دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

بهره برداری از لیزر برای حذف پوسیدگی، جانشین رفتار دردناک جراحی لثه می شود

از اخبار علم و فن آوری اخباری منتشر شده که:

علم دندانپزشکی هر روز پیشرفت های تازه ای را به خود می بیند، از کاربردهای حقیقت مجازی گرفته تا مسواک های اتوماتیک، با اینحال تجربه ناخوشایند عملیات ترمیم ریشه، دندان و لثه بازهم به قوت خود باقیست.

اکنون دانشمندان راهی به اسم LANAP (رفتار اتصال به کمک لیزر) را ابداع کرده اند که از لیزر ویژه برای حذف بافت های پوسیده و آسیب دیده بین دندان و لثه سود می گیرد، جرم های عامل عفونت را از بین می برد، و بافت سالم را بدون تغییر باقی می گذارد.

این شیوه از آن جهت حائز ارزش است که بیماری های لثه با بیماری های سیستمی مانند بیماری قلبی، آلزایمر، سکته، سرطان، دیابت و موارد دیگر رابطه دارد. علی رغم اینکه حدود 80 درصد از بزرگسالان در آمریکا به نحوی از بیماری لثه رنج می برند، با اینحال اصرار به حفظ دندان های پوسیده، آنها را از درمان لثه باز می دارد.

با اینکه بهره برداری از لیزر برای حذف پوسیدگی ها در دهان کمی ترسناک به نظر می رسد، با اینحال افرادی که تحت رفتار LANAP قرار گرفته اند، بازخورد مثبتی داشته و حداقل درد و ناراحتی را گزارش کرده اند.

این شیوه نیاز به جراحی لثه را از بین می برد، عملی بسیار تهاجمی و دردناک که شکل دهی مجدد لثه به منظور احیای شکل و عملکرد طبیعی اجزای حامی دندان ها در دهان را بهمراه دارد.

اکثر بیماران بعد از LANAP نیاز به تجویز هیچگونه مسکن نداشتند، لحظه افزایش سریع تری را تجربه کردند، و بعد از رفتار جراحی زندگی عادی خود را از سر دریافت کردند. با اینکه با بهره برداری از این شیوه هنوز هم باید به دیدار دندانپزشکان برویم، با اینحال یقیناً کمی از عذاب جسمی مان کاهش پیدا خواهد کرد.

امیدواریم این مقاله پیرامون علم و تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع