دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

جدیدترین فهرست فوربز از میلیاردرهای حوزه تکنولوژی منتشر شد؛ بیل گیتس در صدر - 0

بروزترین فهرست فوربز از میلیاردرهای عرصه تکنولوژی پخش شد؛ بیل گیتس در صدر

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

نشریه مشهور فوربز اخیرا فهرست میلیاردرهای عرصه تکنولوژی در سال 2017 را پخش کرده تا ضرب المثل قدیمی «پول، پول می آورد» را بهتر در ذهنمان جا بیندازد.

برای بار نخست در این فهرست، کل ثروت 100 میلیاردر خودساخته عرصه تکنولوژی از 1 تریلیون دلار بیشتر شد و به رقم 1.08 تریلیون دلار رسید، که 21 درصد بیشتر از سال قبل است.

صاحبنظران، این موقعیت را به گسترش چشمگیر هزینه سهام کمپانی هایی مانند فیس بوک، آمازون، و غول تکنولوژی چین یعنی تنسنت (Tencent) نسبت می دهند. جالب اینجاست که نیمی از گسترش 189 میلیارد دلاری ثروت این لیست، به 10 نفر بالای جدول اختصاص دارد.

همان شکلی که که تصور می شد، «بیل گیتس» مؤسس مایکروسافت با ثروت 85.4 میلیارد دلاری در صدر جدول میلیاردرهای عرصه تکنولوژی قرار گرفته، و با این وجود ثروتمند ترین فرد جهان نیز به حساب می آید. گیتس چند روز قبل 4.6 میلیارد دلار از سهامش در مایکروسافت را به بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» بخشید، ولی باید گفت ثروتش درمقایسه با سال قبلی 6.5 میلیارد دلار بیشتر شده است.

ماه قبلی جف بزوس برای ساعاتی موفق شد از گیتس پیشی بگیرد، با اینحال از نو به جای خودش بازگشت و اکنون با 81.7 میلیارد دلار ثروت در مکان دوم قرار دارد. رده سوم هم به مارک زاکربرگ، مؤسس فیس بوک اختصاص یافته که گسترش 15.6 میلیارد دلاری ثروتش را درمقایسه با سال قبلی تجربه کرده است.

پیشتر قادر اید فهرست 10 نفر برتر لیست ثروتمندان جهان تکنولوژی را مشاهده نمائید. برای فهرست کامل به این لینک مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع