دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

خدمات CrashPlan برای مصرف کنندگان عادی متوقف می‌شود – کلیک

اگر علاقه مند به جهان نرم افزارها هستید ممکن است جالب باشد بدانید که :

به نوشته خبرگزاری ها – کرش پلن (CrashPlan) یکی از خدمات‌های پرطرفدار بک آپ گیری اتوماتیک از فایل‌های رایانه های شخصی به روش اتوماتیک سال آتی متوقف می شود.

کمپانی Code 42 مدت فراوانی نمیگذرد که در خبرها منتشر کرده است که از تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸ برابر با اول آبان ۱۳۹۷ به فعالیت خدمات CrashPlan خاتمه می دهد و مصرف کنندگان رایانه های شخصی از تاریخ ذکر شده نمی‌توانند از این خدمات برای تهیه فایل‌های پشتیبان از معلومات خود یا بازیابی آن‌ها بهره ببرند.

مدیران این تولیدکننده اعلام کرده‌اند که قصد دارند از این پس تنها بر روی ایجاد فایل‌های خدمات رسانی از معلومات سازمانی یا کمپانی‌های کوچک تمرکز کنند.

این ایده کمپانی Code 42 خبر خوبی برای مصرف کنندگان نیست؛ چونکه خدمات CrashPlan یکی از بهترین خدمات‌ها در عرصه تهیه فایل‌های پشتیبان از معلومات به روش اتوماتیک است و مصرف کنندگان تنها با پرداخت ۵۹ دلار در سال قادر اند معلومات خود را به روش نامحدود در این خدمات ذخیره کنند.

امکان دارد این پرسش برای عده ای از مصرف کنندگان مطرح شود که چه سرویسی می‌تواند جانشین خوبی برای خدمات CrashPlan باشد. کاربرانی که معلومات مهم و فراوانی ندارند، قادر اند از خدمات CrashPlan برای کمپانی‌های کوچک بهره ببرند. هزینه بهره برداری از این خدمات ۱۲ دلار برای هر ماه است و مصرف کنندگان قادر اند تا اتمام مدت لحظه اشتراک خود، از این خدمات به روش نامحدود بهره ببرند. به علاوه از طرف دیگر در صورتی که به مدت یک سال از این خدمات استفاده کنید، میتوانید از تخفیف ۷۵ درصدی آن نیز برخوردار شوید.

با این وجود این خدمات از توانایی رایانه به رایانه خدمات رسانی نمی‌کند و این مسئله به معنای این است که نمی‌توانید معلومات رایانه خود را در رایانه دیگری کپی کنید.

خدمات CrashPlan هم کاری خود را با خدمات رقیب خود یعنی Carbonite شروع کرده است تا امکان انتقال معلومات مصرف کنندگان به یک خدمات دیگر نیز ممکن شود. حق اشتراک یک‌ساله خدمات Carbonite برای هر رایانه ۶۰ دلار است و مصرف کنندگان قادر اند معلومات خود را به روش نامحدود در این خدمات ذخیره کنند. در ضمن بهره برداری از این خدمات در ۶۰ روز اول رایگان است.

خدمات Backblaze هم خدمات خوبی در این عرصه شمرده می شود و حق اشتراک یک‌ساله آن ۵۰ دلار است که ۱۰ دلار کمتر از حق اشتراک دو خدمات قبلی است. با این وجود این خدمات دو عیب دارد: اول اینکه کلاینت لینوکس ویژه در دست مصرف کنندگان قرار نمی‌گیرد(مصرف کنندگان قادر اند از خدمات ابری B2 بهره ببرند که در صورت بهره برداری از آن، هزینه بهره برداری از خدمات، بسته به نیاز آن‌ها گسترش می یابد) و دوم اینکه مصرف کنندگان نمی‌توانند معلومات خود را به روش نامحدود در این خدمات ذخیره کنند.

Google Drive نیز در‌ حال‌ حاضر سرویسی برای تهیه فایل خدمات رسانی و همراه‌سازی معلومات معرفی کرده است که هزینه بهره برداری از آن کمی زیاد است و مصرف کنندگان باید برای ذخیره‌‌سازی یک ترابایت از معلومات خود، سالیانه ۱۰۰ دلار پرداخت کنند و نمی‌توان به روش نامحدود از این خدمات استفاده کرد. در ضمن، Google Drive از مصرف کنندگان خود می‌خواهد که معلومات خود را تنها در این خدمات ذخیره کنند.

با بهره برداری از این خدمات‌ها و پرداخت حق اشتراک اندک، میتوانید معلومات خود را به روش بطور کلی راحت و اتوماتیک به خدمات دیگری انتقال دهید و این معلومات را در آن‌ها ذخیره کنید.

اگر این خبردرباره نرم افزارها جالب است آنرا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک