دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

جزئیات تازه از دوربین گلکسی نوت ۸: لنز دوگانه همراه با زوم اپتیکال دوبرابری

از اخبار تکنولوژی اخباری منتشر شده که:

پیشتر در خبرها خواندید که ال جی تلاش دارد تلفن هوشمند وی ۱۰ را همراه با بزرگترین سنسور دوربین معرفی نمایید و آن را به لنزی به گشودگی f/1.6 تجهیز کند.

با اینحال روشن است که رقیب این تولیدکننده یعنی سامسونگ نیز از تلاش هایش برای معرفی بهترین تجربه کاربری بهره برداری از دوربین موبایل عقب نشینی نمی کند و گزارشاتی هم که در این باره پخش شده اند همگی نشان میدهند دوربین نمونه برتر آتی این تولیدکننده دستخوش آپدیت گسترده ای خواهد شد.

طبق اخبار غیر موثق گلکسی نوت ۸ همراه با دوربین اصلی دوگانه معرفی می گردد و به همین خاطر اولین نمونه برتر اصلی سامسونگ لقب خواهد گرفت که چنین مشخصه ای دارد. روز قبلی نیز وبسایت کره ای ETNews ارزیابی هایی را در باب مشخصات دوربین این تلفن هوشمند معرفی کرد.

این خبرگزاری با استناد به گفته های منابع آگاه به صنعت اعلام داشته که گلکسی نوت ۸ به یک دوربین اصلی دوگانه با لنزهای اپتیکال ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل هایی دوبرابر اندازه معمول (که با این وجود سامسونگ اولین بار این ترکیب را در موبایل های سری گلکسی اس ۷ به کار گرفت) و تله فوتو ۱۳ مگاپیکسلی تجهیز شده و همزمان امکاناتی مانند لرزشگیر و زوم اپتیکال دوبرابری دارد.

به خاطر تکنولوژی لنز دوگانه، زوم اپتیکال به تدریج روی موبایل های بیشتری به خدمت گرفته شد و باید بگوییم که عموما به زوم دیجیتال ترجیج داده می شود چراکه به لحاظ کیفیت از آن برتر است.

تصویر هایی که با بهره برداری از زوم دیجیتالی گرفته می شوند معمولا شکلی پیکسل پیکسل و مملو از نویز دارند.

با این وجود آنچه گفته شد ارزیابی های صورت گرفته تا این قسمت کار است و واضح نیست که آیا سامسونگ درنظر دارد توانایی زوم اپتیکال را درست مانند آیفون ۷ پلاس به شکل تمام و کمال برای این نمونه برتر محاسبه کند. یا نه.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است طبق پیش بینی ETNews بهره برداری از تکنولوژی لنز دوگانه روی نوت ۸ پیش قراولی خواهد بود بر کاربری آن روی دیگر تولیدات تلفن هوشمندی این تولیدکننده و در حقیقت سامسونگ تصمیم گرفته است این سیستم را روی تمامی موبایل های تولیدی اش پیاده سازی نماید.

امیدواریم این مقاله پیرامون تکنولوژی مورد استقبال شما قرار گرفته است.

منبع