دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

بلک بری محکوم به پرداخت 137 میلیون دلار به نوکیا شد

بلک بری محکوم به پرداخت 137 میلیون دلار به نوکیا شد

خبر تازه ای پیرامون تلفن های قابل حمل پخش شده است:

مبلغ جریمه بلک بری معلوم شد. با استناد به رای صادر شده به وسیله دادگاه بین‌المللی، این تولیدکننده باید برای اتمام نزاع خود با نوکیا، 137 میلیون دلار به آن پرداخت کند.

اختلاف بین نوکیا و بلک بری نتیجا با صدور رای دادگاه بازرگانی بین‌المللی خاتمه یافت و کمپانی شکست خورده در این آزمون حقوقی وعده داد به رای صادر شده احترام خواهد گذاشت. با این شرایط، به منظور انتهای دادن به سخت بین دو مورد از قدیمی‌ترین کمپانی‌های گوشی‌ساز دنیا، بلک بری باید 137 میلیون دلار به نوکیا با اسم غرامت پرداخت کند. سخت دو کمپانی پیرامون بدهی‌هایی بود که بلک بری باید به خاطر بهره برداری از چندین حق اختراع به نوکیا پرداخت می‌کرد.

این گزینه با مشکلات نقض حق اختراع ارتباطی ندارد، بدین جهت بلک بری بازهم نوکیا را به استفاده بدون اجازه از عده ای از مالکیت‌های فکری خود محکوم می‌کند. این تولیدکننده با استناد به ادعاهای خود تا اینجای کار چندین شکایت در آمریکا و آلمان علیه نوکیا تنظیم کرده است.

کمپانی محکوم از رای صادر شده به وسیله دادگاه بین‌الملل اظهار ناامیدی و پیشتر پایبندی به آن را قبول کرد. این تولیدکننده پیشتر اطلاع داد اجبار برای پرداخت غرامت تعیین شده باعث نمی‌شود از تلاش‌های برای اثبات حقوق ضایع شده‌ خود به وسیله نوکیا در آلمان و آمریکا دست بکشد.

بلک بری و نوکیا روزگاری در مارکت موبایل پادشاهی می‌کردند، با اینحال اکنون کمپانی‌هایی جداگانه با اسم آن‌ها اقدام به تولید موبایل هوشمند می‌کنند. کمپانی‌های TCL و اچ ام دی گلوبال به ترتیب از سال قبلی سرگرم تولید تولیداتی با اسم این دو برند هستند.

امیدواریم این مقاله پیرامون تلفن های قابل حمل مورد استقبال شما قرار گرفته است. در صورت علاقه این خبر را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر