دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تولید باج افزار بدون کد نویسی؛ هکرها اپلیکیشنی برای پیشرفت تروجان پخش کردند

از اخبار تکنولوژی خبرگزاری ها گفته اند که:

پیشرفت نرم افزار حرفه ای معمولاً به توانایی کدنویسی پیشرفته و با این وجود صبر و تحمل بالا نیاز دارد. این مسئله برای تبهکاران سایبری نیز صادق است تا قادر باشند گونه های مختلف باج افزار را دیزاین کرده و به اهداف خود حمله نمایند.

اخیرا کمپانی سیمنتک، اپلیکیشنی به اسم «کیت پیشرفت تروجان» (Trojan Development kit) را برای سیستم عامل اندروید کشف کرده که که به مردم عادی و علاقه مند اجازه می دهد تا باج افزار های دلخواه خودشان را دیزاین نمایند.

این اپ که رابط کاربری ساده ای دارد، از روش شبکه های اجتماعی مشهور چین توزیع می شود. کل روش تولید بدافزار از روش موبایل و بی توجه به حتی یک خط کدنویسی صورت می گیرد و فرد، تنها باید تنظیمات دلخواهش را انتخاب کند.

از نمونه آیتم‌های در دست استفاده کننده می توان به متن باج خواهی، کلید رمزگشایی، آیکن برنامه، عملیات ریاضی برای رمزگذاری، و نوع انیمیشن به نمایش درآمده در سیستم قربانی اشاره نمود.

بعد از انتخاب کلیه موارد، استفاده کننده دکمه Create را می فشارد و سپس تولید کننده اصلی اپ با ایشان رابطه می گیرد تا در ازای پرداخت مبلغی واضح، باج افزار نهایی و دستورالعمل بهره برداری از آن را در دست فرد قرار دهد.

به گفته یکی از صاحبنظران کمپانی سیمنتک با توزیع این اپ در دیگر نقاط جهان، احتمالا بیننده گسترش چشمگیر باج افزارهای موبایل خواهیم بود. ولی باید گفت، نصب اپ های مشهور از مراجع مشهور و دوردستی از دریافت اپ های متفرقه، بازهم بهترین راه برای جلوگیری از چنین حملاتی به حساب می آید.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع