دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

محصولاتی از اپل که باید به تدریج آنها را به دست فراموشی سپرد - 0

تولیداتی از اپل که باید به تدریج آنها را به دست فراموشی سپرد

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

اپل تا اینجای کار تولیدات فراوانی را راهی مارکت کرده با اینحال حضور عده ای از آنها با استناد به پیشرفت های تکنولوژی و همپوشانی هایی که میان وظایف و کاربردهای آنها پیش آمده، کم کم کاهش یافته و می بایست به تدریج با آنها خداحافظی کرد. پیشتر به پنج مورد از این گونه تولیدات می پردازیم.

مک بوک ایر

مک بوک ایر اپل در لحظه معرفی خود با اسم سبک ترین و کم ضخامت ترین لپ تاپ کمپانی کالیفرنیایی شناخته می شد با اینحال هم اینک دیگر تولیدات سری مک بوک توانسته اند جای خالی این کالا را به بهترین شکل پر کنند.

اپل تازه ترین بار در اسفند سال ۹۳ ارتقایی قابل توجه را برای مک بوک ایر به ارمغان آورد و هم اینک دیگر به نظر نمی رسد که بیننده کالایی تازه از این سری باشیم.

آیپاد

روزگاری آیپاد جزو پر فروش ترین و پر تقاضاترین تولیدات کمپانی اپل بود با اینحال اکنون تنها می توان به چشم یک یادگاری از آن دوران کمپانی کالیفرنیایی به آن نگاه کرد.

اپل هنوز آیپاد تاچ، آیپاد شافل و آیپاد نانو را از روش فروشگاه های خود به فروش می رساند با اینحال همگی آنها مرتبط به همان سال های قبلی هستند و کمپانی تولید کننده آنها را به ترتیب در سال های ۹۴، ۹۱ و ۸۹ پیشرفت داده است.

مک مینی

مک مینی یکی از دیگر تولیدات اپل است که به تدریج به دست فراموشی سپرده شده و تازه ترین بروز رسانی آن به مهر سال ۹۳ باز می گردد.

در آن وقت فرضیه پشت معرفی مک مینی این بود که مصرف کنندگان قادر باشند برنامه های کاری را با خود حمل کرده و هرجا ضروری شد با اتصال آن به مانیتور، به ادامه فعالیتشان بپردازند. با اینحال امروزه با پیشرفت لپ تاپ ها، توجه ها روی پیشرفت این گجت ها متمرکز شده اند.

اپل تی وی

اپل تی وی با این هدف به مارکت آمد که بتواند راهی منزل بسیاری از مصرف کنندگان شده و عادات تماشای تلویزیون آنها را دگرگون سازد. با اینحال هم اینک بعد از گذشت حدوداً یک دهه از معرفی اولین نسل از این گجت، اپل تی وی حتی به اهداف مدیران اپل نزدیک هم نشده است.

تنها موفقیت بدست آورده به وسیله کالا ذکر شده این است که مصرف کنندگان می توانند تلویزیون خود را به یک آیفون بسیار بزرگ بدل کرده و از اپ ها و خدمات های دلخواه خود سود ببرند.

اپل تایم کپسول/ایرپورت

اکنون که اپل تیم های پیشرفت دهنده این تولیدات را منحل کرده، پس چندان غیر منطقی نیست که این گجت ها فراموش شده قلمداد کرده و دیگر منتظر ورژن های پیشرفت یافته آنها نباشیم.

این مسئله بسیار ناراحت کننده است چرا که تایم کپسول و ایرپورت کارایی قابل قبولی داشته و نصب و کارکرد هر دوی آنها بسیار راحت بوده به نحوی که حتی تازه کاران هم می توانستند از قدرت آنها نهایت استفاده را ببرند.

امیدواریم این نوشته پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع