دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تولید اتومبیل های خودران یقیناً خیلی زود کم بهای تر و ساده تر خواهد شد

از اخبار تکنولوژی شایعاتی درز کرده که:

تعداد کمپانی هایی که در صدد پیشرفت اتومبیل های خودران هستند روز به روز در حال گسترش است و به نظر می رسد هر کمپانی خودروساز یا استارتاپی شروع به دیزاین سیستم هایی برای کنترل ماشین ها کرده اند. با اینحال اکنون AImotive آمده تا غیر از ورود در این مسیر، سخت افزارهایی هماهنگ را هم دیزاین کند که به خوبی با پلتفرم های رقبا هم جفت می شود.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است کمپانی AImotive در حال پیشرفت سیستمی کم هزینه برای اتومبیل های خودران است که سنسورهای هزینه بر LiDAR را با چندین دوربین کم بهای تر جانشین می کند و از همین رو هشت تا دوازده دوربین 12 دلاری به جای سنسور 75000 هزار دلاری Velodyne رفتار می کنند.

از طرف دیگر خودروی آزمایشی پریوس AImotive کماکان برای تجمیع و معنی دار کردن داده های دوربین، از تولیدات انویدیا سود خواهد برد با اینحال این تولیدکننده تصمیم گرفته است تا چهار چیپ گرافیکی توانمند انویدیا که مصرف انرژی بالغ بر 1000 وات دارند را با چیپ های 100 واتی تولید خود جانشین کند.

در باب همین مسئله «László Kishonti» مدیر کل کمپانی ذکر شده مطرح نموده است که «ما محدودیت هایی را در چیپ های نسل حاضر یافته ایم و از همین رو تصمیم گرفته ایم با دیزاین یک معماری تازه برای چیپ های خود، این عرصه را افزایش دهیم»

ضروری به ذکر است همزمان با اینکه کمپانی AImotive امید دارد تا پردازشگر های اتومبیل های خودران را دگرگون سازد، با اینحال به خوبی می داند که این سیستم ها به چیپ های توانمند انویدیا، اینتل و غیره نیاز دارند از اینرو ابزاری اوپن سورس را برای الگوریتم های هوش مصنوعی و جهت گسترش توانایی اشتراک فایل بین دیگر چیپ ها هم پیشرفت خواهد داد.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع