دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

توانایی ایمنی تازه iOS 11 در مواقع اضطراری تاچ آیدی را قفل می کند

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

نهایتا بدین شکل مطرح شده است که با پخش iOS 11 اپل می خواهد غیر اکتیو کردن تاچ آیدی را راحت تر کند. به خاطر مکانیزم تازه تازه ترین ورژن iOS، مصرف کنندگان می توانند اطمینان حاصل کنند که تاچ آیدی دیوایس شان با حرکتی ساده فورا غیر اکتیو می شود.

برای این منظور کافیست در iOS 11 پنج مرتبه پشت سر هم دکمه تاچ آیدی را بفشارید. تحت این شرایط سیستم عامل می تواند فورا با پلیس (شماره 911) رابطه اضطراری برقرار کرده و به علاوه از طرف دیگر تاچ آیدی را به طرز همزمان از کار بیندازد.

این توانایی از آن امکاناتی است که می تواند خشم توییتری دونالد ترامپ را بهمراه داشته باشد. اگر به خاطر داشته باشید سال قبلی مدیرعامل جمهور حال حاضر آمریکا اپل را به خاطر عدم هم کاری با اف بی آی برای بازگشایی قفل آیفون 5c در دست به تروریست های حادثه سن برناردینو شدیدا مورد انتقاد قرار داد. اپل به هیچ وجه پایین بار این مسئله نرفت، با وجود این که مدیران دولتی آمریکا بالاخره توانستند که بدون کمک اپل قفل نرم افزاری آیفون ذکر شده را بشکنند.

با این وجود بالاخره معلومات موجود در آن آیفون هیچ کمکی به پرونده سن برناردینو نکردند. اکنون که بیش از یک سال از آن مسئله قبلی، اپل قابلیتی در دست مصرف کنندگان قرار داده که قادر باشند در صورت علاقه دست مدیران قضایی را از دسترسی به اطلاعاتی که در موبایل دارند کوتاه نمایند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع