دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

توانایی Instant Apps در ۵۰۰ هزار گجت اندروید اکتیو شده است

خبری پیرامون موبایل برای علاقه مندان به این ابزار هوشمند:

بر با استناد به اعلام گوگل، توانایی اینستنت اپز هم‌اکنون روی بیش از ۵۰۰ هزار ابزار تجهیز به سیستم‌عامل اندروید اکتیو شده است.

توانایی اینستنت اپز اولین بار حدود یک سال قبل در کنفرانس Goolge I/O 2016 معرفی شد. در قسمت نتایج جستجو، با تپ کردن روی اسم سایت‌هایی که از این توانایی خدمات رسانی می‌کنند، یک ورژن‌ی ساده از اپ وب‌سایت ذکر شده به‌سرعت روی ابزار استفاده کننده نصب‌ خواهد شد و فورا محتوای مورد نظر را نمایش خواهد داد. به نوعی مثال با تپ کردن روی یک لینک از وب‌سایت Vimeo، اپ این خدمات باز و فایل تصویری مورد نظر شما پخش خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

روند اکتیو شدن این توانایی از ماه ژانویه شروع شد و در ماه جولای، امکان دسترسی به این خصوصیت برای تمامی پیشرفت‌دهندگان امکان پذیر گردید. گوگل روند اکتیو کردن توانایی ذکر شده در ابزار‌های اندروید را در طول ماه‌های واپسین ادامه داده و بیان می کند اینستنت اپز هم اینک روی بیش از ۵۰۰ میلیون ابزار بنا شده بر سیستم‌عامل اندروید، اکتیو شده است. هم‌اکنون توانایی اینستنت اپز با گوشی‌ها و تبلت‌هایی که اندروید ورژن‌ی ۶.۰ و بالاتر را اجرا می‌کنند سازگاری دارد. افزون بر این، گوگل تصمیم گرفته است خدمات رسانی از این خصوصیت را به ابزار‌های تجهیز به اندروید ۵.۰ به بالا نیز اضافه نماید. با این وجود ضروری است در اینجا یادآوری کنیم توانایی نامبرده هنوز برای همه‌ی تولیداتی که اندروید ۶.۰ یا ورژن‌های تازه تر را اجرا می‌کنند در معرض قرار نگرفته است.

گوگل به علاوه از طرف دیگر اشاره کرده است پیشرفت‌دهندگانی که اپ‌های خود را با قابلیت اینستنت اپز سازگار کرده‌اند، با نتایج مثبتی مواجه شده‌‌اند. غول جستجوگرهای اینترنتی در خبرها منتشر کرده است مصرف کنندگان با اپ‌های سازگار با خصوصیت مطرح شده بیشتر درگیر می‌شوند و با خدمات رسانی از اینستنت اپز، میزان خرید در اپ‌های فروشگاهی نیز گسترش پیدا خواهد کرد. به نوعی مثال، متوسط لحظه حضور مصرف کنندگان در وب‌سایت Vimeo بعد از خدمات رسانی از توانایی اینستنت اپز، ۱۳۰ درصد گسترش یافته است. سازگاری با خصوصیت مورد اشاره، به علاوه از طرف دیگر نرخ مکاتبات خریداران در پلتفرم فروشگاهی Jet را ۲۷ درصد گسترش داده و حل جداول نیویورک تایمز برای هر استفاده کننده تا دو برابر گسترش یافته است.

گوگل با اشتراک‌گذاری این محاسبه سعی دارد پیشرفت‌دهندگان بیشتری را به سازگار کردن اپ‌های موجود با قابلیت اینستنت اپز ترغیب کند. مسلما ۵۰۰ میلیون استفاده کننده بالقوه برای وب‌سایت‌ها یا معرفی‌دهندگان تولیدات، می‌تواند دلیل بسیار خوبی برای اضافه کردن خدمات رسانی از اینستنت اپز به اپ‌ها باشد.

نظر شما پیرامون این مثال چیست؟

امیدواریم این نوشته پیرامون موبایل برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر