دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

بدنه فلزی سرفیس فون یقینا با اسم آنتن رفتار خواهد نمود

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

با استناد به پتنتی که چندی قبل پخش شده است، یقینا بدنه‌ی تاشو و فلزی سرفیس فون، نقش آنتن را نیز ایفا خواهد نمود.

هم اینک واضح نیست که آیا مایکروسافت کماکان روی گوشی تاشوی سرفیس فون کار می‌کند یا نه؛ با اینحال با استناد به پتنت‌های متعددی که چندی قبل در حال فاش‌ شدن هستند، به‌ نظر می‌رسد که ردموندی‌ها در مقطعی بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، با جدیت در حال پیشرفت‌ی این ابزار بوده‌اند؛ به‌ لطف این پتنت‌های فاش‌شده، اکنون ذهنیت نسبتا خوبی از نوع دیزاین و توانایی‌های این گوشی اسرار‌آمیز داریم.

تازه ترین پتنتی که روز قبلی پخش شد، معلومات بیشتری در خصوص سازوکار سرفیس فون معرفی می‌دهد؛ این پتنت که فوریه‌ی سال ۲۰۱۶ ثبت و با اسم «ایفای نقش کاور ابزار به نوعی آنتن» پخش شده است، نشان می‌دهد که یقینا برنامه ریزی شده است بخش‌های فراوانی از سرفیس فون از نوع فلز باشد و از نوارهای آنتن آشنای به‌کاررفته در آیفون و دیگر ابزار‌های فلزی نیز سود ببرد؛ نوارهایی که امکان قراردادن آنتن‌ها در داخل بدنه‌ی فلزی گوشی را ممکن می‌کنند.

با استناد به پتنت منتشرشده، به ذهن خطور می کند مایکروسافت تصمیم گرفته است با سود‌گیری از ماهیت دوطرفه‌‌‌ی گوشی، از مشکلاتی مانند تداخل الکتریکی و «از تنظیم‌ خارج‌ شدن» جلوگیری کند که لحظه لمس نوارهای آنتن رخ می‌دهند. بیانیه‌ی مایکروسافت پیرامون این مسئله بدین شرح است:

به‌باعث این پتنت، گوشی شامل دو بدنه است؛ این بدنه‌ها به‌گونه‌ای ساخته‌ شده‌اند که حین بهره برداری از گوشی، توانایی جابه‌جایی درمقایسه با یکدیگر داشته باشند. هر بدنه از این بخش‌ها تشکیل شده‌ است: بخش رسانای اول از کاور گوشی که نقش آنتن را ایفا می‌کند؛ بخش رسانای دوم از کاور گوشی که نقش عرصه را برای آنتن ایفا می‌کند؛ یک اسلات دی‌الکتریک در داخل کاور که بین دو بخش رسانای ذکر شده قرار گرفته است، ضمن اینکه دیزاین بخش رسانای اول و دوم موجود در بدنه‌ی اول و اسلات دی‌الکتریک بین آن‌ها با دیزاین بخش رسانای اول و دوم موجود در بدنه‌ی دوم و اسلات دی‌الکتریک بین آن‌ها، با وضعیتی که دو بدنه روی هم قرار می‌گیرند، مطابقت دارد.

پتنت ذکر شده به وسیله انتی کاریلاینن، کارشناس آنتن و فرکانس رادیویی، ثبت شده است. کاریلاینن وقتی که در مایکروسافت روی این برنامه کار می‌کرد، در این خصوص چنین اظهار نظر کرده بود:

  • آنتن‌ها از سیستم‌های رادیویی متفاوتی سود می‌برند.
  • گوشی از فرم‌فکتوری با دیزاین فلزی متفاوتی سود می‌برد.
  • آنتن‌های گوشی برای فرم‌فکتورهای آتی دیزاین شده‌اند.

متأسفانه کاریلاینن که از نوکیا به مایکروسافت آمده بود، در آگوست سال ۲۰۱۶ از جمع‌ ردموندی‌ها خارج شد و هم اینک واضح نیست که با توجه رو به افول گذاشتن جاه‌طلبی‌های مایکروسافت در خصوص تلفن های همراه هوشمند، آیا کماکان در این تولیدکننده جایی برای چنین مهندسانی می باشد یا نه. مارکو اروماکی نمونه‌ی دیگری از چنین مهندسانی است؛ یکی از اپتومکانیک‌های سابق نوکیا و از کارشناسان دوربین که در لحظه حضورش در مایکروسافت، پتنتی در خصوص سیستم لنز الکترومغناطیسی با قابلیت جمع‌شدن ثبت کرد که اجازه‌ می‌داد دوربین در حالت غیر اکتیو، داخل گوشی جمع شود. اروماکی اکنون در هواوی سرگرم به‌ کار است و یقینا مایکروسافت هیچ‌گاه چنین دوربین نوآورانه‌ای در تولیدات خود استفاده نخواهد کرد.

با این وجود هنوز هم شایعاتی مبنی بر ادامه‌ی فعالیت مهندسان برای تولید سرفیس فون به گوش می‌رسد؛ با اینحال واضح است که با اینحال اگر مایکروسافت قصد توزیع موبایل هوشمند نوآورانه‌ای دارد، باید در خصوص کارشناسان نرم‌افزار و سخت‌افزار خود تجدید نظر کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آتی‌ی مایکروسافت در عرصه‌ی موبایل را به چه نحو می‌بینید؟ 

امیدواریم این مقاله پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر