دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

چگونه با سرویس Firefox Send یک فایل حجیم را به صورت مخفیانه ارسال کنیم؟

به چه نحو با خدمات Firefox Send یک فایل حجیم را به روش غیر علنی ارسال کنیم؟

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

به توجه به پیشرفت تکنولوژی بازهم ارسال فایل های حجیم در سطح شبکه جهانی وب پیچیدگی های خودش را دارد. بهره برداری از ایمیل برای فرستادن فایل های بالای یک GB گزینه خوبی نبوده و خدمات های ابری مثل Dropbox یا Google Drive هم به خاطر محدودیت های حجمی حاوی مشکلات خودشان هستند.

جدا از اینکه معمولا لحظه بهره برداری از این خدمات ها باید مجوزهایی را بدهید که دلیل می شوند تا سرور نیز به فایل ها دسترسی بیابند. بروزترین خدمات موزیلا که Firefox Send اسم گذاری شده آمده تا سخت ارسال فایل های حجیم را برای در بیشتر مواقع حل کند.

کافیست با یک کلیک فایل هایی که حداکثر ۲ GB دارند را برای بقیه فرستاده و مهم هم نیست از کدام مرورگر استفاده می کنید، چون خدمات Firefox Send با خیلی از مرورگرها سازگار است. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که بعد از دانلود فایل ها از جانب استفاده کننده، موزیلا آن را پاک خواهد نمود. از اینرو نگرانی بابت دزدی معلومات نباید داشته باشید.

اگر تصمیم گرفته اید با نحوه بهره برداری از خدمات Firefox Send آشنا شوید، توصیه می کنیم نوشته پیش رو را حفظ نمائید.

در ابتدای کار یکی از مرورگرهای خود را باز کنید؛ فایرفاکس، کروم، سافاری، اِج یا هر مرورگر مدرن دیگری که استفاده می کند. فرقی ندارد تنها مطمئن باشید که مرورگر آپدیت شده باشد. سپس به آدرس send.firefox.com بروید.

در صفحه باز شده، با کلیک روی جعبه آبی رنگ فایل خود را از رایانه انتخاب می کنید. با این وجود قادر اید فایل را از درون رایانه به مرورگر بکشید، بستگی به خودتان دارد. بعد از این کار، سایت قبل از آنکه فایل را در سرورهای Firefox Send بار گزاری نماید آن را به روش محلی رمزگذاری می کند.

بسته به پردازشگر کامپیوترتان عملیات رمزگذاری فایل ها امکان دارد چند دقیقه طول بکشد. سپس فرصت به بار گزاری فایل می رسد که با استناد به سرعت شبکه جهانی وب و اندازه فایل، برای آن هم باید مدتی دست نگه دارید. با این وجود بعد از دقایقی فایل بار گزاری شده و لینک دانلودش را دریافت می کنید.

اکنون قادر اید فایل را با افرادی که تصمیم گرفته اید به اشتراک بگذارید تا دانلودش کنند. تنها یک چیز مهم را به خاطر بسپارید: فایل بار گزاری شده در Firefox Send تنها یکدفعه می تواند دانلود شود. از اینرو لینک را برای چند نفر نفرستید.

با استناد به تست های انجام شده، سروریس Firefox Send روی مرورگر فایرفاکس بهتر رفتار می کند که با این وجود خیلی هم باورنکردنی نیست. با اینحال Chrome هم عملکرد مناسبی لحظه بهره برداری از آن دارد.

خدمات Firefox Send حداقل هم اینک بهترین گزینه برای انتشار از نو فایل های حجیم نیست. بار گزاری برخی فایل ها بیش از اندازه طول کشیده و حتی برخی وقت ها ارور می دهد. با این وجود بازهم خدمات موزیلا با امنیت خوبش می تواند کار استفاده کننده را راه بیاندازد.

ممکن است به خواندن این مطالب علاقه مند باشید:

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع