دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تنسنت به‌ اولین کمپانی آسیایی با ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار مبدل شد

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

تنسنت لقب اولین کمپانی چینی را مختص خود کرده است که اکنون ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار دارد.

با گسترش ارزش هر سهم تنسنت در تالار بورس هنگ‌کنگ، تنسنت لقب اولین کمپانی چینی را به خود اختصاص داد که ارزشی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار یافته است. تنها ۱۹ سال از لحظه تأسیس تنسنت می‌گذرد و این تولیدکننده موفق شده است طی دو دهه همراه با پیشرفت‌های اقتصادی چین، خود را به نوعی باارزش‌ترین کمپانی این کشور مطرح کند. تنسنت نه‌تنها باارزش‌ترین کمپانی چینی است، حتی لقب باارزش‌ترین کمپانی آسیایی را نیز یدک می‌کشد. بعد از تنسنت، کمپانی علی بابا با ارزش ۴۷۴ میلیون دلار در مقام‌ی دوم قرار دارد.

تنسنت بعد از انتشار گزارش مالی مرتبط به سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی، با بالا رفتن ارزش سهام روبه‌رو شد که بازخورد آن عبور از فاصله ۵۰۰ میلیارد دلار برای ارزش کمپانی بود. تنسنت در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی موفق شد درآمدی ۹.۸ میلیارد دلاری بدست آورد که سود ۲.۷ میلیارد دلاری برای این تولیدکننده بهمراه داشت. میزان سود به دست آمده به وسیله تنسنت در تابستان سال جاری میلادی در مقایسه با مدت شبیه به سال قبلی، بیش از ۶۹ درصد و سود این تولیدکننده ۶۱ درصد گسترش یافته که دلیل اصلی آن، شکوفایی کسب‌وکارهای چینی‌ها در عرصه‌ی بازی است.

هم اینک کمپانی‌های اپل، آلفابت، فیس بوک، مایکروسافت و آمازون بهمراه تنسنت، تنها کمپانی‌هایی هستند که ارزشی بالاتر از ۵۰۰ میلیارد دلار دارند. نکته‌ی جالب در باب تنسنت گسترش نجومی ارزش این تولیدکننده در طول چند سال واپسین است، به‌طوری‌که از ماه مارس ۲۰۱۴ تا امروز بیش از سه برابر گسترش یافته است. در ماه مارس ۲۰۱۴، ارزش تنسنت با عبور از ۱۵۰ میلیارد دلار، کمپانی‌هایی مانند اینتل را پشت سر گذاشت.

از نمونه‌ی خدمات‌های این تولیدکننده باید به خدمات پیغام‌رسان ویچت اشاره نمود که تعداد مصرف کنندگان آن در کشور چین در حال عبور از فاصله یک میلیارد نفر است. در چنین موقعیتی تنسنت با بهره برداری از خدمات ارتباطی ویچت وارد مارکت جهانی نشده؛ با اینحال دیگر کسب‌وکارهای تنسنت در شماری از بازارهای غربی فعالیت می‌کنند.

بازی و سرگرمی بخش بزرگی از سود به دست آمده به وسیله تنسنت طی سه‌ماهه‌ی سوم را مختص خود کرده ؛ به‌طوری‌که ۵ میلیارد دلار از سود چینی‌ها از این کانال بوده است. بازی‌هایی مانند Honor Of Kings بسیار درآمدزا بوده‌اند. تنسنت برای افزایش موقعیت خود در عرصه‌ی گیم، استودیوهای بازی‌سازی مانند پیشرفت‌دهنده‌ی بازی Clash Of Clans و League Of Legends را نیز تصاحب کرده است. از نمونه‌ی دیگر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ دیگر تنسنت باید به تسلا و اسنپ اشاره نمود.

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر