دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

بوش از ماشین ظرفشویی تازه ای در ایفا 2016 رونمایی کرد؛ کاربرد ماده‌ ای جادویی برای شستن ظروف

درباره لوازم خانگی خبری منتشر شده مبنی بر اینکه:

شرکت بوش یکی از معتبرترین سازندگان لوازم خانگی در دنیا است. این شرکت در جریان نمایشگاه IFA 2016، از ماشین‌های ظرفشویی تازه خود رونمایی کرد که با بهره‌گیری از ماده‌ای تازه، نوید شستشویی بهتر را می‌دهند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

کانی زئولیت را باید ماده‌ی اصلی معجون شستشویی جادویی بوش دانست. این کانی برای بوش، بسیار مهم بوده و در واقع کلید نوآوری نهفته در ماشین ظرفشویی تازه این شرکت یعنی فناوری PerfectDry است. این فناوری دقیقا همان معنایی را می‌دهد که با شنیدن آن به ذهنتان خطور می‌کند. بوش معتقد است جدیدترین ماشین‌های ظرفشویی این شرکت که پیش از آغاز نمایشگاه IFA 2016 در برلین به نمایش درآمده‌اند، ظرف‌های کاملا خشک را برای شما آماده می‌کنند تا به محض اتمام چرخه، در دسترس شما قرار داده شوند. این فناوری برای ظروف شیشه‌ای، چینی و پلاستیکی به خوبی کار می‌کند.

بوش از سال ۲۰۰۸، از کانی زئولیت برای عملیات خشک کردن در ماشین‌های ظرفشویی خود بهره گرفته است. این کانی، به طور طبیعی رطوبت را جذب کرده و گرما آزاد می‌کند. بوش این ماده را در محفظه‌ی کوچکی در حفره‌ی ماشین ظرفشویی قرار داده است. در طول چرخه‌ی شستشو، فناوری جریان هوای سه بعدی، هوای گرم را در سه راستا با سطح ظروف شما پخش می‌کند. پلاستیک نمی‌تواند به خوبی شیشه و چینی گرما را در خود حفظ کند، به همین دلیل ماشین‌های ظرفشویی PerfectDry بوش برای مواقعی که ظروف شما شامل تعداد زیادی قطعات پلاستیکی باشند از گزینه‌ی چرخه‌ی ExtraDry نیز بهره می‌برند که با افزایش زمان شستشو و بالا بردن دمای هوای درون ماشین، موجب می‌شود که حتی یک قطره آب نیز بر روی ظروف شما باقی نماند.

هنوز معلوم نیست که چه چیز موجب شده است بوش این مدل‌های تازه را Perfect (کامل) بنامد، چرا که بوش از سال ۲۰۰۸ از تکنولوژی زئولیت و از سال ۲۰۱۵ از فناوری جریان هوای گرم در ماشین‌های ظرفشویی خود استفاده می‌کند. این نام‌گذاری اندکی بلندپروازانه احتمال میرود. در آزمایش‌هایی که از ماشین ظرفشویی SHS63VL5UC بوش توانست ظرف‌های شسته شده را به خوبی خشک کند، اما عملکرد آن تفاوت فاحشی با ماشین‌های ظرفشویی هم‌قیمت تولید شده توسط سایر شرکت‌ها نداشت.

بوش هم‌زمان با توزیع فناوری PerfectDry، تلاش‌هایی نیز برای کاهش صدای ماشین‌های ظرفشویی خود انجام داده و موفق شده است میزان صدای تولید شده توسط ماشین‌های ظرفشویی سری ۴، ۶ و ۸ را به ۴۲ دسی‌بل و حتی کمتر از آن کاهش دهد. این شرکت هنوز جزییاتی در مورد قیمت و زمان توزیع مدل‌های PerfectDry خود ارائه نکرده است. با توزیع این سری از ماشین‌های لباسشویی بوش و بررسی آن‌ها توسط متخصصان، مشخص خواهد شد که مدل‌های PerfectDry، تا چه حد کامل هستند.

اخبار لوازم خانگی را میتوانید برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

لینک خبر