دیجی لند | اخبار دنیای دیجیتال اخبار دیجیتال | اخبار فن آوری

خشونت و جسارت؛ معرفی سوپر SUV ششصد اسب بخاری آئودی برای سال 2018 - 0

خشونت و جسارت؛ معرفی سوپر SUV ششصد اسب بخاری آئودی برای سال 2018

خبری درباره خودرو برای شما داریم:

حدود یک ماه پیش، آئودی از مدل کانسپت Q8 در نمایشگاه خودرو آمریکا پرده برداری کرد که نوید یک خودروی پر قدرت از سری RS را می داد. آئودی RS Q8 از یک موتور 4 لیتری V8 BITURBO به همراه یک جعبه دنده 8 سرعته بهره می برد.

خبر های منتشر شده نشان می دهد که RS Q8 مشخصاتی همانند S8 PLUS دارد و 605 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن بر متر گشتاور را ارائه می دهد.

این در حالی است که تمام قدرت این موتور به لطف سیستم Quattro آئودی به چهار چرخ آن منتقل می شود. طبق گفته های آئودی این خودرو زیر 5 ثانیه زمان لازم دارد تا 0 تا 100 را پر کند و حداکثر سرعت آن به 300 کیلومتر بر ساعت می رسد.

همانطور که مشاهده می کنید RS Q8 ظاهری خشن تر درمقایسه با گذشته داشته دارد. آن هم به لطف جلو پنجره های بزرگتر، بادشکن های جلویی بلندتر و از طرف دیگر باید بگوییم چراغ هایی با تکنولوژی تازه سری چراغ های ماتریکس LED.

برخی ویژگی های اسپرتی این خودرو به درون اتاق نیز نفوذ کرده است و باعث شده تا شاهد کابینی اسپرت تر و منظم تر درمقایسه با مدل معمولی Q8 باشیم.

البته این خودرو به اندازه شایعاتی که از آن پخش شده بود شگفت اور نیست. همانطور که خود آئودی تایید کرده است، باید منتظر محصولات چالش بر انگیز تری از سوی این شرکت باشیم.

به طور مثال می توان به RS Q5 و حتی مدل RS Q2 اشاره کرد. از طرف دیگر باید بگوییم آئودی در حال کار بر روی یک هایپر کار به عنوان جانشین R8 V10 PLUS است.

تولید آئودی RS Q8 طبق برنامه از سال 2018 آغاز خواهد شد و با توجه به مشخصات فنی و زمان عرضه به نظر می رسد که باید انتظار دیدن شباهت هایی بین این سوپر SUV و اولین شاسی بلند لامبورگینی (اوروس) را داشته باشیم.

امیدواریم این نوشته درباره خودرو برای شما جالب بوده باشد.

منبع خبر