دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

به عقیده مایکروسافت، آیپد پرو اپل کپی شده از سرفیس پرو است - 0

به نظر مایکروسافت، آیپد پرو اپل کپی شده از سرفیس پرو است

اگر به رایانه علاقه مند هستید این خبر امکان دارد برای شما جالب باشد:

به نظر مدیران مایکروسافت، کمپانی کوپرتینویی اپل برای تولید آیپد پرو (Apple iPad Pro) از تبلت هیبریدی سرفیس پرو (Microsoft Surface Pro) الهام گرفته است. در این مقاله به واکاوی ادعای مایکروسافت خواهیم پرداخت.

طی هفته‌های قبلی بیننده معرفی تبلت های توانمند و تازه ای از جانب دو غول بزرگ تکنولوژی جهان، مایکروسافت و اپل بودیم. به ادعای این دو کمپانی، نمونه های تازه سرفیس پرو و آیپد پرو توانایی این را دارند که تمام و کمال جانشین لپ تاپ شما شوند و در همین جهت، مارکت خلاقیت را هدف قرار داده اند. حتی اگر این ابزار‌ها از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بطور کلی با یکدیگر دارای اختلاف باشند، ترکیبی از تکنولوژی‌های ویژه هر تولید کننده در هر دو، سری‌هایی را ساخته است که قادر اند نیازها و امیال یکسانی را برآورده کنند. پیرامون همین مسئله رایان گاوین (Rayan Gavin)، مدیرکل خانواده سرفیس در گفتگو واپسین خود گفته است که آیپد پرو، مثال روشن دنباله روی اپل از تلاش مایکروسافت در گجت های ۲ در ۱ مارکت بوده است.

در باب آن فکر کنید، اگر ما می‌خواستیم دنباله رو ]اپل[ باشیم، نمی‌توانستیم یک کالا مانند سرفیس پرو و یا سرفیس بوک را بسازیم. ما آموختیم و سالیانیست که تولیدات ۲ در یک خود را به تکامل می‌رسانیم ]با اینحال[ وقتی که سرفیس ابتدایی اجرا شد، همه، از نمونه آن‌ها شک داشتند که موفق شود. بعد از آن، دنباله رو ما شدند و آیپد پرو نمونه واضح این مسئله است – رایان گاوین

آیپد دلنشین اپل در حقیقت مثل یک گام برداشته شده به سمتی از مارکت است که مایکروسافت با تولیدات سرفیس خود حاکم آن است، از اینرو ممکن است منظور آقای گاوین نیز همین بوده است. سخت است بگوییم کدام کالا می‌تواند وظایف یک لپ تاپ را بهتر انجام دهد.

هم اینک سرفیس پرو جانشین بهتری برای یک لپ تاپ است

یکی از استدلال‌هایی که در معرض نمایش گذاشته است آیپد اپل با اسم یک تبلت بهتر از رایانه است، در حقیقت زمانیست که آن را با سرفیس پرو مایکروسافت مقایسه می‌کنیم. در مواجهه با ویندوز ۱۰، سرفیس پرو از یک سیستم عامل با تمرکز بر رایانه های شخصی سود می‌برد. با اینحال سیستم عامل موجود در آیپد پرو، یک نرم افزار تلفن هوشمندی است و کمی دور از فکر است که بخواهیم آن را سیستم عاملی دسکتاپی بدانیم.

آی او اس 11 مخصوص آیپد پرو

با این حا، بهینه‌ سازی‌های مدیریت فایل و عده ای دیگر از توانایی‌های لپ تاپی که اپل همراه آی ایشان اس ۱۱ خود به این تبلت آورده است، نشان می‌دهد که آنها به مرور لحظه علاقه‌مند به دیوایس های هیبریدی شده‌اند. اپل تبلت های سری iPad Pro خود را با نیت مصرف کنندگان حرفه‌ای تولید کرده و مدتیست به فروش می‌رساند با اینحال این سخت است که بتوانیم حدس بزنیم مصرف کنندگان به چه نحو از آن استفاده می‌کنند.

چیزی که ما دوست داریم بیشتر در باب آن بشنویم این است که آیا اپل از مایکروسافت برای پیشرفت آیپد پیشرفته خود الهام خواهد گرفت و به سوی جلو حرکت می‌کند یا نه! به علاوه از طرف دیگر ما باید صبر کنیم تا ببینیم ورژن ویژه آی ایشان اس ۱۱ متمرکز بر روی آیپد، می‌تواند آزمایشات یک لپ تاپ حقیقی را به این تبلت ببخشد یا نه! آنچه که مسلم است، در آتی‌ای نزدیک رقابت جذابی بین مایکروسافت و اپل در عرصه ابزار‌های هیبریدی شکل خواهد گرفت.

اگر این خبر پیرامون رایانه مورد قبول شما بنا شده است آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک منبع خبر