیون یا با زاویه ۶۰ درجه از تلویزیون هیچ اختلاف رنگی نیست.

توانایی‌های گسترده‌تر HDR

همه تلویزیون‌های OLED و SUPER UHD ال‌جی از توانایی Active HDR برای ایجاد صحنه‌های روشن‌تر و نکات محشر سایه‌ها در لحظه نمایش محتوای HDR برخوردارند. تکنولوژی Active HDR به تلویزیون‌های ال‌جی امکان پردازش صحنه‌‌ به صحنه تصویر را می‌دهد و معلومات پویایی را در لحظه نیاز میسر می‌کند. غیر از این، تلویزیون‌های ۲۰۱۷ ال‌جی از پالت کامل فرمت‌های HDR خدمات رسانی می‌کند که شامل Dolby Vision، HDR10 و HLG یا Hybrid Log Gamma است. این تنوع باقابلیت تازه HDR Effect ترکیب می‌شود و محتوای استاندارد را پردازش می‌کند تا روشنایی را در فضاهای خاص بهتر کند، نسبت تصویر را افزایش بخشد و درنتیجه تمام این‌ها عکس ها دقیق‌تر را به نمایش گذارد.

پلتفرم webOS باتجربه کاربری بهتر و پیشرفته‌تر

بروزترین پلتفرم تلویزیون هوشمند webOS تمام سری تلویزیون‌های فوق پیشرفته ال‌جی به‌طور استثنایی کاربرپسند تر می‌کند. ال‌جی webOS 3.5 تجهیز به توانایی‌های پیشرفت‌هایی است که کنترل ساده‌تر و دسترسی سریع‌تر را در لحظه بهره برداری از کنترل جادویی و بهبودیافته Magic Remote و توانایی‌های تازه Magic Link میسر می‌کند. بینندگان قادر اند با فشار دادن کلید اصلی روی کنترل از راه دور فوراً به خدمات‌های موردعلاقه خود مانند نت‌فلیکس و آمازون پرایم ویدئو دسترسی بیابند و پا به دنیایی بزرگ از سرگرمی‌ها و برنامه‌های متنوع باکیفیت خیره‌کننده 4K بگذارند.

آقای Brian Kwon مدیر تولیدات صوتی تصویری ال‌جی الکترونیکس بیان می کند: «تلویزیون‌های ۲۰۱۷ ما صفحه‌نمایشی با دیزاین هنرمندانه معرفی می‌دهند که فاصله‌های تماشای تلویزیون را خواهد شکست. امسال ما بازار تلویزیون‌های فوق‌پیشرفته خود را با استراتژی دوگانه‌ای بر پایه تلویزیون‌های بی‌رقیب OLED و تلویزیون‌های فوق پیشرفته SUPER UHD با تکنولوژی نانوسل گسترش می‌دهیم. با این تلویزیون‌های مبتکرانه، مشتریانمان قادر اند بهترین نوع سرگرمی خانگی تولیدشده را تجربه کنند.»

متنی که در بالا خواندید به وسیله دفتر ال‌جی در ایران در دست سایتهای اینترنتی قرار گرفته است.

اخبار لوازم خانگی را میتوانید برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

لینک خبر