دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

استفاده از فیجت اسپینر در دنیای موبایل ؛ کاربردهای نوآورانه گجت چرخان - 0

بهره برداری از فیجت اسپینر در جهان موبایل ؛ کاربردهای نوآورانه گجت چرخان

خبر با مزه ای پیرامون گجت ها برای شما گرد آوری کرده ایم

فیجت اسپینر در جهان موبایل نیز کاربری داشته و امروز بیننده بهره برداری از آن به وسیله نشریات خبری برای اهداف مختلف هستیم. پیشتر یک نمونه از کاربری Fidget Spinner در تکنولوژی را بیان می‌کنیم.

فیجت اسپینر گجتی ساده بوده و برای تولید آن نیاز به تکنولوژی و ابزار آلات مخصوصی نیست. ولی باید گفت مصرف کنندگان شدیدا به آن روی خوشی نمایش داده‌اند و به مرور لحظه مقدار فروش آن‌ها در حال گسترش است. عده ای مردم این وسیله را با اسم فیجت اسپینر ضد استرس می‌شناسند چرا که به نظر تولیدکنندگان و حتی عده ای دانش پژوهان، این گجت استرس را از انسان دور کرده و تماشای پره‌های چرخان آن باعث گسترش تمرکز می‌شود.

مردم خلاق و اکتیو در نشریات خبری دست از خلاقیت برنداشته و مدتی است از فیجت اسپینر در جهان موبایل نیز استفاده می‌کنند. اولین رویارویی ما با این گجت زمانی بود که در یک تست مقاومت صفحه نمایش گلکسی اس 8 که به وسیله کانال یوتیوب پرطرفدار GizmoSlip پخش شده بود، با یک شی چرخان و حاوی سرعت بسیار بالا رو به رو شدیم که برای تست میزان مقاومت نمایشگر Infinity Display سامسونگ از آن استفاده شد.

آن‌ها مدعی بودند این فیجت اسپینر، حین انجام تست با سرعت 1600 کیلومتر بر ساعت در حال چرخش بوده است که می‌توان آن را برابر با 444 دور در ثانیه دانست. با اینکه آن‌ها گجت چرخان خود را به وسیله دست به حرکت در نیاورده و از یک پمپ باد کوچک استفاده کردند، با اینحال بسیاری از مردم بعد از مشاهده ویدیو، سرعت چرخش اعلام شده به وسیله تیم کانال GizmoSlip را اغراق‌آمیز عنوان کردند.

با این وجود سرعت چرخش به حدی بالا بود که نه تنها به خود صفحه نمایش، حتی به پنل پشتی نمونه برتر سامسونگ نیز آسیب زد. آن‌ها به دو شکل از فایده ها فیجت اسپینر و سرعت چرخش بالای آن استفاده کردند. آن‌ها ابتدا فیجت اسپینر را به سرعت به نمایشگر گلکسی اس 8 کوبیده و در مرحله‌ای دیگر آن را از بالا بر روی صفحه نمایش رها کردند.

فیجت اسپینر در دنیای موبایل

هم اینک به نظر نمی‌رسد به جز تست مقاومت صفحه نمایش و حتی بدنه یک ابزار، بتوان از فیجت اسپینر در جهان موبایل استفاده دیگری داشت. توصیه می‌کنیم حین چرخاندن فیجت اسپینر مراقب نزدیک شدن ممکن آن به نمایشگر وسیله دیجیتال خود باشید، چرا که تمامی تلفن های قابل حمل و تبلت‌ها، از قبیل گلکسی اس 8 حاوی یک صفحه نمایش مقاوم نیستند!

کاربری حال حاضر فیجت اسپینر در جهان موبایل انجام تست مقاومت است

وقتی با انگشتان خود فیجت اسپینر را می‌چرخانید، سرعت چرخش به حدی نمی‌رسد که در صورت برخورد وسیله به دستتان به آن آسیب برساند، با اینحال بی تردید وقتی با یک پمپ باد آن را به حرکت دربیارید، برخورد آن با هر قسمت از بدن عواقب بدی خواهد داشت. به علاوه از طرف دیگر رسیدن به سرعت چرخش بالا به کیفیت تولید فیجت اسپینر بستگی دارد. بیش از صد نمونه از این وسیله وجود دارند که به جز ظاهر و تعداد پره، از جهت کیفیت تولید و بلبرینگ قرار گرفته در مرکز گجت نیز با یکدیگر متفاوتند.

اگر از علاقه مندان به گجت ها هستید یقینا این خبر را دوست داشته اید. اگر دوست دارید این خبر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر