دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

تولید سریع ترین پهپادها با اهداف نظامی

برای علاقه مندان به اخبار هوا و فضا خبری تکمیل کرده ایم :

پنتاگون در جستجوی ممکن آوردن ارتشی از پهپادهای فوق سریع است. این پرنده ها که توانایی حمل موشک را دارد با سرعت نزدیک به سرعت صوت می تواند همراه با جنگنده ها پرواز کند.

طبق خبرهایی که در شبکه های اینترنتی پخش شده است-پنتاگون با اعلام این که این برنامه یک برنامه ی دفاعی است و محافظ جان انسان ها در لحظه وقوع اولین موج حمله دشمن است از خصوصیت های این دو پرنده نیز سخن به میان آورد. این پرنده های بدون خلبان با سرعتی حدود ۳۱۳کیلومتر بر ساعت می توانند جنگنده هایی مانند F16 و F35 را همراهی کنند. این برنامه که با خدمات رسانی پنتاگون به استارت آپ های موجود در سیلیکون با این وجود سپرده شده است از خصوصیت های بارزی درمقایسه با پرنده های پیشین برخورد دار است از نمونه ی این خصوصیت ها می توان به هوش مصنوعی پیشترفته استفاده شده در آن ها اشاره نمود که به افزایش رفتار کنترلی آن ها کمک خواهد نمود.

یکی از این پرنده  UTAP-22 اسم گذاری شده که با بیشنه سرعت آن ۱۱۲۳کیلومتر بر ساعت می تواند سریعترین پهپاد دنیا لقب گیرد و دیگری XQ-222 اسم گذاری شده که با سرعت ۱۰۴۹کیلومتر بر ساعت و شعاع پروازی  ۷٫۵ کیلومتری جز برترین ها به حساب خواهد آمد. تست های ابتدایی این برنامه با موفقیت انجام شده است و برنامه ریزی شده است تست های بعدی برفراز بیابان های موهاوی انجام گیرد. هنوز معلومات دقیق این پرنده ها به روش رسمی پخش نشده است و نمی توان گفت که توانایی حمله چه نوع بمب ها و موشک هایی را دارند با اینحال با این وجود حضور آن ها در عرصه نبرد می تواند بسیار کارامد و مفید باشد چرا که هدف گیری این پرنده ها به دلیل ی ابعاد کوچکشان به وسیله جنگنده های دیگر کاری ساده نیست و برای نیروهای زمینی نیز شناسایی و نابود کردن این نوع اهداف کاری نسبتا سخت تر می باشد. حال فرض کنید اگر ارتشی از این پرنده ها به منطقه ای هجوم بیاورند می توانند در کمترین لحظه، ضربه ای مهلک به دشمن وارد کنند.

این پرنده ها به روش بطور کلی اتوماتیک هدایت می شوند با اینحال در صورت نزدیکی به یکی از جنگنده ها، خلبان آن می تواند به وسیله ی یک تبلت، هدایت پهپاد را به عهده گیرد.  هزینه هر یک از این پرنده حدود ۲ تا ۳ میلیون دلار تخمین زده شده است که بسیار ارزان تر از جنگنده های سرنشین دار است.

 

اگر این خبردرباره هوا و فضا جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک