دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

استفاده از پهپاد برای تصویر برداری از مناطق بکر و دست نخورده هاوایی [تماشا کنید] - 0

بهره برداری از پهپاد برای تصویر برداری از جاهای بکر و دست نخورده هاوایی [بنگرید]

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

پهپادها کاربردهای بسیار متفاوتی دارند؛ در بخشی از دنیا از این وسایل پرنده برای ارسال کالا به خریداران استفاده می شود و در نقطه ای دیگر، کار مراقبت از حیوانات در حال انقراضی مانند کرگدن را به آنها می سپارند.

پرنده های مطرح شده به دلیل ساختار سبک و چابک خود، به سادگی توانایی دسترسی به نقاط صعب العبور را داشته و می توانند از جاهای بکر و دست نخورده، تصویر تهیه کنند. پژوهشگران انجمن ملی گیاهان استوایی آمریکا در جزایر هاوایی نیز از همین توانایی پهپادها استفاده کرده و موفق شدند از گیاهان در حال انقراض منطقه تصویر برداری کنند.

ورود انسان و دام های غیر بومی به منطقه، بقای گونه های گیاهی بومی را به اخطار انداخته است

یکی از گیاهان شدیداً در معرض اخطار هاوایی «لائوکاهی» اسم گذاری شده که طبق محاسبه قبلی، تنها ۲۵ نمونه از آن در حیات وحش منطقه باقیمانده بود. دشمن اصلی این گیاه، دام های غیر بومی هستند که انسان ها با خود به هاوایی آورده و باعث تخریب گونه های کمیاب جزیره شده اند. ضروری به ذکر است که گیاه مطرح شده در طب سنتی هاوایی برای درمان زخم، ناراحتی های پوستی و فشار خون بالا مورد بهره برداری قرار می گیرد.

قابل توجه این است که دانش پژوهان انجمن ملی گیاه شناسی آمریکا به روش اتفاقی و لحظه رصد منطقه به وسیله پهپاد، توانسته اند عکس ها تازه ای از لائوکاهی های وحشی را تهیه کرده و ۱۰ نمونه دیگر را به لیست قبلی اضافه کنند.

با این وجود گیاه شناسان هم اینک توانایی دسترسی به صخره های پر شیبی که لائوکاهی روی آنها می روید را ندارند؛ با این وجود احتمالا در آتی پهپادهایی با قابلیت نمونه برداری و تجمیع دانه های با ارزش گیاهان در حال انقراض تولید خواهند شد، و حفظ گنجینه های زیستی در معرض اخطار را برای محققان راحت تر خواهند کرد.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع