دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

بنیان‌گذار هولولنز: عینک‌ های هوشمند جایگزین گوشی‌های هوشمند خواهند شد - 0

بنیان‌گذار هولولنز: عینک‌ های هوشمند جانشین تلفن های همراه هوشمند خواهند شد

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

خرداد امسال بود که محقق اسبق وال استریت، ژن مونستر (Gene Munster)، مدعی شد عینک‌ های هوشمند حقیقت مجازی کمپانی اپل در سال 2020 معرفی خواهند شد و جنب و جوش بیش‌تری درمقایسه با نسل اول آیفون ایجاد خواهند کرد.

پیش‌بینی مشابهی نیز از طرف الکس کیپمن (Alex Kipman)، بنیان‌گذار هولولنز و دونا سارکار (Dona Sarkar)، مدیر ارشد Windows Insider انجام شده و آنها بر این باور هستند که در آتی عینک‌ های هوشمند در مارکت از تلفن های همراه هوشمند پیشی خواهند گرفت.

به صحبت بنیان‌گذار هولولنز، تلفن های همراه هوشمند به انتهای راه خود رسیده‌اند با اینحال هم اینک این مردم هستند که علاقه‌ای به باورکردن این حقیقت ندارد. رسالت هولولنز ایجاد تجربه‌ای از ترکیب جهان حقیقی همراه با حقیقت اضافه است. به نظر‌ی کیپمن، در آتی صفحه‌نمایش تلفن های همراه هوشمند و تلویزیون‌های کوچک با ابزار‌هایی هولوگرافیک مانند عینک‌های هوشمند جانشین خواهند شد.

دونا سارکار، مدیر ارشد Windows Insider نیز احساس مشابهی دارد. ایشان در صحبت‌های خود اطلاع داد که عاشق گوشی لومیا 950 XL خود است با اینحال حقیقت این است که تلفن های همراه هوشمند تنها گجت‌های هوشمند قابل حمل جهان نیستند. ایشان به علاوه از طرف دیگر متذکر شد که تلفن های همراه هوشمند تنها قسمتی از گروهی هستند که با اسم ابزار‌های قابل حمل هوشمند شناخته می‌شوند. سارکار پیشتر صحبت‌های خود به این نکته اشاره نمود که مایکروسافت در آتی تلفن‌های همراه بدون صفحه‌نمایش تولید می‌کند که جانشین گوشی‌های حال حاضر خواهد شد.

وی پیرامون این مثال عنوان کرد که در آتی، ابزار‌هایی فاقد صفحه‌نمایش جانشین کلیه ابزار‌‌ها و صفحه نمایش‌های حال حاضر خواهند شد. از این حیث، برآورد میشود تمامی اپ‌ها، ویدیوها و فعالیت‌هایی که مصرف کنندگان در شبکه‌های اجتماعی دارند بدون بهره برداری از گوشی و از روش عینک های هوشمند جلوی چشم آن‌ها قرار خواهد گرفت.

عینک‌ های هوشمندهمراه با تمامی این تفاسیر، مایکروسافت در حال پیشرفت گوشی‌های سرفیس است که بطور کلی در تناقض با گفته‌های حال حاضر به ذهن خطور میکند. بالاخره جدا از تکنولوژی تولید، اصلی‌ترین مانع این اختلاف بارز، جلب رضایت کاربرانی است که هم اینک به هیچ وجه از تلفن های همراه هوشمند خود دل نمی‌کنند.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر